Lyrická komédia o dospievajúcich dievčatách, ktoré si pomocou inzerátu chcú nájsť partnerov a namiesto toho si uvedomia hodnotu medziľudských vzťahov. (oficiální text distributora)

Autogram

Hlavná redakcia programov pre deti a mládež touto lyrickou komédiou asi nezaujala mládež, deti ani dospelých ani v roku 1981 a už vôbec nie dnes. Možno ešte dievčatá špecifického veku a životnej situáciie, ale inak bez šance. Nie je vôbec vierohodné začesať takmer tridsaťročné ženy do copov a nechať ich hrať dospievajúce dievčatá. ()

javlapippi

"Budeš vzdychať ani hus, medzičasom máš dvadsať a si odpísaná!" Prozaicky založená stredoškoláčka poučená poučená príkladom sestry, 26 ročnej starej dievky, sa rozhodne zobrať osud do vlastných rúk a spolu so spolužiačkou si podajú zoznamovací inzerát, za účelom zabezpečenia budúceho manželstva a spokojného života. Nasleduje séria stretnutí s potencionálnymi ženíchmi, aby nakoniec viac-menej omylom našla tú pravú a jedinú lásku. Ach! Znie to banálne ako popis milióntej romantickej limonády od Danielly alebo Rosamundy, napriek tomu je to miestami hodne vtipné (v istých momentoch to dosahuje kvalít filmu "Šaty", vrcholného diela scenáristky Tanskej) a neopakovateľné čaro tomu dodáva Alena Michalidesová, pre ktorú mám vo filmoch z obdobia 70-80. rokov obzvlášť slabosť. Zaujímavé je aj sledovať, ako sa časom zmenil pohľad na optimálny vek pre svatbu a inštitúciu staropanenstva. Milé. ()