Favorité bývají někdy velkým zklamáním, asi se nemá nic přeceňovat. Chápu dobře v rámci svých možností útrapy fašismu v koncentrácích, je dobře je neustále připomínat formou varování! Je jisté, že pobyt a život tam člověka otupí, změní, protože nepřijde jen o základní potřeby, ale úplně o vše, zejména svou identitu a osobnost. Nějak ale od podobných filmů očekávám spíš organizaci záchranné akce v téměř nemožných podmínkách než honbu za zachování důstojnosti aspoň jednoho z tamních obyvatel, byť je už stejně mrtvý, jako všichni i ti živí. Nic proti tomu, ale v této konečné fázi je to už jen tělo, nemá cenu si nic dalšího namlouvat. Kino na hranici 2016(4.5.2016)

"Nezúčastněně."(21.2.2016)

Saulův syn je... neskutečně výbornej debut László Nemese...107 minut a ani ne 90 záběrů, no a garantuju, že zrovna tyhle rozostřený záběry přes rameno z hlavy jen tak nevyženete. Vsadíme se, že to dostane Oscara?(11.10.2015)

Hodinu a tři čtvrtě dlouhá exkurze centrem vyhlazovacího koncentračního tábora. Na první pohled absurdní zápletka se dá vykládat tak, že se hlavní hrdina zoufale snaží v tomto pekle udržet zbytky vlastního lidství. Chápu užití této šířky záběru, zaostření kamer či práci se zvukem, ale aby mě to semlelo až na plný počet hvězdiček, to nestačilo.(25.4.2016)

Vďaka kamere ide o veľmi sugestívny film. Tá vtiahne diváka do pekla vyhladzovacieho tábora, keď skoro dokumentárnym sposobom sleduje plynové komory, spaľovanie vazňov, rozprašovanie popola po kremácii, bezbrehé zabíjanie... Tieto posledné smutné zostatky ľudskosti, ak sa to tak dá vobec nazvať, je v ostrom kontraste s hlavnou postavou, ktorá zachraňuje svojho mŕtveho syna a tvrdohlavo si presadzuje riadny pohreb. Práve tu však tvorcovia narazili na najvačší problém a tým je neprehľadnosť v deji a postavách a vykreslení chaosu v tábore, čomu sa mi nechce veriť.(17.4.2016)