Grace, kněžna monacká

• slovenský

Grace: Kňažná z Monaka

Životopisný / Drama

Francie / USA / Belgie / Itálie, 2014, 103 min

Což o to, jen těžko si dokážu představit herečku, která by se do role elegantní, decentně oslnivé krásky Grace Kelly, typově hodila více než právě Nicole a jak jsem čekala, zhostila se toho velmi dobře ( i když už jsem jí viděla hrát i lépe ), ale film jako celek mě zrovna dvakrát nenadchnul. Myslela jsem, že se tak trochu podívám do zákulisí starého Hollywoodu, zjistím, jak se vlastně Grace potkala s knížetem a pod., jenže snímek se zaměřuje jen na určitý fragment jejího života o tom, jak je mladá žena, co se přivdá do královské rodiny nešťastná pod tíhou konvencí a upřímně není to zrovna moc originální námět, který by mě dostával do kolen, takže spíše nuda a šeď. To už mě víc zajímalo dění kolem politické situace mezi knížectvím a Francií a Tim Roth jako nerozhodný monarcha taky nebyl marný, jenomže zrovna tahle dějová linka nedostala příliš prostoru. Takže suma sumárum, nic co bych zrovna doporučovala na potkání.(11.9.2014)

Životopisy mě vždy berou a tomuto malinko něco chybělo. Viděno v rámci Challenge Tour 2015(6.4.2015)

• maddy

Grace of Monaco = Diana pre rok 2014. Úprimne, Grace Kelly mi nikdy neprišla ako ktovieako zaujímavá osoba, respektíve nie zaujímavá až do takej miery, aby o nej bolo potrebné točiť biografický snímok. Apropo, biografický snímok. Nechápem kvôli čomu je potrebné točiť biografiu, ktorá vlastne biografiou ani nie je a hneď v úvode priznáva, že sa opiera o mnoho nepotvrdených domnienok zo života predstaviteľky. Nakoniec má s históriou pramálo spoločné a tvorcovia si myslia, že keď sa na tento fakt priamo odvolajú tak im to prejde. Následne chce toho film vyrozprávať toľko, že nakoniec nepovie vôbec nič. Namiesto postavy Grace by chcel riešiť francúzsko-monacký konflikt, ale z pohľadu hlavnej postavy históriu len bagatelizuje. Riešenie politického konfliktu je nezaujímavé a o samotnej osobe Grace Kelly sa nakoniec neznalý diváka nedozvie vôbec nič. Ostane len pachuť naivnej rozprávky o krásnej blondínke, ktorá svojím dobrým srdiečkom zachránila Monako. Remeselne to je síce kvalitne natočené, režisér si dáva záležať na kostýmoch, výprave (šľachtické prostredie pôsobí presne tak pompézne ako má), ale to je tak celé. Nicole Kidman je tradičné dobrá, lenže tu nemá veľmi čo hrať. Odvedie štandardný, strojený výkon a to je všetko. Tam kde úvodná scéna prechodu na filmový pľac vyvolá prísľub sviežeho prístupu, tá záverečné len potvrdí zbytočnosť adaptovanie tohto „(ne)životopisu“. Rozvláčna nuda bez ambícii, pri ktorej je otázne, či nejaké ambície aj vôbec boli vzhľadom na nezaujímavosť adaptovanej látky. CELKOVO: 2,5* (5/10)(17.10.2014)

Je dobře, že scénáristi vybrali pouze jedno období v jejím životě, avšak ani to nedokázali podat dostatečně "oslnivě". Celým filmem totiž prostupuje nicota, nezajímavost, bezobsahovost, průměrné herecké výkony a i ten lesk a sláva tomu naprosto chybí kromě úvodního momentu. Bylo fajn v něčem, zase vidět hrát Milu, ale ač to vypadalo při jeho vstupu na scénu, že tam bude mít nějakou roli, tak byl hooooodně v pozadí, respektive nebyl tam skoro vůbec. Lehce stravitelný a taky lehce zapomenutelný snímek.(27.7.2015)

Co to prosím pěkně bylo zase za časové období života jednoho člověka? Co je tohle za módu, vytrhávat kameny z mozaiky a točit o nich celovečeráky? Z plesu nechcete vidět jen půlnoční překvapení, do opery nevlezete jen na druhý akt a nepustíte si jen druhou třetinu finále Stanley Cupu. I kdyby se v ní hrál špičkový hokej, není to celé. A když něco není celé, jaké to teda doopravdy je? Nic proti tobě, Nikčo, tvoje kukadla byla na tom všem to nejkrásnější, ale pokud mě tenhle film neměl sblížit s princeznou, proč ho teda někdo natáčel? (Dunedin, NZ)(19.7.2014)