Grace, kněžna monacká

Grace: Kňažná z Monaka

Grace of Monaco

Životopisný / Drama

Francie / USA / Belgie / Itálie, 2014, 103 min

Příběh ze života slavné Grace Kelly, která se vzdala kariéry u filmu ve filmu, který se soustředí na období, kdy Monaco čelilo blokádě Francie. Film se soustředí spíše na politické čachry než na soukromí slavné osobnosti. Čekal jsem trochu něco jiného, ale nemohu po shlédnutí říct, že bych byl vyloženě zklamaný.(20.10.2014)

Zhlédnuto v kině. Upřímně? Tenhle film si nezaslouží mít jen 58 %, které tu momentálně má. Nehraje si to na oficiální biografii, vidíme zde pouze období potom, co si Grace vzala knížete Rainiera a jak se s touto novou "rolí" vyrovnávala… a to se mi líbilo. Mám rád dramata, které se soustředí na určitý moment v životě nějakého člověka a v podstatě tyto dramata hodnotím podle toho, jak mě zaujmou a jestli mě donutí vyhledat si o té osobě nějaké dodatečné informace. A tenhle film splnil obojí, nenudil mě a po zhlédnutí jsem si přečetl pár článků o Grace Kelly a jejím pohnutém životě. Navíc mě potěšil výkon Nicole Kidman, která nejen že vypadá stále dobře (já vím, botox) ale Grace ztvárnila podle mého více než dobře. Docela dobře si umím představit, že si tento film někdy (např. až nakoukám více filmů s Grace) pustím znovu. 75 %.(30.7.2014)

Je dobře, že scénáristi vybrali pouze jedno období v jejím životě, avšak ani to nedokázali podat dostatečně "oslnivě". Celým filmem totiž prostupuje nicota, nezajímavost, bezobsahovost, průměrné herecké výkony a i ten lesk a sláva tomu naprosto chybí kromě úvodního momentu. Bylo fajn v něčem, zase vidět hrát Milu, ale ač to vypadalo při jeho vstupu na scénu, že tam bude mít nějakou roli, tak byl hooooodně v pozadí, respektive nebyl tam skoro vůbec. Lehce stravitelný a taky lehce zapomenutelný snímek.(27.7.2015)

Třetí hvězda je za Nicole Kidman, jinak je film místy příliš neuvěřitelný co se týče chování postav, občas zbytečně sterilní a celkově mohli být tvůrci daleko odvážnější. Jako by se báli, aby to nepokazili, a zapomněli tak do filmu zařadit i nějaké momenty, které by se divákovi vryly do paměti a vtiskly tvář i snímku samotnému. Všechno bylo dotažené jen napůl. Jeden dlouhý láskyplný proslov dobrý film nedělá.(15.12.2014)

Co to prosím pěkně bylo zase za časové období života jednoho člověka? Co je tohle za módu, vytrhávat kameny z mozaiky a točit o nich celovečeráky? Z plesu nechcete vidět jen půlnoční překvapení, do opery nevlezete jen na druhý akt a nepustíte si jen druhou třetinu finále Stanley Cupu. I kdyby se v ní hrál špičkový hokej, není to celé. A když něco není celé, jaké to teda doopravdy je? Nic proti tobě, Nikčo, tvoje kukadla byla na tom všem to nejkrásnější, ale pokud mě tenhle film neměl sblížit s princeznou, proč ho teda někdo natáčel? (Dunedin, NZ)(19.7.2014)

• - Natáčení probíhalo v Monacu, Paříži a Mentonu ve Francii, v Janově v Itálii, v Bruselu, LIntu a Gentu v Belgii. (willy1)

• - Snímkem byl zahájen filmový festival v Cannes. (Decim28)

• - Hudbu k filmu nahrál Pražský symfonický orchestr. (Pepinec)