Grace, kněžna monacká

Grace: Kňažná z Monaka

Grace of Monaco

Životopisný / Drama

Francie / USA / Belgie / Itálie, 2014, 103 min

Životopisy mě vždy berou a tomuto malinko něco chybělo. Viděno v rámci Challenge Tour 2015(6.4.2015)

• hous.enka

Já tu Nicole v poslední době nemusím. K sebrání jedné hvězdy mě donutil její srdceryvný projev na plese Červeného kříže, kdy to vypadalo, že mi ten sladkobol poteče i z uší. Probém tohohle filmu je, že se soustředí jen na Grace (a trochu tedy opomíjí souvislosti, kromě politiky tedy) a ukazuje ji jako trpitelku á la Diana. Grace si připadá ztracená, zhrzená, zrazená a zatracovaná. Ach, jak já těm Monačanům rozumím(pozor: v tomto případě nepříjemné Nicole á la Grace, která si myslí, že jí každý padne k nohám). Bohužel, pokud je vám protivná titulní hrdinka (a to mně tedy je), celý film nemá příliš co nabídnout. Snad jen krásné postředí Monaka, atmosféru monacké smetánky (María Callas!) a lehký náhled do francouzsko-monacké politiky počátku 60. let 20. století. Tohle není film o Grace Kelly, ale o tom, jak si Nicole užila dovolenou v Monaku(6.10.2014)

Třetí hvězda je za Nicole Kidman, jinak je film místy příliš neuvěřitelný co se týče chování postav, občas zbytečně sterilní a celkově mohli být tvůrci daleko odvážnější. Jako by se báli, aby to nepokazili, a zapomněli tak do filmu zařadit i nějaké momenty, které by se divákovi vryly do paměti a vtiskly tvář i snímku samotnému. Všechno bylo dotažené jen napůl. Jeden dlouhý láskyplný proslov dobrý film nedělá.(15.12.2014)

Srdcovka to není, ani si Grace nepřidám do TOP 10, ale bez delších úvah uděluji filmu plný počet bodů, zaslouží si je. Zvolený příběh, scénář, výprava, kamera, hudba, herecké výkony, všechno to, až na pár drobností, klape a je to v pořádku. Zkrátka je to podhodnocený film, a takovým snímkům s chutí body přidávám.(21.10.2014)

• johnn333

Je to jako vrazit si pozlacenou botoxovou injekci do oka. A 103 minut tam s ní kvedlat. 40%(12.6.2014)

• - Na tvorcov a Nicole Kidman sa po premiére spustila vlna kritiky a nevôle od kritikov a rodiny Grace Kelly, podľa ktorých sa tvorcovia držali pochybných historických zdrojov. Sama Nicole sa ohrádzala tým, že nakrúcali len kúsok jej tragického života a nie biografiu. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

• - Grace Kelly je vyobrazená aj na 2-eurovej pamätnej minci Monaca z roku 2007. Celkovo bolo vyrazených len 20 001 kusov. Hodnota tejto 2-eurovej mince bola v roku 2014 cca 1 800 eur. (seko0408)

• - Scénář k filmu byl uveden v žebříčku „Hollywood Black List" mezi nejlepšími doposud nezpracovanými projekty za rok 2011. (Ann.Hadley)