Grace, kněžna monacká

• slovenský

Grace: Kňažná z Monaka

Životopisný / Drama

Francie / USA / Belgie / Itálie, 2014, 103 min

Příběh ze života slavné Grace Kelly, která se vzdala kariéry u filmu ve filmu, který se soustředí na období, kdy Monaco čelilo blokádě Francie. Film se soustředí spíše na politické čachry než na soukromí slavné osobnosti. Čekal jsem trochu něco jiného, ale nemohu po shlédnutí říct, že bych byl vyloženě zklamaný.(20.10.2014)

Rozpočet $30miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $22,185,024Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ škoda, Nicole Kidman je dobrá herečka ale na Grace Kelly sa absolútne nehodila, našťastie príbehovo to zaujalo a nejak som to nakoniec prekúsol, slušné kostýmy a honosné šľachtické prostredie... ale Grace Kelly by si zaslúžila o dosť popméznejší film, toto proste nevyšlo /55%/(29.9.2014)

Nemám rad Nicole, ale tohle zahrála na výbornou!(14.8.2015)

Zhlédnuto v kině. Upřímně? Tenhle film si nezaslouží mít jen 58 %, které tu momentálně má. Nehraje si to na oficiální biografii, vidíme zde pouze období potom, co si Grace vzala knížete Rainiera a jak se s touto novou "rolí" vyrovnávala… a to se mi líbilo. Mám rád dramata, které se soustředí na určitý moment v životě nějakého člověka a v podstatě tyto dramata hodnotím podle toho, jak mě zaujmou a jestli mě donutí vyhledat si o té osobě nějaké dodatečné informace. A tenhle film splnil obojí, nenudil mě a po zhlédnutí jsem si přečetl pár článků o Grace Kelly a jejím pohnutém životě. Navíc mě potěšil výkon Nicole Kidman, která nejen že vypadá stále dobře (já vím, botox) ale Grace ztvárnila podle mého více než dobře. Docela dobře si umím představit, že si tento film někdy (např. až nakoukám více filmů s Grace) pustím znovu. 75 %.(30.7.2014)

• lillien

Princeznovský sen je ve skutečnosti docela nudný opruz. Jediné, co jsem Grace Kelly opravdu záviděla, byly ty úchvatné šaty. Začátek šedesátých let byl pro ženy požehnáním. Mravy se lehce uvolňovaly, takže odhalené nohy a dekolty byly v kurzu, přičemž styl a střihy nevulgárně podtrhující ženskost, eleganci a půvab už žádná jiná módní vlna takovým způsobem nebyla schopná zdůraznit. Bohužel kostýmy a výprava byly vlastně na tom filmu to jediné zajímavé a strhující. Nevtáhl mě ani snaživý a pečlivý výkon Nikol Kidman. Pohádka o tom, jak blondýna s dobrým srdcem zachránila Monako před francouzskou invazí společenským večírkem? Tak to jsem jim prostě neuvěřila. A kromě obětavosti k rodině se z filmu o Grace Kelly už nic zajímavého nedozvím. Tudíž to ani nijak neovlivnilo moji neschopnost vnímat osobu Grace Kelly jako oběť tragického osudu. Páč když někdo imrvere řídí na silnicích vhodných leda tak pro pomalejší osly jak splašená menstruace, co naděláš..(2.8.2014)