Neplavci (studentský film)

Non-swimmers

Krátkometrážní

Česko, 2011, 23 min

Jakub Šmíd

Takhle povedený český studentský film jsem neviděl už dlouho. Souhlasím s tím, že zápletka nepřichází s ničím originálním, ale co nového chcete vymýšlet na příběhu po lásce toužících puberťáků? Kamera skvělá, herci dobří, dialogy uvěřitelné. Víc takových filmů.(18.3.2016)

• kisha

Nuda o ničem, nijak se to nerozjede a na pointu je třeba si vzít lupu.(14.11.2012)

• Flexaret

Typické téma studentských filmů - omladina a jejich povrchní vztahy-nevztahy. Kdyby byla forma vyprávění alespoň nějak zajímavá, ale to lehce dokumentární ladění je spíš iritující.(5.3.2015)

• Anteia

Hm, zajímal by mě význam tohoto snímku třeba podle pana režiséra, protože to nechápu, nic se tam neděje a herci? brr, děs běs prostě.(21.11.2013)

• Sevcik

Tenhle film ve mně zanechal jediný dojem - nic. Otravní herci, divná myšlenka, jestli teda o nějaké myšlence mužů vůbec mluvit. Je to naprostá nuda, která se nijak nerozvíjí a i postavy nám od začátku až do konce zůstávají stejné a černobílé. Pokud chcete vyjádřit tu "nudu" a ticho, nemůžete mít nudné herce a jenom ticho...(21.3.2015)