Nepočujúce dievča sa snaží skontaktovať so svojou sestrou prostredníctvom duchárskej seansy, no miesto nej narazí na ducha zavraždenej ženy.
Lily Morelová (Kelen Coleman) je zronená zo smrti jej mladšej sestry a hľadá útechu v spiritualistickej komunite Cassadaga. Namiesto vlastnej sestry však nechtiac vyvolá zo záhrobia čosi hrozivejšie - pomstychtivého ducha zavraždenej mladej ženy. Lily, ktorej život tento duch pomaly, ale nemilosrdne rúca na kusy, sa snaží čo najskôr odhaliť záhadné okolnosti súvisiace so ženinou smrťou. Táto úloha ju však prievedie tvárou v tvár sadistickému vrahovi známemu pod prezývkou Gepetto. (Incantator)

Morholt

Během seance je vyvolán nesprávný duch a ten pak nutí hlavní hrdinku k tomu, aby odhalila okolnosti týkající se jeho vraždy. Jedná se o takovou levnější Gothiku, kterou to de facto kopíruje. Liší se to vlastně jen prostředím a herci. Nicméně mě se to i přes přetaženou stopáž a zmíněnou kopírku docela líbilo a to zejména díky Kelen Coleman, která sice není typickou krasavicí, ale zato je neskutečně sympatická. Prostě spokojenost. 60% ()

ricci.s

Hororík o sériovom vrahovi, ktorý si svoje obete rád vešia na špagátiky. Duch jednej z nich sa rozhodne pre pomstu a hlavná hrdinka od nej nebude mať pokoj, kým sa tak nestane. Nie som z toho síce nejako veľmi nadšený, opäť mi vadila prílišná rozťahanosť a s tým súvisiace množstvo hluchých miest, taktiež to nebolo ani krvavé, ani brutálne, ale na druhej strane sa tam objavilo zopár slušných ľakačiek, je to kvalitne nakrútené, nájde sa aj atmosféra a hlavná hrdinka mi bola sympatická, takže u mňa celkom spokojnosť, určite jedna z tých lepších noviniek. ()

TheDon

Z toho filmu mám smíšený pocity. DiBlasi se mohl držet jednoho. Mohl raději rozvinout úchyla co si dělá loutky z lidí a byl by z toho daleko lepší film,než slátat duchy, maniaka a kriminálku dohromady. Ale to už tady všechno bylo. Takže to spácl do takovýho eintopfu a čekal co z toho vyleze. Nechápu jak může frajer s muzikou v uších,brousící na brusce,se svářečskou kuklou,slyšet,nebo si všimnout hluché holky,která se mu plazí za zády. Každopádně dvě hvězdy za loutkohereckou vložku. 30% ()

George Stobbart

Dosť rozvláčna hororová detektívka o traumatizovanej hluchej fešande, na ktorú si zasadne neodbytný duch zavraždenej ženy, snažiaci sa ju priviesť až pod nos úchylného vraha. Ako by toho nebolo dosť, nikto jej nedokáže pomôcť a tak sa musí uťahaným dejom prebíjať sama. Film je v niektorých scénach naozaj dobrým hororom, ponúka napätie, trochu gore a zaujímavý dej prepletený hustou atmosférou. Škoda, že ten zvyšok sa skladá prevažne z nudy a nezáživných rozprávačiek. ()

*CARNIFEX*

Potom ako Lili tragicky umrie mladšia sestra Michel, rozhodne sa presťahovať do malého mestečka Cassadaga. Na tamojšej univerzite dostala štipendium a priestor na vyučovanie výtvarnej výchovy. Cassadaga, ale nie je len tak obyčajné mesto. Všade naokolo je známe svojimi častými špiritistickými seansami. Jedného večera sa spolu s novými priateľmi zúčastní seanse, kde sa "médium" pokúsi kontaktovať nebohú Michel. Tento večer však dopadne inak, ako všetci očakávali. Lili sa dostáva do situácie, ktorá navždy zmení jej život. Cassadaga je "siamské dieťa" spájajúce subžáner slabšieho slasheru s priemernou ducharinou. Krimi hororov v ktorých duch núti človeka aby našiel vraha obete je tucet. Ťažko povedať o čo sa režisér snažil, no menej je niekedy viac. Ako slasher tento horor nič extra neponúka, z duchárskeho remesla funguje len z časti. Pár lakačiek síce vyšlo, no po atmosfére ani chýru, ani slychu. Napodiv, najzaujímavejšia scéna z celého filmu sa nachádza po uplynutí titulkov. Trošku málo nie? - 50%. ()