Eva tropí hlouposti

Eva Fools Around

Komedie

Československo, 1939, 90 min

Šílená a velmi milá komedie, která mi vždy zaručeně zvedne náladu, a jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. Nataša Gollová v hlavní roli je neuvěřitelně půvabná! A kniha od Fany Vavřincové je neméně povedená.(2.10.2007)

Nataša Gollová, jedna z nejkrásnějších hereček českého filmu, spolu s dalšími superstars Barrandova, vtipný scénář, co chtít víc. Snad jen přání, aby se vrátily časy, kdy český herec byl opravdu mistr a herečka kráska, a ne jako dneska, uzenáč a kráva...(31.12.2009)

Zábavná a vůbec jedna z prvních crazy komedií. Nataša Gollová hraje potrhlou Evu výborně a moc ji to sluší. Oldřich Nový je noblesní a elegantní jako vždy. Bohužel k plnému hodnocení mi něco chybělo, možná až to uvidím podruhé, tak hodnocení o hvězdičku zvednu........(27.7.2008)

Viac menej taká česká veseloherná obdoba zlatej éry hollywoodu. V ťažkých časoch bolo treba publikum pobaviť, mužom ukázať tie najkrajšie tváričky, aké boli v tunajších vodách k dispozícii a nejako to svižne zbúchať dohromady. Pre mňa je Eva filmom, ktorý viac funguje v jednotlivostiach, ako v chaotickom celku, kde je jasné, že na konci sa všetko zamotané rýchlo a nepravdepodobne šťastne rozmotá (šikovná to metafora s bavlneným klbkom) a publikum odíde znova domov do drsnej reality začínajúcej druhej svetovej vojny. Potešia maličkosti ako podvázové poldecáky pani domácej, nesentimentálny Nový a v závere nečakane rázny pán domu, ja som už ale trochu unavený z komédií, kde prichádza k rôznym zámenám a nedorozumeniam, aj keď Eva bola v tomto smere jedna z prvých a tým pádom aj originálna. 70%.(25.5.2013)

Zápletka s návodem na pěstění růže je sice trochu na hlavu, ale herecké výkony, jemný inteligentní humor, okouzlující herci a typická romantika tehdejší doby vyzvedávají film na vrchol. A naprosto úchvatná je samozřejmě hudba Jiřího Traxlera a fenomenálního hot akordeonisty Kamila Běhounka.(27.10.2005)

• - Šaty, ve kterých Nataša Gollová hrála byly k potěšení všech mužských kolegů takové, že jí bylo vidět téměř vše. (Kulmon)

• - Vše se točilo v ateliéru, takže i stromy v okně jsou sice živé, ale jen uříznuté a přenesené. Když listy na stromě uvadaly, musel být přivezen strom nový. (Kulmon)

• - Film je považovaný za prvú českú “crazy” komédiu. (Raccoon.city)