Eva tropí hlouposti

Eva Fools Around

Komedie

Československo, 1939, 90 min

„Já jsem ztratil hvízd“ Stále živá a nadstandardně OLOL „nelze nemilovat“ klasika s půvabně zdivočelou Natašou Gollovou a neméně výborným Oldřichem „Oh, yes!“ Novým. 80% Zajímavé komentáře: Lima, sportovec(28.7.2008)

Stokrát omletá crazy komedie, ale přesto se na ni dá pořád koukat a stále člověka rozesměje:-) Ve svém žánru pak ale zcela určitě jeden z nejlepších a zásadních filmů.(28.10.2011)

Inteligentní crazy komedie, která v této kategorii a v naší zemi do dnes nemá sobě rovného konkurenta, aspoň dle mého názoru.(11.8.2014)

"A proóóč?" Protože je to už více než sedmdesát let jedna z nejzábavnějších českých komedií. Skvělá je nejen dvojka Gollová - Nový, ale i všichni ostatní, ať už Josef Gruss jako "tady jsou dvě možnosti" Zdeněk, Marta Májová jako "Děti polibte se." Záhorská, Bolek Prchal jako "Ha"Jan, kouzelná Zdeňka Baldová jako teta Pa nebo Ella Nollová jako "A já ty punčochy nosit nebudu" Klotydla. Jedna nesmrtelná hláška střídá druhou, jeden geniální dialog navazuje na druhý, a do toho jsou jeden za druhým sázeny skvělé gagy. I po sedmdesáti letech a stovklách repríz je to stále stejně zábavná komedie, kde se mezi za sebe naskládané skvělé scény nevklínila žádná slabší a všechny drží pohromadě i jako celek. Eva je zkrátka komedie kde Frič, Vavřincová i celý herecký ansámbl dodal nadkritické množství talentu, jenž explodoval v supernovu, která bude na nebi české komedie zářit až do okamžiku zániku filmového vesmíru. P.S: Vidět Evu v kině Lucerna, nejstarším evropském kině, a ještě k tomu z 35mm kopie, byl úžasný zážitek, který mě přenesl časem do dávné minulosti.(30.5.2011)

For ME 75%(8.9.2008)