poster

Crazy Joe

 • Velká Británie

  Hummingbird

 • USA

  Redemption

 • Slovensko

  Crazy Joe

 • Slovensko

  Žoldnier

Thriller / Drama / Krimi / Akční

Velká Británie / USA, 2013, 100 min (SE: 90 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  *****

  CITÁT - Od toho ta řeka je, aby spláchla holky, se kterými skončili........ Zajímavý příběh. Byl jsem překvapen v jaké roli se Jason Statham objevil, jako by byla šitá přímo na míru. Příběh je lehce brutální a smutný, ale prosakuje z něj láska, láska ke všemu a všem. Vše to nádherně podkresluje velmi povedený hudební doprovod. Cristina (Agata Buzek) je nádherná žena a role jeptišky jí slušela. CITÁT - Myslím, že dlouho už takhle vypadat nebudu......... Tento příběh mě vtáhnul do děje ihned od prvních minut a vyplivnul mě až na samém konci, byl jsem zmatený, smutný a málem se rozbrečel. Povedený je také konec příběhu a divák vůbec nemá tušení, jak to dopadne - což je obrovské plus. Já jednoznačně dávám pět hvězd a tleskám. Tohle si ještě pustím, ale z odstupem času, protože je to opravdu depresivní.(13.9.2014)

 • Spiker01
  ***

  Takže další Stathamovka. Ale tentokrát se opravdu jedná o úplně něco jiného. Akční souboje jsou upozaděné, ale když na ně přeci jen dojde, je to pecka. Co se týče příběhu, tak věřím, že si na něm dal scénárista opravdu záležet a mnoho lidí to osloví, ale já nejsem ten případ. Statham je na začátku s vlasama a trpí posttraumatickou stresovou poruchou, se kterou se musí nějak vypořádat. Nějakým zvráceným způsobem ho to táhne k jakési jeptišce, která ho krmila, když byl na dně a on se do ní zamiloval či co. Při pasážích s jeptiškou jsem myslel, že zdechnu nudou, jinak ale příběh nekritizuji...60%(14.7.2013)

 • Zeck
  **

  Akční thriller pro ženy (pomalý film bez akce a napětí). Statný Statham, který může drtit koule oponentům jen apatickým nadzvednutím obočí, se stává směšnou pacifistickou karikaturou na vyhaslého válečného veterána deprimovaného hrůzností války, ve které sice zavraždil pět nevinných lidí a jde po něm jeho vlastní vláda, ale v roli sebedestruktivního londýnského bezdomovce získává zcela novou filozofickou rovinu. Čím více okeny vychlastá a čím více se nechává mlátit od pasáků děvek (kteří okrádají -> bezdomovce), tím více citu pro sociální spravedlnost získává. Jeho cesta za vykoupením pak nenabízí nic jiného, než decentní balení polské jeptišky a objednávání pizzy jeho bývalým sousedům ze smradlavé krabicové uličky za čínským bistrem. Nejakčnější pasáž filmu pak spočívá v tom, když vytáhne černoprdelnici z továrny na obchodování se vzduchem, a ukáže jí v galerii výstavu čuráků. Pseudodrama, ve kterém hraje mašina na zabíjení a přitom je mučena existenciálními dialogy a přístupem režiséra, který měl scénář plný akce a napětí, a udělal z něj raději nepovedený pokus o psychologickou sociální sondu, která se akčním způsobem vymyká běžným stereotypům akčních filmů. Úspěšně, tohle ve výsledku skutečně žádný akční film nebyl. Závěrečné pointa a dovršení sebedestruktivní povahy hlavní postavy, pak díky tomu vyznívá do ztracena (jako film samotný). 44%(5.7.2013)

 • Flipnic
  ****

  Tentokrát se Statham rozhodl vypadnout z drtícího vlivu kamaráda Stalloneho a běžných akčních méně-rozpočtových jednohubek ... a nasedl nám do akčního dramatu, které vypadá moc hezky, má slušný rozpočet, funguje docela dobře, obsahuje velmi málo sestříhané souboje - což je největší priorita, jinak bych dal o stupeň méně v hodnocení - a také nějakou tu romantiku a jak již bývá zvykem, také otázky osobnostní a osobní psychické krize, otázky víry, náboženství ...aha vlastně!! Tohle jeho ani běžné akční filmy již neobsahují!! Tak to jsem se spletl, protože tvůrci nás na jedné straně otravují jeho nekompromisní brutalitou v rámci služeb pro čínské triády (což palec nahoru) s platonickým vztahem s jeptiškou a nadnesením otázek dobra a zla, víry v Boha apod!! A to teda sem si říkal (oba palce dolů ...), že tvůrcové přestřelili, protože to působilo trapně a na Stathama ještě víc trapně ... no budiž, uznal jsem to tvůrcům, protože jinak je film moc fajn. Každopádně je to prachsprostá vykrádačka Gybsonova Paybacku, což vytvoří někomu z počátku kyselý škleb, ale později nás přece jen Statham rozehřeje akcí, jak jsme zvyklí a až metrosexuálním vystupováním v dobré polovině záběrů ... navíc s tou hodně fajnovou choreografií. Nebylo to vůbec tak dobré jak jsem očekával,ale nebylo to ani vůbec špatné ...(8.2.2014)

 • Stegr
  ****

  75%(31.12.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace