Crazy Joe

Redemption

Žoldnier

Crazy Joe

Thriller / Drama / Krimi / Akční

Velká Británie / USA, 2013, 100 min (SE: 90 min)

Tak další Stathamův film, kterej je spíš triller a dodal bych i drama, akčního je zde hodně po málu. První zhruba půlhodina je hodně nudná a člověka by to až odradilo od dokoukání. Jenže pak to chytne takovej zajímavej šmrnc. Z bezďáka Stathama se pomalu začne stávat člověk jakým byl dřív a začne makat pro čínskou mafii. Zde pár bitek bude, ale ty jsou spíš to reálna než na efekt. Film je spíš o vztahu vojenského uprchlíka a jeptišky. Oba si navzájem mění životy v pomalu plynoucím příběhu, kterému asi moc akčních fandů na chuť nepřijde. Filmek má i zajímavý konec. Mě filmek celkem překvapil a ani mi nevadí, že to neni skoro vůbec akční. Za mě 75:) Už si začínám na neakčnost Stathamových filmů, ač nerad, zvykat :)(15.10.2013)

70% Romantika (mimojiné) o vztahu bezdomovce a jeptišky - se Stathamem? A docela slušně funkční? Ano.(17.11.2013)

Tak tato upejpavá stórka o novodobém Robinu Hoodovi mě nudila tak urputně, až mi začaly po týlu rašit šedivé štětiny. Nesnáším bouchače s plačtivými traumaty z minulosti a ještě víc nesnáším, když se taková ubohá parodie na člověka pokouší přetáhnout polskou jeptišku. Samozřejmě rozumím, že to není Jasonova standartní přímočará mlátička, nýbrž hluboké drámo se sociálním přesahem, ale na druhou stranu by si tady měl někdo uvědomit, že se svými dvěma výrazy a třemi chlupy na makovici prostě nemá na víc než na rozbíjení zlotřilých držek. Ale zase si nemyslete, že jsem proti tomu Jožinovi s blyštivou šiškou zaujatý, Redemption je stoprocentní slaboduchá ptákovina i bez mého opovržení nad jeho herectvím.(27.11.2013)

• AppleCore

Jason Statham ve snaze najít sám sebe chodí po Londýně, sem tam někoho zmlátí a tváří se strašně dotčeně. Jenomže to putování městem nepřináší nic než nudu, lepší bitku jsem zažil na sobotních pivních slavnostech a hereckej projev si sebou Statham nosí na každý natáčení stejnej. Je to sice docela jinej film, než ve kterých se běžně vyskytuje, chybí mu ovšem cokoli, co by mělo šanci člověka zaujmout. Žádný napětí, minimalistickej rádoby tragickej hudební doprovod, nulovej děj, trapná vztahová linie s jeptiškou (hodně otravnou nutno říct), žádná motivace koukat do konce a naprosto zbytečná charakterní vložka ve formě post válečnýho traumatu (takovejch týpků se na plátně objevilo už hodně a lepších). Doufám, že mu do dalšího bijáku daj bouchačku, aby se moch vykoupit jak se sluší a patří.(1.7.2013)

Statham umí překvapit. Všechny ty průměrné mlátičky už mi začali splývat a je sympatické vidět plešouna zase trochu hrát. PTS, které našemu jinak stoickému kliďákovi před očima spolu s kolibříky přehrává hrůzy války, dodává potřebnou hloubku. Marianelliho hudba hraje na emoce tak nenápadně až si ani neuvědomíte, že sledujete akční thriller. Romantická linie mezi gangsterem a jeptiškou najednou nepůsobí tak legračně. Všechno do sebe krásně zapadá a konec, i když by mohl být prvoplánově optimistický, do takového balastu nakonec přece jen nesklouzne. Nečekaně lidské drama odrážející všechny neduhy Londýna, od rozdílů mezi jednotlivými vrstvami, přes národní multietnicitu až po nadvládu Čínského impéria.(25.7.2013)

• - Skoro celý film byl natočen v nočních hodinách. (Terva)

• - Ve scéně, kdy Cristina (Agata Buzek) fotí Joa (Jason Statham) u fontány, používá fotoaparát Nikon D300s. (Terva)

• - Jason Statham měl před natáčením sezení s psychologem, aby poznal způsob života a chování některých ex-vojáků. (Terva)