Crazy Joe

Redemption

Žoldnier

Crazy Joe

Thriller / Drama / Krimi / Akční

Velká Británie / USA, 2013, 100 min (SE: 90 min)

Krásná atmosféra, pomalejší tempo a až idylický příběh o Jasonu Stathamovi – houmlesákovi s těžkou minulostí, který přijde jak slepý k houslím k slušnému živobytí, potká jeptišku, změní se a začne si hrát na pánaboha. Pro mě lehký nadprůměr, který se mi trefil do nálady a některé narážky a chemie stály za to. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 6 | humor 1 | akce 4 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(2.7.2013)

Statham má bojový stres, vidí kolibříky, žije v krabici, vlasy má jak Losnův protikandidát a chlastá levnou pálenku. Než dáte fandové akce oči v sloup, bacha! On se dá do kupy a pak jen krade, vyhrožuje, mlátí, zabíjí a snaží se vykoupit z dávných hříchů.. David Ayer má Los Angeles, Steven Knight Londýn. Vykoupení Bláznivého Kolibříka Joea připomene tím střetem drsné, až na některé vedoucí funkce maskulinní kriminality a jemného, zdánlivě neposkvrněného ženského elementu Eastern Promises, ale tam byl na režisérské židli jiný kanón filmové formy. Objektivně to asi na čtyři hvězdy není, ale co mám dělat, když mám letitou slabost pro gangstery zpod okurky st Mary Axe a hlavně, kde jinde se vám poštěstí vidět křemeňáka Jasona, jak se směje, brečí a líbá ožralou jeptišku? To je stejné terno, jako by jste viděli Sheldona Coopera jak vymlátí hospodu a pak si dá gangbang se třemi jeptiškami, co jsou střízlivé!(24.7.2013)

70% Romantika (mimojiné) o vztahu bezdomovce a jeptišky - se Stathamem? A docela slušně funkční? Ano.(17.11.2013)

Jeden z mála akčních filmů, který vyhovuje mojí nátuře, takže já jsem byla spokojená. Celkem minimum mlátiček a Jason Statham se tady ukázal možná v trochu jiné podobě než jak je známý a byl bezvadný. Jo, na Redemption a Jasona se mně i přes trošku děravý scénář moc hezky dívalo. 3,5*(6.7.2013)

Statham pořád chutná. Sice se nemusí pouštět do úplných experimentů (na sociální linii jeptišky jsem si dlouho zvykal, a ač byla pro děj podstatná, stejně kladivo moc na hřebík neudeřilo), na druhou stranu je fajn, že mu v rodné Anglii věří i tak trochu jiní režiséři a dávají mu odlišné příležitosti. Jeho hrdina v minulosti napáchal několik ošklivostí a teď má šanci si alespoň ve své duši udělat generální úklid. Vstupuje tak do nových a nových levelů, získává další peníze a náklonost polské jeptišky a tvůrci postupně odkrývají další z jeho bolístek. Trocha mudrování o životě, tak trochu naivní cesta za vykoupením, sebedestruktivní pointa, nelítostní řezníci, minimalistický Statham, špína Londýna a dvě duše, které se potřebovaly potkat. K zahození to není..(1.8.2013)

• - Jason Statham měl před natáčením sezení s psychologem, aby poznal způsob života a chování některých ex-vojáků. (Terva)

• - V 39. minúte vyberá Joey (Jason Statham) výpalné od ženy, ktorá telefonuje v slovenskom jazyku. (KN1Fe)

• - Ve scéně, kdy Cristina (Agata Buzek) fotí Joa (Jason Statham) u fontány, používá fotoaparát Nikon D300s. (Terva)