• Česko

• Rusko

Сталинград

Akční / Válečný

Rusko, 2013, 135 min

No, na to, že děj filmu vypráví nějakej felčar do díry v betonu, to není zas taková hrůza. Je to vlastně taková Sněhurka a sedm trpajzlíků. Tady vlastně Katuška a pět tatínků. Vojín Ryan žasne.(3.1.2014)

• Fiftis

Tešil som sa veľmi na Stalingrad 2013 ale ono to akosi ako obvykle býva v ruských vojnových filmoch znovu nefungovalo. Takto som si najväčšiu bitku 2.sv.vojny nepredstavoval a nudil som sa, pôsobilo to na mňa umelo, samé dlhé keci, žiaden dej, málo bojových scén no a tie výbuchy.. Príliš digitálne a hlavne, príliš ukecané. Téma je to obrovská, takže myslím, že sa z neho dalo vyťažiť oveľa viac. Lepšia voľba je Nepriateľ pred bránami.(9.2.2015)

První ruskej film za x let kterej se dal dodívat. Co zaujme asi každýho je luxusní kamera a efekty ty jsou tentokrát naprosto bezchybný a i když režisér každej druhej záběr zpomaluje což stopáž filmu natáhlo tak o 4hodiny neubránite se pocitu že tentokrát to rusáci maj vychytaný nejen na fimovém plakátu. Co se dalo očekávat jsou špatné herecký výkony neboť celkově ruská kultura je jiná a tak i pojetí herectví je takový zvláštní a dost se blíží asijským akčňákům s jejich přehrávajícími herci. Kdo nezklamal byl kovanej nácek Thomas Kretschmann jemuž ta uniforma je prostě souzená a nebýt 2.světové tak je snad na úřadu práce. Na něm je vidět že už je "vyhranej" a tak si roli němčoura střihne naprosto v pohodě. Rejža se sice nakonec neubrání ani očekávanému patosu kde především příběhová linie kolem tenora je dosti vypočítavá a dojde i na sólíčko který jsem přetočil ale i tak to neni tak hrozný jak bych čekal a rusáci nechali své vlastenectví v rámci únosnosti. Nejrušivější element je medailonek každýho vojáka zde bylo jasně vidět inspirace západem a působilo to spíš trapně no ale přimhouřim oči. Celkově dávám 4 hvězdy z čehož si 3 odnáší kamera a jednu Thomas Kretschmann za film který stojí za to vidět. Zasejfujte vojína Rájena asi komouši nikdy nedaj ale na tohle se prostě dalo dívat .)(19.12.2013)

• Jizni Tlapa

Za zneužití legendárního názvu bych navrhl doživotní zákaz o podobné pokusy filmové tvorby... Tohle není remake věhlasného původního Stalingradu. Je to bohužel přeumělkovaně kýčovitě zdigitalizovaná patlanina. S nic neříkajícím scénářem a tak zpomalenou stopáží, že bych ...... no vždyť víte...(28.2.2016)

• S.Quentin QUALE

Podívejte se na trailer, a pak si nechte zajít chuť! Fjodor Bondarčuk v roce 2013 vynalezl v Rusku zpomalené záběry, takže ze stominutového filmu máte 135mintový. Potom už jsem se musel smát, už mně nebylo trapně, ale opravdu jsem (navnaděn tímto ruským cyklem a v pohodě schůdným Gagarinem) nečekal takovýto brak. Nedoporučuju to. 29%(2.2.2014)