• Česko

• Rusko

Сталинград

Akční / Válečný

Rusko, 2013, 135 min

Mno na Rusáky ještě celkem ucházející. Sice z nezbytnou dávkou propagandistických žvástů, ale co už dělají to i Amíci. Dělá to skoro každej. Jinak je film celkem realistickej a na prakticky nevyčerpatelný téma, ale zase, že by mě nějak trefil na komoru to ne. Prostě takovej průměrnej válečnej velkofilm kterej nepřináší nic novýho. Kromě zásadních poznatků jako : Nás mnogo, nebo Vodka došla, ale i tak hrdinní Sověti nakonec zlé Germány ze své říše vymetli a Wacouna1 neurazili ani nenadchli.50%(8.1.2014)

• milka

Tak nakonec přeci jen nic. Nabušené trailery sice slibovaly krásně přepálenou válečnou vřavu, nakonec se však celý děj nelogicky odehrává jen v jednom baráku a jeho přilehlém okolí!. Ano, pár nádherných se zde najde a akční scény opravdu připomínají současné videohry. Jenže všechny ty obrázky byly již v ukázkách a akce je zde na přepálenou stopáž opravdu hooodně málo. Zbývají nám zde tak naprosto dementní postavy, nezajímavý příběh a příšerné vyzdvihování ruských hodnot. Idiota, kterého navíc napadlo celé to zarámovat nesmyslnou story z Japonska, bych poslal za trest do gulagu.(5.1.2014)

I rozhodl se Báťuška Putin, že si nechá natočit film o bandě sovětských gerojů a nikoli o tom, kterak sám bojuje proti zlým teroristům, nalézá převzácné amfory a zachraňuje divou zvěř. Gerojové jsou chlapíci celkem zábavní, dokonce ani jejich platonická (za celou dobu jsem nepřišel na to, jestli pro některého z nich nebude jen platonickou) láska není moc otravnou postavou, zato rádobyrozpolcený německý důstojník je postava, kterou jsem chtěl vidět zemřít dekapitací pomocí armádní lopatky v první minutě, kdy se objevil. Vlastně by to byl slušný film, nebýt naprosto zbytečného rámce z doby moderní a nehorázně debilních propagandistických keců, ale co jiného čekat, když si filmování poručil sám Putin.(1.1.2014)

• verbal

Když jablko padalo z toho vysokého stromu, nabralo takovou razanci, až se přes višňový sad dokutálelo pod šárkou zasaženou švestku. Tam, kde papá dokázal za stejnou nominální hodnotu a s bandou komsomolců v zádech dokonale zfilmovat Tolstého grafomanskou ságu, kterou se dodnes straší líní čtenáři po celém světě, vyprodukoval junior s deseti přeplacenými primadonami tunu škaredého, digitálního bordelu, u něhož si místy připadáte, jako byste smažili Důma na čtyřiosmšestce. Žádný Stalingrad se nekoná! Jen zasraná, mexická telenovela, ve které se partička hrdinů Sovětského svazu zavře se svýma píchačkama v polorozbořeném baráku a vzdorují. Spíše patosu a kýči, než Němcům. Láska tam kvete jako meziprstní plíseň, patriotistické a hrdinsky motivační diskuze neberou konce, a když už se vystřelí, tak jedině tříštivou střelou za roh, buzérem o tank!! Jen jsem čekal, kdy se objeví Baba Jaga a otočí ten barák k Wehrmachtu zády. Tak s tímhle jdi do prdele, Fjodore!(26.12.2013)

• S.Quentin QUALE

Podívejte se na trailer, a pak si nechte zajít chuť! Fjodor Bondarčuk v roce 2013 vynalezl v Rusku zpomalené záběry, takže ze stominutového filmu máte 135mintový. Potom už jsem se musel smát, už mně nebylo trapně, ale opravdu jsem (navnaděn tímto ruským cyklem a v pohodě schůdným Gagarinem) nečekal takovýto brak. Nedoporučuju to. 29%(2.2.2014)

• - Kulisy Stalingradu boli postavené pri Petrohrade, pričom sa dbalo, aby bol verne zobrazený každý detail tohto heroického mesta. Stavba kulís trvala 6 mesiacov, podieľalo sa na nej vyše 400 ľudí a náklady na ňu činili okolo 4 milióny amerických dolárov. (beso74)

• - Na jednej zo stien chránenej budovy sa nachádza portrét Alexandra Sergejeviča Puškina. (YoZo8)

• - Film byl natočen ve 3D na digitální kamery Red Epic v rozlišení 5K. (Hawaj)