• Česko

Сталинград

Akční / Válečný

Rusko, 2013, 135 min

• AppleCore

Nejen podle traileru, ale i podle názvu bych čekal, že film prolítne napříč celým Stalingradem, napříč celým konfliktem. Nejen že se to nestalo, ono to tomu vyloženě odporuje. Protože dění se situuje do jednoho domu, kde parta ruských "hrdinů" brání poslední kousky svého města a cti. Takže se vlastně o Stalingradu nic nedovíme, ale vlastně ani nic o oněch postavách, jelikož filmu je všechno (až na vizuální stránku) jedno. Nuže, jediný věci, který divák dokáže pozitivně vnímat jsou skvělý efekty, parádní akce a výborná kamera. Všechno ostatní je tu buď navíc, nebo se to zkrátka nepovedlo. Stejně jako není Pearl Harbor o Parlu Harboru, není Stalingrad o Stalingradu - ten je navíc prostě nezvládnutej.(23.12.2013)

• FFilipCZ

Vlastně ani nevím, proč dávám Stalingradu jednu hvězdu a ne odpad. Protože tohle po těch všech úžasných filmech na toto téma (Nepřítel před branami, Brestská pevnost,..) odpad rozhodně je. Nečekejte žádné heroické válečné výkony nebo historicky korektní výjevy. Tohle je prostě digitální romantická prasečina o partičce vojáků, kteří dvě hodiny zevlí v domě, který obsadili. NO TFUJ!(17.4.2014)

Ou-Kej teda. Da, je to nesmysl, heroický patriocismus. Da, je tam plno nesmyslných bitviček. Da, da, da. Ale tad se podařilo všechny prachy narvat vizuálu. Jako všechny prachy. Takže tu máme ruskou druhoválečnou vizuální napodobeninu Sucker Punch, tady na víc jak dvě hodiny natáhnutou neuvěřitelným množstvím skutečně velice pomalých zpomalovaček snad všeho. Ten film fakt vypadá jak nějaká variace na zfilmovaný komiks. Na ten příběh jsem kašlal a jen koukal na obrázky, které by mnohé mohly být, byť morbidními až brutálními, ale vizuálně skvělými wallpapery. A rozpočet dle Wiki: $30 milionů? Hollwood by to zvládl za 200. A to si tu třetí rudou hvězdu zaslouží. Nazdarovje!(14.3.2014)

Pro mě obrovské zklamání roku! Čekal jsem napodobeninu Stalingradu (Německo 1993), ale nestalo se! Co by taky člověk čekal od soudruha ze SSSR. Sice zajímavě zpracované, o bitvy i bitky nouze není, ale furt se mi celý film zdálo, že to je solidní propaganda tehdejšího (i současného) Sovětského svazu a její politiky! Rušivým elementem bych považoval hodně zpomalovaček, být jenom někde, byl by snímek svižnější a diváka by tak nenudil. 45%(7.9.2014)

Vojnový film ako má byť s trochu viac CGI efektami.(16.4.2014)