• Česko

• Rusko

Сталинград

Akční / Válečný

Rusko, 2013, 135 min

Po namakanom trailery som čakal viac. Každopádne musím vyzdvihnúť technickú stránku (výprava, efekty, kamera, akcie), pretože v akciách si dovolím tvrdiť, že Fjodor Bondarčuk predviedol skutočne nevídaný pohlaď plný spomalovačiek a nádherných "obrazov" útočiacich jednotiek, či ruín Stalingradu. A tým to pre mňa končí. Príbeh, postavy a herci nevýrazný, napätie, či atmosféra sa tam miestami nájdu, ale tento film alebo príbeh nemá moc čím strhnúť, či zaujať, čo je obrovská škoda, kedže vizuálne je to fakt špičkovo zvládnuté. 65% - 3*(25.7.2014)

STALINGRAD 1942.Tuhé boje v neľudských podmienkach za to s odvahou v srdci či už z jednej alebo dobrej strany. Na to že je celí tento film preefktovaný čo, ako som už na mnohých miestach písal, nie je to čo od kinematografie očakávam. ma nesmierne bavil. Bolo to štýlové a vyslovene sa to tam hodilo. Dynamické boje a chaos pri ktorých tuhla krv žilách boli na 100% zvládnuté. Od tankov cez ľudí, kostýmy po budovy som cítil nesmiernu autentickosť (hoci to stým neustále padajúcim popolom trocha prehnali). Prvá polovica bola úplne dokonalá a vizuálne ma totálne uspokojila. V druhej polovici sa príbeh sústredil viac na emócie a dej čo malo za výsledok to že boje trocha ustali. Nie že by sa mi nepáčila tá nebojovná časť ale tie bitky ma tak navnadili že ma srdcervúce scénky nebavili a chcel som iba chladnokrvný boj do posledného muža... 4,5* čakal som nejakú nepodarenú Ruskú zlátaninu.. veľmi príjemne som sa prekvapil.(21.4.2014)

CITÁT - Vážný zranění tam nejsou, ale může to kdykoliv spadnout....... Film začíná zemětřesením v Japonsku, příjezdem Ruských záchranářů a zachraňováním Německých občanů zavalených v jednom domě. To je jen začátek, pak se vše přesouvá do Stalingradu roku 1942. CITÁT - Já měl pět otců, zemřeli a taky nebrečím............ Zajímavě vyprávěný příběh o lásce ve válce. Velmi povedená triková stránka, podmanivý hudební doprovod, akční scény střídají romantiku a realitu, kamera povedená, scénář skvělý a herecké obsazení....inu jsou to herci.CITÁT - Budeme se učit střílet......... Scéna "střílení za roh" je krásná a uvěřitelná. Parta Rusů zamilovaných do jedné dívky, kteří se jí snaží chránit před Němci a jeden Německý důstojník, zamilovaný do Ruské dívky, který se jí taky snaží chránit před Nemci - no prostě láska dělá zmatky. CITÁT - Zabijou mě naši nebo vaši?............... Podmanivý film a přiznám, na konci jsem jsi trochu pobrečel, nějak měknu. CITÁT - Máma říkala, že mám štěstí, protože vůbec nevím, co je to válka............(16.3.2015)

Vojnový film ako má byť s trochu viac CGI efektami.(16.4.2014)

• milka

Tak nakonec přeci jen nic. Nabušené trailery sice slibovaly krásně přepálenou válečnou vřavu, nakonec se však celý děj nelogicky odehrává jen v jednom baráku a jeho přilehlém okolí!. Ano, pár nádherných se zde najde a akční scény opravdu připomínají současné videohry. Jenže všechny ty obrázky byly již v ukázkách a akce je zde na přepálenou stopáž opravdu hooodně málo. Zbývají nám zde tak naprosto dementní postavy, nezajímavý příběh a příšerné vyzdvihování ruských hodnot. Idiota, kterého navíc napadlo celé to zarámovat nesmyslnou story z Japonska, bych poslal za trest do gulagu.(5.1.2014)

• - Stalingrad je prvý ruský film prerobený kompletne v 3D a IMAX formáte. (stefi7773)

• - Film byl natočen ve 3D na digitální kamery Red Epic v rozlišení 5K. (Hawaj)

• - Herci Fjodor Bondarčuk a Thomas Kretschmann si už zahrali vo snímkach s rovnakým názvom. Thomas hral v nemeckom filme Stalingrad (1993) a Fjodor mal rolu v sovietskom filme Stalingrad (1989). (stefi7773)