Urbanized

Urbanized

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2011, 85 min

Gary Hustwit

Zatím jediné dílko od Hustwita, ale doženu to. To stojí za vidění.. Moderní vizuální mág hraje svou hru barev, architektury a lidí.(28.5.2012)

Tenhle dokument mi udělal hned dvojnásobnou radost: 1.Můžu machrovat v hospodských debatách (v nichž obecně moc nevynikám) o nekoncepčním rozrůstání satelitů: "Jojo, urban sprawl se tomu říká!" 2. Až se mi zas někdy bude zdát o maturitě a vytáhnu si téma My future home, budu jim vykládat o tom, že chci žít v kondomiu.(17.7.2012)

Filmařsky to má své mouchy, ale téma a výběr zpovídaných to vyvažuje.(1.1.2013)

Celkem pěkně zpracovaný dokument, který ale doplácí na přílišnou všeobecnost svého představení urbanistického designu. Není představen jako obor, včetně počátku a vzniku, dokument se nezaměřuje na lidi stojící za koncepty, ale jenom stroze představuje jednotlivé projekty po celém světě, což je dle mého jednoznačně nevyužitá příležitost. 65 %(18.5.2012)

Mluvící hlavy prolínající se s architekturou, není to špatné. Je to poučné (pro ty kdo se věnují urbanismu...)(9.2.2013)