poster

Urbanized

 • Česko

  Urbanizováno

  (festivalový název)
 • USA

  Urbanized

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2011, 85 min

Režie:

Gary Hustwit

Hrají:

Norman Foster
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mcleod
  ****

  Vcelku pěkný dokument představující projekty v různých městech světa, které měly přispět ke zkvalitnění jejich veřejného prostoru. Dokumentu však chyběla nějaká silnější jednotící linie, takto byl hodně rozkouskovaný. Na dokumentu mě tak hodně zaujalo pouze představení myšlenek starosty Bogoty. Ten na základě argumentu ústavou zaručené rovnosti přístupu státu ke všem obyvatelům podporuje výstavbu nových asfaltovaných cyklostezek, chodníků a propracovaného systému veřejné dopravy, které jsou potenciálně využitelné všemi obyvateli města, místo výstavby silnic pro privilegované obyvatele vlastnící auta (kteří tak musí jezdit bahnem). Inspirativní...(26.5.2012)

 • mr.filo
  ****

  Mluvící hlavy prolínající se s architekturou, není to špatné. Je to poučné (pro ty kdo se věnují urbanismu...)(9.2.2013)

 • LiVentura
  ****

  Zatím jediné dílko od Hustwita, ale doženu to. To stojí za vidění.. Moderní vizuální mág hraje svou hru barev, architektury a lidí.(28.5.2012)

 • Monoxid
  ****

  Nejsem si tak úplně jistá, za jakým účelem tenhle dokument vznikl, ale řekla bych, že je to něco jako reklama na urbanismus. Jsou nám představeny některé problémy některých světových metropolí a některá jejich řešení. Tak v první půlce jsem se bála, že to bude nekritická oslava sociálního inženýrství, a o to víc mě „potěšilo“, když byly někde představeny dva naprosto rozdílné pohledy na věc, nebo nastíněný problém, jehož řešení rozděluje obyvatelstvo na dvě nenávistné poloviny. Ale poselství je jasné: Čím víc pohledů, tím lepší řešení. A (osobně jsem postřehla) necálovat soukromé výmysly pořád z veřejných peněz... Inu, století urbanismu je tu! (Btw., narozdíl od mnoha zde přítomných si nemyslím, že by to byl dokument pro odborníky a „ty, co se věnují urbanismu“. Ti, co se věnují urbanismu, mají o takových problémech načteno a nakoukáno mnohonásobně víc a ještě s teoretickým podkladem. Tohle je dokument pro laiky, protože právě běžných občanů se urbanismus dotýká nejblíž.)(25.6.2013)

 • easaque
  ****

  tento dokument je spíš určen těm, kteří se zajímají o mederní trendy v urbanistice měst. Pro mě - jako amatéra a neználka - byl docela poučný. Líbil se mi na slabší 4* hvězdičky a jako hodinový dokument by byl asi vhodnější. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](1.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace