poster

Urbanized

 • Česko

  Urbanizováno

  (festivalový název)
 • USA

  Urbanized

Dokumentární

USA / Velká Británie, 2011, 85 min

Režie:

Gary Hustwit

Střih:

Shelby Siegel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ace.Anita
  ***

  Tenhle dokument mi udělal hned dvojnásobnou radost: 1.Můžu machrovat v hospodských debatách (v nichž obecně moc nevynikám) o nekoncepčním rozrůstání satelitů: "Jojo, urban sprawl se tomu říká!" 2. Až se mi zas někdy bude zdát o maturitě a vytáhnu si téma My future home, budu jim vykládat o tom, že chci žít v kondomiu.(17.7.2012)

 • mcleod
  ****

  Vcelku pěkný dokument představující projekty v různých městech světa, které měly přispět ke zkvalitnění jejich veřejného prostoru. Dokumentu však chyběla nějaká silnější jednotící linie, takto byl hodně rozkouskovaný. Na dokumentu mě tak hodně zaujalo pouze představení myšlenek starosty Bogoty. Ten na základě argumentu ústavou zaručené rovnosti přístupu státu ke všem obyvatelům podporuje výstavbu nových asfaltovaných cyklostezek, chodníků a propracovaného systému veřejné dopravy, které jsou potenciálně využitelné všemi obyvateli města, místo výstavby silnic pro privilegované obyvatele vlastnící auta (kteří tak musí jezdit bahnem). Inspirativní...(26.5.2012)

 • mr.filo
  ****

  Mluvící hlavy prolínající se s architekturou, není to špatné. Je to poučné (pro ty kdo se věnují urbanismu...)(9.2.2013)

 • easaque
  ****

  tento dokument je spíš určen těm, kteří se zajímají o mederní trendy v urbanistice měst. Pro mě - jako amatéra a neználka - byl docela poučný. Líbil se mi na slabší 4* hvězdičky a jako hodinový dokument by byl asi vhodnější. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ](1.3.2013)

 • ipapuchalk
  ****

  Filmařsky to má své mouchy, ale téma a výběr zpovídaných to vyvažuje.(1.1.2013)

 • - Architekti a občanská sdružení tento film promítali komunálním politikům z českých radnic. Stalo se tak například v Českých Budějovicích. (ondey)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace