Útěk z planety Země

Útek z planéty Zem

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Kanada, 2013, 89 min

• Tessie

Tohle bylo opravdu silné kafe. Hádám věkovou kategorii maximálně tři léta, nikdo starší to nemůže zvládnout bez psychické újmy až do konce. Jednu hvězdu dávám za bluetube a docela pěknou grafiku.. Z nudy jsem si ale musela začít prohlížet katalog RockPointu.. až tak to bylo ubohé..(26.5.2013)

"The dark planet. A strange and terrifying enviroment, the only known world which evolution is taking place in reverse. It began with inteligent atractive beings, but were soon overrun by ugly agresive quite terrifying and damn-witted creatures." Fajný oddychový animák, který pobaví, zasmějete se, ale není ničím výjimečným, takže 3,5*. Ovšem pár perliček, co se gagů a hlášek týče tu bylo. "People, people where are your manners? - You're the one talking with the mouth full yourself" A to že si dělali prdel ze Země? Na tom bylo jednoznačně nejlepší. Ale na Planet 51 to nemá. "Nothing says peace like a giant gun, ha? - It's America they supersize everything." Bylo to prostě wicked a nezapomeňte "Foolishly trapped inside pod? - Break glass."(6.4.2014)

Začátek byl celkem svižný - mimozemská akce, pěkné představení planety ABBA, teda BAAB. Zápletku jsem si přál tak trochu stealth, což mi nevyšlo a i přes to, že se jedná o animák směřován více k dětskému publiku, jako pohádka na víkend to určitě obstojí. Nejvíc jsem se nudil v pasáži "save mission" jinak to celkem utíkalo a pak mohli udělat ještě jednu chuťovku. Ty 2 experty mohli nadabovat Simon Pegg a Nick Frost, bylo by to dokonalé. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD](18.5.2013)

Kopa obohratých scénok z rôznych animovačiek, ale zas obalené množstvom vtípkov, zábavy, relaxu... Mnoho nudných miest určite nenájdete. K tomu správne vybraná hudba (dokonca aj spievaná). Pekne vykreslené tváre všetkých postáv s kvalitne a rozumne zafarbenými odtieňmi. Chronologicky usporiadané a štylisticky priemerné. Trošku zráža propagandistická, politická manipulácia, po pravde, čiastočne je nahradená mierumilovnosťou tých mimozemských stvorení. Ale keď vypnete rozum, zabavíte sa.(5.6.2013)

Animák, který svými hláškami pobaví spíše rodiče („Georgi! Lucasi! Jamesi! Camerone!“) a neochvějně stojí na rodinných hodnotách, kde si bratři přes svou rozdílnost pomáhají a doplňují se, a kde synové prozřou, že jejich otcové jsou rovněž hrdinové. Hodně věcí jsem doufal, že se nějak lépe vyřeší / uzavře / vysvětlí / vypointí. Šedí mimozemšťané, ta podivnost s otcem hvězdářem (kde to mělo nějakou pointu?), i ostatní mimoni jsou jen do počtu. Celkově příjemně oddechové, s pár skutečně dobrými hláškami či vtípky, ale celkově nedotažené a scenáristicky vlastně vachrlaté (když to srovnám s propracovanými animáky jako Příběh hraček nebo Megamysl).(8.8.2015)

• - Film byl produkován již od roku 2007. Kvůli soudním sporům však byl dotočen až v roce 2013. (Terva)

• - Postavě Shankera měl propůjčit hlas James Gandolfini, ale nakonec ho nahradil William Shatner. (Cheeker)

• - Když Gary (Rob Corddry)  přiletí na Zemi a jeho loď má problémy z motory, je slyšet nejen zvuk motorů, ale i zvuk R2-D2 z filmové série Hvězdné války. (Terva)