Útěk z planety Země

• slovenský

Útek z planéty Zem

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Kanada, 2013, 89 min

(51/2013, DVDRip) / Tak ja som sa slušne zabavil. Trošku mi animák pripomínal kombináciu Monsters a Toy Story. Pár slušných vtípkov, dobrý soundtrack. (6/10).(25.5.2013)

• Enšpígl

Myslím si, že dnešní možnosti umožňují daleko krásnější animace a příběh mě přišel také značně obehraný, odkazy na jiné filmy nefungovaly a návrat do dětského světa se rovněž nekonal, spíš naopak zůstal jsem v tom dospělém, kde peníze jsou na prvním místě. Vlastně ty dvě hvězdy jsou jen proto, že na poli animovaných filmů jsem absolutní laik a netuším zda ty ostatní jsou ještě blbější a nebo naopak hrají tu nejvyšší ligu. Lecos jsem schopen odpustit, ale vypočítavost mezi to nepatří.(29.5.2016)

"The dark planet. A strange and terrifying enviroment, the only known world which evolution is taking place in reverse. It began with inteligent atractive beings, but were soon overrun by ugly agresive quite terrifying and damn-witted creatures." Fajný oddychový animák, který pobaví, zasmějete se, ale není ničím výjimečným, takže 3,5*. Ovšem pár perliček, co se gagů a hlášek týče tu bylo. "People, people where are your manners? - You're the one talking with the mouth full yourself" A to že si dělali prdel ze Země? Na tom bylo jednoznačně nejlepší. Ale na Planet 51 to nemá. "Nothing says peace like a giant gun, ha? - It's America they supersize everything." Bylo to prostě wicked a nezapomeňte "Foolishly trapped inside pod? - Break glass."(6.4.2014)

Typický příklad animáku dnešní doby, jehož vizuální stránka je postavena mnohem víš, než stránka obsahová. Ale kupodivu mi to právě u tohohle filmu nějak extra nevadilo, zřejmě proto, že akční scény jsou ve 3D opravdu výborné a humor, ačkoliv je převážně určený pro dětskou část publika je též skvělý. A o vizuálu ani nemluvím, je vidět že zde si dal někdo hodně záležet. Silnější 3 hvězdičky. (Kino Čas)(30.8.2014)

• Tessie

Tohle bylo opravdu silné kafe. Hádám věkovou kategorii maximálně tři léta, nikdo starší to nemůže zvládnout bez psychické újmy až do konce. Jednu hvězdu dávám za bluetube a docela pěknou grafiku.. Z nudy jsem si ale musela začít prohlížet katalog RockPointu.. až tak to bylo ubohé..(26.5.2013)

• - Film byl produkován již od roku 2007. Kvůli soudním sporům však byl dotočen až v roce 2013. (Terva)

• - Režisér Tony Leech a filmový producent Brian Inerfeld žalovali The Weinstein Company, protože se jim nelíbilo, že mají dostat je 20 % zisku. (Terva)

• - Jména žlutých stráží oblasti 51 jsou vybraná jména a příjmení slavných režiserů, scenáristů nebo herců. Stráže se jmenují Peter, Jackson, George, Lucas, Christopher, Nolan, James, Cameron, Bruce and Willis, které odpovídají Peteru Jacksonovi, Georgi Lucasovi, Christopheru Nolanovi, Jamesi Cameronovi a Bruci Willisovi. (finy_cz)