Útěk z planety Země

• slovenský

Útek z planéty Zem

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Kanada, 2013, 89 min

Rozpočet $40miliónovTržby USA $57,012,977Tržby Celosvetovo $74,617,406Tržby za predaj Blu-ray v USA $4,308,527 //počet predaných kusov 161,262Tržby za predaj DVD v USA $5,684,596 //počet predaných kusov 297,866║ príbeh a animácia na úrovni v rámci možnosti a rozpočtu, slušne zábavné a miestami fajn uletené, slušný priemer /60%/(20.12.2014)

Neschopnost natočit něco originálního v oblasti animovaného filmu je mi trnem v oku už docela dlouho. Nevím, jestli už je žánr skutečně tak vyprázdněný, ale copak jsme tu nedávno neměli "Planetu 51"? Ta měla stejnou zápletku, akorát z cizí planety se chtěl dostat člověk. Tady unikají ufouni z naší. No, a to je vlastně celé. Že by zase někdo přišel s něčím novým? Vezme si tuhle výzvu na triko zase "Pixar"? Nějaké projekty se u nich rýsují, tak uvidíme.(19.10.2013)

Já to vždycky věděla, že mimozemšťané jsou skvělí a nechtějí lidem ublížil, ale kamarádit se!(1.11.2013)

Spíše pro mladší diváky, ale sekvence na planetě Zemi mě bavila velmi, zejména zajatí UFOnci a dva podivní fandové mimozemšťanů :-D(22.7.2013)

Aj keď je tento 3D animák určený príbehom skôr mladšiemu divákovi, nemôžem už len kvôli celkovému vizuálu a vtipu ísť nižšie. Animácia a celkové spracovanie je vynikajúce, akcia, fungujúci humor (aj keď iba pri vedľaších postavičkách)...to všetko klape. Zápletka a príbeh je však jedno veľké klišé, čo však detskému divákovi určite nebude vadiť a na toho tvorcovia určite vsádzali najviac. Hodnotenie: 70%(10.6.2014)

• - Film byl produkován již od roku 2007. Kvůli soudním sporům však byl dotočen až v roce 2013. (Terva)

• - Když Gary (Rob Corddry)  přiletí na Zemi a jeho loď má problémy z motory, je slyšet nejen zvuk motorů, ale i zvuk R2-D2 z filmové série Hvězdné války. (Terva)

• - Postavě Shankera měl propůjčit hlas James Gandolfini, ale nakonec ho nahradil William Shatner. (Cheeker)