Útěk z planety Země

Útek z planéty Zem

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Sci-Fi

USA / Kanada, 2013, 89 min

• Frajer42

Tak tohle pro mě bylo skutečně utrpení. Nejvýraznějším nedostatkem tohoto snímečku je to, že není ani malinko vtipný. Dokonce jsem si ho dopřál ve třech dimenzích, přičemž s výjimkou asi 2 až 3 scének jsem celou stopáž pozoroval dimenze pouze 2. Základní myšlenka příběhu byla rozhodně zajímavá a instruktážní video o životě na Zemi očima emzáků bylo také hrozně fajn a v podstatě také tím jediným vtipným. Příběh se velmi brzy přehoupne do sraček, ze kterých už se mu po zbytek stopáže nepodaří vyplavat. Všechny postavičky jsou hrozně nezajímavé a nudné. Vidím to tak, že se budu muset ponořit i s hodnocením hodně hluboko, protože tento počin je blbý snad v každém ohledu a nějaká pozitiva se dají vidět jen pod hodně tlustou lupou. Takže takový mírnější odpádek. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky tatanapope.(31.8.2015)

• korbitch22

Naprosto neškodný animák, jehož forma daleko přesahuje obsah.Tuna klišé (když pointu uhádnete po 5 minutách, je to blbý dokonce i na pohádku pro děti) minimum vtipů, dokonce i ta naše malá vačice se u toho docela nudila.Animace je sice pěkná, ale potenciál je strašně nevyužitý.V oblasti 51 se dalo určitě vytvořit zajímavější a rozmanitější prostředí včetně mimozemšťanů, kteří jsou navíc jen upravenou škálou z filmu Příšerky s.r.o. Jednou jsem vyprsknul smíchem a za to dám milosrdné 2*, víc ani ťuk, 40%.(27.12.2014)

Aj keď je tento 3D animák určený príbehom skôr mladšiemu divákovi, nemôžem už len kvôli celkovému vizuálu a vtipu ísť nižšie. Animácia a celkové spracovanie je vynikajúce, akcia, fungujúci humor (aj keď iba pri vedľaších postavičkách)...to všetko klape. Zápletka a príbeh je však jedno veľké klišé, čo však detskému divákovi určite nebude vadiť a na toho tvorcovia určite vsádzali najviac. Hodnotenie: 70%(10.6.2014)

Nie zlé, ale oproti pixarovkám a pod. všetky vtípky určené naozaj pre detské publikum. Čo je trochu divné, lebo ponaučením z filmu je, že manželstvo je viac cool ako medzigalaktické dobrodružstvá...(19.5.2013)

Animák, který svými hláškami pobaví spíše rodiče („Georgi! Lucasi! Jamesi! Camerone!“) a neochvějně stojí na rodinných hodnotách, kde si bratři přes svou rozdílnost pomáhají a doplňují se, a kde synové prozřou, že jejich otcové jsou rovněž hrdinové. Hodně věcí jsem doufal, že se nějak lépe vyřeší / uzavře / vysvětlí / vypointí. Šedí mimozemšťané, ta podivnost s otcem hvězdářem (kde to mělo nějakou pointu?), i ostatní mimoni jsou jen do počtu. Celkově příjemně oddechové, s pár skutečně dobrými hláškami či vtípky, ale celkově nedotažené a scenáristicky vlastně vachrlaté (když to srovnám s propracovanými animáky jako Příběh hraček nebo Megamysl).(8.8.2015)

• - Postavě Shankera měl propůjčit hlas James Gandolfini, ale nakonec ho nahradil William Shatner. (Cheeker)

• - Když Gary (Rob Corddry)  přiletí na Zemi a jeho loď má problémy z motory, je slyšet nejen zvuk motorů, ale i zvuk R2-D2 z filmové série Hvězdné války. (Terva)

• - Jedná se o první film od společnosti Rainmaker Entertainment, který byl v kinech uveden ve 3D rozlišení. (Cheeker)