Jmenuji se Ki (festivalový název)

• Polsko

Ki

My name is Ki

(festivalový název)

Polsko, 2011, 93 min

• kockopes

Divácká porota Febiofestu 2012: Nejpřeceňovanější film v soutěží sekci. S hlavní hrdinkou jsem se totálně nedokázal ztotožnit.(31.3.2012)

Průměrný film o neřízené střele jménem Ki, která krom svého života komplikuje i ty ostatní. Film ovšem nestaví Ki do přímé opozice s většinovou společností, její přátele vypadají spíše jako demoverze jí samotné a především nemají malé dítě, na jehož přítomnosti film stojí. Proto hlavní souboj nemusí Ki vybojovat s okolním systémem, ale především sama se sebou a k určité rozvnováze dojde až přijme alespoň nějakou část zodpovědnosti. Film jako takový není špatný. Leszek Dawid a jeho spolupracovníci zřejmě ovládají velmi dobře své řemeslo, a tak pomocí formálně zajímavě zvládnutých momentů dokázali udržet místy upadající tempo filmu. Režisér zjevně měl mnoho nápadu, některé z nich i ve svém díle naznačil, ale žádné nedokázal v dalším plánu dotáhnout do konce. Škoda, že si nedopřál, či mu nebylo dopřáno více času na tvorbu samotného díla.(30.7.2012)

Ki mi připomíná přesně ty filmy, které se u nás posledních deset let točí jako na běžícím páse - prostě takový sympatický film se sympatickou herečkou, o kterém ale nevíte, jestli má být komedií nebo dramatem nebo romantikou nebo já nevím čím. Jen to kolem vás tak nějak propluje a nedá vám to vůbec nic.(9.4.2012)

Příběh je o tom, jak jedna žena milující zábavu možná více než svého malého syna se postupně vnutí svým přátelům do života nebo do bytu, totálně jim ho převrátí a nemůže se pak divit, když jí tito přátelé nakonec vyhodí a odmítnout jí jakkoliv pomoct. Snad většina jí už musí od začátku nenávidět jako člověka i jako matku, ačkoliv se zdá být přátelská a ačkoliv se zdá, že už bude sekat dobrotu, tak to na konci pěkně zkazí.(24.3.2013)

Inspirováno skutečnou matkou i událostmi. Črta z beznaděje. Film nepokoušející se o "řešení" či jakoukoliv "proměnu" hlavní hrdinky. Prostá deskripce zde zcela dostačuje k vykreslení naprosto bezútěšného života antihrdinky, která naprosto netuší. Ani mi tak příliš netušíme, "co s tím". Filmu by IMHO daleko více slušela krátší stopáž (třeba i 6x)!(28.7.2012)