Jmenuji se Ki (festivalový název)

• Polsko

Ki

My name is Ki

(festivalový název)

Polsko, 2011, 93 min

Inspirováno skutečnou matkou i událostmi. Črta z beznaděje. Film nepokoušející se o "řešení" či jakoukoliv "proměnu" hlavní hrdinky. Prostá deskripce zde zcela dostačuje k vykreslení naprosto bezútěšného života antihrdinky, která naprosto netuší. Ani mi tak příliš netušíme, "co s tím". Filmu by IMHO daleko více slušela krátší stopáž (třeba i 6x)!(28.7.2012)

Ki mi připomíná přesně ty filmy, které se u nás posledních deset let točí jako na běžícím páse - prostě takový sympatický film se sympatickou herečkou, o kterém ale nevíte, jestli má být komedií nebo dramatem nebo romantikou nebo já nevím čím. Jen to kolem vás tak nějak propluje a nedá vám to vůbec nic.(9.4.2012)

Tohle, že byl slabý odvar předlohy, která v reálu žije? To si teda fakt nedovedu představit. Zajímavý příběh na téma, o kterém se moc nemluví - mladá žena, která je "vězněm" svého dítěte a chce si užívat života plnými doušky. Zajímalo by mě jen, zda hlavní hrdinka je opravdu Polka, nebo má i příbuzenství z Ukrajiny, svým zevnějškem mezi ostatními velmi vynikala.(29.3.2012)

Příběh je o tom, jak jedna žena milující zábavu možná více než svého malého syna se postupně vnutí svým přátelům do života nebo do bytu, totálně jim ho převrátí a nemůže se pak divit, když jí tito přátelé nakonec vyhodí a odmítnout jí jakkoliv pomoct. Snad většina jí už musí od začátku nenávidět jako člověka i jako matku, ačkoliv se zdá být přátelská a ačkoliv se zdá, že už bude sekat dobrotu, tak to na konci pěkně zkazí.(24.3.2013)

Ze snímku po celou dobu stopáže sálá neskonala beznaděj a hlavní hrdinka ve mně vyvolávala značně negativní pocity. A nechtěně taky její chlapeček, který neustále řval nebo pištěl. Film v podstatě o ničem.(16.4.2012)