Doktorka April Meadows je spoločne so svojim partnerom Dr. Danielom Savannahom na stope zvláštnej choroby. Domnieva sa, že sa jedná o nejaký nový druh cudzokrajného vírusu, ktorý spôsobuje jej pacientom hotové muky. Tí trpia halucináciami, ktoré končia hroznou smrťou. Napočudovanie sa však v ich krvi nikdy nenájde nijaký toxín. April napokon zistí, že v pozadí týchto hrôzostrašných udalostí je zvláštna zlovestná čierna maľba, ktorá je nielen kľúčom k záhadným úmrtiam, ale aj bránou do inej dimenzie. (beso74)

George Stobbart

Veľmi ťažko pozerateľný, priam ubíjajúci horor o podivnom obraze, ktorý predstavuje portál do inej dimenzie a vďaka ktorému sa do "reálneho" sveta dostáva malý, rozmazaný prízrak, ktorý prenasleduje ľudí, až kým im nepraskne hlava - a to doslova. Mám však pocit, že snahou tvorcov bolo, aby hlava praskla aj divákovi, keďže to, čo sa dialo na obrazovke pôsobilo ako zlý vtip. Neskutočne otravný dej, zúfalé spracovanie, nulová zaujímavosť, ani náznak atmosféry, vražedne otravná hudba, otupní herci a prízrak, ktorý kamera snímala neúnosne dlho, akoby išlo o niečo revolučné. V jednej chvíli som dokonca zaspal a keby mi nezazvonil telefón, tak sa do konca zrejme nezobudím. Takže bohužiaľ ide o absolútne nezvládnutý a nudný kúsok, ktorému pomáhajú od nepozerateľnosti iba Michael Madsen, Nicholas Brendon a Stacy Keach vo vedľajších úlohách. ()