poster

McFarland: Útěk před chudobou

 • USA

  McFarland USA

 • USA

  McFarland

  (neoficiální název)

Drama

USA, 2015, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Thomick
  ****

  Na snímek z produkce Disneyho překvapivě nekompromisní, syrová a vcelku znepokojivá podívaná. Ve srovnání s jinýma sportovkama o přeměně loserů ve vítěze jsem v McFarlandu našel fakt pramálo útěchy a vyloženě pozitivních okamžiků, což v kontextu nelze hodnotit jinak než kladně. A kalifornská krajina se očividně podceňuje - zdejší panoramata mnohdy brala dech.(22.5.2015)

 • FFilipCZ
  *****

  Parádní sportovní příběh, kde v ústřední roli bok po boku s hispánskými chlapci opět exceluje Kevin Costner coby trenér. Mám rád filmy, které mě rozesmějí, napnou a dojmou zároveň a to se většinou kvalitním sportovním dramatům vždy povede a tenhle film o běžcích z McFarlandu toho není výjimkou. Moc hezky natočené.(9.12.2015)

 • bourec
  **

  Je vidět,že film točila ženská.Minimum vtipnejch scén,je to plný dojemnejch výlevů,co se týče napětí,tady taky nic,nejdramatičtější je asi scéna z mostu,a to je dost chabý,navíc když je jasný ,že žádná trága se nestane.Nebavilo,a to vůbec.40%.(19.12.2015)

 • T2
  ***

  Rozpočet $17miliónovTržby USA $44,482,410Tržby Celosvetovo $44,632,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,016,075 //počet predaných kusov 43,200Tržby za predaj DVD v USA $4,771,583 //počet predaných kusov 170,516║ Kevin Costner sa chytil druhej šance a ide z jedného úspešného projektu do druhého čo mu moc prajem, príjemný pohodový snímok /60%/(3.11.2015)

 • castor
  ***

  Když běží, patří jim celý svět, čte se slzami v očích učitelka, která kolegovi tělocvikáři zrovna dvakrát nevěřila. Ten začne poznávat svérázné sousedy i rodiny členů svého týmu a postupně svým svěřencům ukazuje cestu, kterak Mexičané můžou i, světe, div se, na vysokou školu („Na poli knihu nepotřebuješ,“ opětuje otec jednoho z nich). Mezi učitelem a outsidery se stírají sociální rozdíly, jenže ten zároveň zapomene na narozeniny patnáctileté dcery. Holt, máme tu všechno. Hlavně pak látku, která by si scenáristicky zasloužila pečlivější vedení, aby se aspoň v některých pasážích dostala pořádně pod kůži. Celistvější filmový tvar prostě chybí, o tom žádná. A to samozřejmě nezapomínám, že snímek je natočený zručně, Novozélanďanka Niki Caro ale byla v dramatických vodách v předchozích zastávkách (třeba Její případ) mnohem zajímavější. Tohle je tak jen další konzervativní kus ze sportovního prostředí, předvídatelný, přímočarý, snadno zapomenutelný. Zklamání, shrnul bych.(4.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace