Zprávy v českém znakovém jazyce (TV pořad)

• Česko

Zprávy ve znakové řeči

Publicistický

Česko, 2003, 4-10 min

Komentáře uživatelů k TV pořadu (11)

Všechna čest veřejnoprávní televizi, že myslí i na hluché spoluobčany.(31.7.2016)

• Micione

Alespoň stručné a nesnažící se za každou cenu šokovat a otravovat svým "zůstaňte s námi". Co se objektivnosti týká - jako odnož zpravodajství ČT 1 za jeden bod.(2.5.2014)

• Paity

Hodnocení úplně neodpovídá, protože co mám vlastně hodnotit? Že TV poskytuje informace/překlad i těm z nás, kdo neslyší? Samozřejmě, že je to v pořádku. Pro mě, co by zdravého jedince se však jedná pochopitelně o něco, bez čeho se obejdu.(17.6.2013)

Komentář uvedu ve znakové řeči, až se ji tedy naučím.(9.6.2012)

Rychlej výběr hlavních zpráv s pikolíkem, kterej mluví rukama. Nic proti ničemu. 50%(3.4.2014)

Klobouk dolů před tím překladatelem ... Respekt!(15.1.2015)

• Drom

Ze zpráv je sice nějak oholen ten kožich z keců, libivosti a tendence, ale já se jen modlím, aby každý hluchoněmý uměl i číst, protože z těchto zpráv se toho moc nedozví. Ač záslužné, že neslyšícím jsou informace zprostředkovány ve znakové řeči, nizké hodnocení dávám nejen kvůli původu zpráv (prežvejkané normální už tak dost slabé zpravodajství), ale hlavně kvůli minimálnímu rozsahu témat a informací k ním. Být to jediné spojení se světem, tak musí být divák zcela mimo.(2.10.2013)

Výběr zajímavých či nezajímavých zpráv v kostce, přizpůsobený neslyšícím, netřeba více rozvádět.(29.9.2014)

Stručně rychle a se znakovou řečí...co víc si přát ...(5.11.2013)

Asi nejlepší zpravodajská relace u nás. Jde v podstatě o Události ve zkratce. Jsou sice stále často tendenční, což je dáno tím že vychází z podkladů normálních zpráv ČT. Ale jsou oholené o ty zbytné bouračky, vraždy a bulvární styl. Takže pokud chcete rychlý a televizní přehled událostí za daný den, doporučuji. Stále ale platí, že od nestranného zpravodajství máme naštestí internet a různé především zahraniční zpravodajské servery a relace.(28.1.2012)

• turektureck

Hodnotím odpadem, protože znakový jazyk neumím a tohle je mi úplně cizí(27.1.2013)