Stejná srdce (TV film)

Normal Heart, The

(festivalový název)

USA, 2014, 133 min

• Morholt

Tak vůči tomuhle jsem zůstal imunní. Předně nemám rád přeslazené filmy a tohle bylo tak přecukrované, že se to místy nedalo snést. Pokud se jedná o gaye, tak v zásadě proti nim nic nemám, ale veřejné projevy jejich lásky mi zrovna moc dobře nedělají. A tady jich byla hromada. Čili další mínus. A nakonec je tu celkové podání. Film měl nejspíš ambici vzbudit soucit s AIDSem postiženou homosexuální komunitou, jejíž léčba byla ve Státech v 80tých letech přehlížena, ale asi nebudu sám, komu připadalo, že si gayové za své trable mohli víceméně sami a nehodlali s prevencí vůbec nic dělat. Svým způsobem mi to připomínalo naše cikány. A sympatie si u mě nezískala ani hysterická snaha, se kterou hlavní hrdinové chtěli dosáhnout svého cíle. Jo kdyby se film víc soustředil na krátkozrakost vůdců amerického zdravotnictví, kteří nedokázali rozpoznat hrozbu AIDS včas a nedohlédli za americké hranice, to by byla jiná. Jenže na tuhle strunu zahrála jen jedna scéna. Bodují tak hlavně výborní herci, jimž podle mě dominuje především Julia Roberts. Naopak příliš nesedí Jim Parsons, který je se Sheldonem natolik srostlý, že se bude jen těžko prosazovat mimo BBT. 35%(19.11.2014)

Slušná dráma. Občas nepríjemná, ale hlavne uveriteľne zahraná. Ruffalo skvelo podáva svoje zanietenie v boji za práva ľudí nakazených HIV. Film je občas cynicky vtipný i skľučujúco (i keď netradične) romantický...(19.3.2016)

• Wacoslav1

Divíte se mému hodnocení? Čekali jste po klubu poslední naděje ode mě další odpad? No já po pravdě taky i když to není tím, že bych byl zaujatej. Řiťošukové jsou mi totiž totálně buřt. Nějak mě nedojímá kolik jich zdechlo na AIDS když si to zavinili sami, ale tohle není úplná sračka a nesnaží se až tak za každou cenu hrát na city jako Klub poslední naděje. zaujala mě tady ta dokumentární forma jak ukazují počátek nemoci její postupný šíření až do gigantických rozměrů. Ke konci už sice dost nuda, ale odpad to tentokrát nebude.40%(23.6.2014)

Dejovo, herecky aj emocionálne slabšie ako Dallas Buyers Club.(26.10.2015)

Tradiční HBO-HLP a nepříliš populární kapitola z dějin 20. století. Moment v Reaganově kanceláři to celý vystihl dokonale. Straight to the point! Pun intended. A achjo tyvole.(11.7.2014)

• - Co se týče českého znění, jde o další dílo postihnuté "dabingovou krizí". Julii Roberts nepropůjčila hlas její "dvorní dabérka" Nela Boudová, jak bývá zvykem, ale Irena Máchová. (funhouse)

• - Snímek je filmovou verzí stejnojmenné divadelní hry, která na Broadwayi slavila velký úspěch. V samotné divadelní předloze si zahrál i Jim Parsons. (R´Hell)

• - Spoiler: Matt Bomer (Felix Turner) pro ztvárnění pacienta umírajícího na AIDS musel shodit 18 kg. Jeho fyzickou kondici to ovlivnilo do takové míry, že při finální scéně v nemocnici nebyl schopen bez asistence vstát z postele. (KidWithGun)