Stejná srdce (TV film)

The Normal Heart

Normal Heart, The

(festivalový název)

USA, 2014, 133 min

Při představě, že se budu víc než dvě hodiny na film o AIDS, mě lehce jímala hrůza. Je pravda, že se ve filmu střídají lepší momenty s těmi horšími (zvlášť některé výlevy Marka Ruffala byly trošku otravné), ale celkový dojem nestihly zkazit. Ve výsledku jde o zdařilou dokumentaci počátků nemoci a boje proti ní a většina herců je natolik sympatická, že jim prostě budete fandit. HBO zkrátka opět nezklamalo.(14.8.2015)

• Pilda17

Koukat dvě hodiny na oslizlé "teplouše" není můj styl. Ano držel jsem se, dokonce jsem se snažil do snímku i vžít, ale nešlo to. Po pár scénách, které nebyli na pohled krásné jsem se musel překonávat a zhruba po hodině mučení tuto záležitost definitivně ukončit. Ano teď mě ukřižujte, ale já nemohu jinak! 0 = 0%(17.6.2014)

Nedávala jsem filmu moc šanci, upřímně řečeno homosexuální téma mě příliš neříká. A poslední dobou je toho všude okolo až moc, chvílemi mě spíš otravuje. Ovšem film mě nedovolil opustit sedačku. Téma AIDS a nepochopení hrozícího nebezpečí je chytlavě a citlivě zpracováno. Film stojí za zhlédnutí už jen k vůli hlavním aktérům Markovi Ruffalovi a Julie Roberts. Nutno dodat,že díky těmto filmům se může člověk stát i tolerantnějším, i když to podle některých komentářů zde moc nevypadá.(6.8.2014)

Vida ho, Ryan Murphy, který mi se svým kolegou pravidelně hýbal žlučí v amerických hororových storkách, dokáže ukočírovat velmi slušný celovečerák. A je fuk, že "jenom" televizní, protože tenhle s přehledem strká do kapsy i širokou konkurenci z velkých pláten. Gay drama z období americké sexuální revoluce s vynikajícím hereckým přednesem většiny zúčastněných. Philadelphia to není, ale má to k ní zatraceně blízko. Takže nezapomeňtě, šprcku vždycky do kapsy sebou, kluci. Nikdy nevíte, zda tam na vás za rohem nečíhá nějaký ten zákeřný retrovirus.(20.2.2015)

Smekám před hereckými výkony zejména Julii Roberts a Marka Ruffala, kteří ze sebe vydali maximum. Některé scény na mě samozřejmě zapůsobili hodně silně (neochota přijímat nakažené gaye do nemocnic, nebo nakládaní s mrtvými těly), ale celkový dojem byl ten, že je to až moc "přeslazený" film. (MFF KV)(7.7.2014)

• - Jim Parsons a Matt Bomer jsou gayové i v reálném životě. Po seriálu Úplně normální (od r. 2012) se jedná již o druhý projekt režiséra Ryana Murphyho, kde Bomer ztvárňuje gaye. Kvůli roli navíc musel Bomer výrazně ubrat na váze. Stejně tak i Finn Wittrock (Albert). Poté si na natáčení porovnávali svá vystouplá žebra. (funhouse)

• - Snímek je filmovou verzí stejnojmenné divadelní hry, která na Broadwayi slavila velký úspěch. V samotné divadelní předloze si zahrál i Jim Parsons. (R´Hell)

• - Jméno divadelní předlohy i filmu je založeno na básni "September 1,1939" od W. H. Audena. Veršem z této básně: "We must love one another or die" je pojmenována biografie Larryho Kramera, který předlohu napsal. (KidWithGun)