• Tommassi3
  ****

  "Ondyno jsem ve snu viděla anděla nebeskýho padat hlavou do kopřiv.. A tady to maj, milostpane !!" ;)(17.12.2015)

 • togaf
  ***

  Jiřina Štěpničková mi začíná být protivnější než Věra Ferbasová, která je aspoň hezká. Tuhle komedii nezachránil ani Haas. Komedie plná omylů plus divná paní se sny a její protivný manžel...aspoň, že je to krátké.(9.8.2011)

 • Tosim
  *****

  Naprosto ujetá komedie, z příjemného retra rozhodně v mém top5. Opět Hugo Haas a Jinřich Plachta a Václav Trégl, který neodolatelně ztvárnil líného ševce a zapáleného požárníka...nebo hasiče??? To je jedno!!! OMLESTŘELA!!!(20.4.2003)

 • blackrain
  ****

  Rozjezd byl trošku slabší. Ale vše bylo potom vynahrazeno, protože se to parádně zamotalo a přitom to bylo všechno tak jednoduché. Herecké obsazení bylo výborné. Ale nejvíce mi v hlavě utkvěly scény s Jindřichem Plachtou. Jeho slaňování z okna bylo nezapomenutelné. Hugo Haas byl kouzelný.(9.2.2013)

 • Subjektiv
  **

  Snad je to mou hloupostí, snad je to jen tím, že jsem mnoho prvorepublikových a protektorátních komedií zhlédl v krátkém sledu, nicméně mi tato filmová období až na vzácné výjimky mnoho příjemných zážitků nepřinesla. Po asi třech filmech jsem dospěl k cynickému závěru, že správná komedie pro pamětníky nutně obsahuje nasledující prvky: dobový šlágr, svatbu nebo alespoň její příslib do budoucna, záměnu osob a konverzační humor, který je sice vybraný, ale nemá břit. To vše se musí vejít do méně než 90 minut. Je téměř příznačné, že ve většině z těch pro mě lepších "prvorepublikovek" jeden či více těchto prvků chybí. Není to však případ Jedenáctého přikázání, které své "povinnosti" dokázalo splnit v rekordně krátké době, což je na jednu stranu dobře, žel v ušetřené době se k nim z radosti nad dobře vykonanou prací neustále vrací. Nu, nepobavil jsem se. Slabé **.(5.1.2009)

 • - Na scénáři se podílel režisér Otakar Vávra, čímž si získal všeobecné uznáni mezi profesionálními scenáristy. (kosticka7)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace