Metro Manila (festivalový název)

Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Sean Ellis

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Sean Ellis

Robin Foster

Richard Mettler

Neskutočne výživný multižánrový projekt. Prvá časť funguje na princípe ťaživej, sociálnej drámy, kde emotívnu stránku dvíha snáď až do vesmíru mimoriadne vydarene vyobrazený kontrast prostredia, v ktorom sa nešťastná rodinka pohybuje. Rozdiel medzi chudobnými a bohatými je zobrazený excelentne a to až do takej miery, že divák má chuť vyjsť z pohodlia svojej obývačky alebo kina, zájsť do Manily a dať tým chudákom pár drobných a o všetkých sa pekne postarať. Prvá časť snímku teda dokáže chytiť emotívnou rukou pod krk a urobiť v ňom riadnu guču, ktorá sa trocha uvoľní až druhou časťou - inteligentný krimi thriller s dôrazom na obsahovú zložku, ktorej vyústením je nádherný vypointovaný záver s prekrásnou emotívnou bodkou. Láska, keď je skutočná, je schopná naozaj všetkého, je to zlé? Na to si už musí každý zodpovedať sám, je nad čím premýšľať.(11.5.2015)

Pri takýchto filmoch si človek uvedomí, aké má v podstate šťastie, že má to čo má. Existenciálna sonda do života jednej milujúcej sa rodiny, ktorá však v daných podmienkach nemá šancu na obyčajný, normálny život a zúfalá situácia si vyžaduje zúfalé činy. Hlavný hrdina to síce nakoniec vyriešil, ostáva však stále otázkou či za adekvátnu cenu.(25.11.2015)

Naděje umírá poslední a sama...Filmová Výzva 2015 od emma53(16.1.2016)

Syrová podívaná o těžkém životě mladého manželského páru, kteří se snaží začít nový život po odstěhování ze zapadlé vesnice do města. Bohužel film celou dobu slibuje něco závratného, ale ve výsledku bohužel jen vyšumí do prázdna, což je docela škoda, protože začátek byl slibný.(9.11.2014)

"Věříme v boha" už od začátku bylo jasný, že to nedopadne nejlíp, ale že se to takhle posere, to jsem nečekal. Úžasný sociální drama o tom, že lidi jsou příšerný svině a nikdy ti nic nedají zadarmo. Nikdy nikomu nevěř, to je to, co si z filmu odnesete, i když se chová jako největší kamarád, vlastně vás drží při životě, tak to není jen tak, ještě když ho znáte jen chvíli, vždy po vás bude chtít něco na oplátku. Oscar zjistí hned, že lidem v Manile se nedá věřit, ale pořád doufá, že se to obrátí k lepšímu, že mu bůh pomůže, chvíli to tak vypadá, ale jak řikám, lidi jsou svině. Celý film je realistický a hereckým výkonům věříte, bylo mi líto celé rodiny, byl jsem rád, když se měli dobře, prostě skvěle zahraný. Příběh je dokonalej, dokonce se objeví dost nečekanej zvrat, u kterýho jsem čuměl s otevřenou pusou a završuje to geniální konec, který neurazí snad nikoho, všichni si příjdou na své. Dokonalý film o tom, že vám nikdo nedá nic zadarmo, i když to tak na začátku vypadá. 5*(16.5.2014)