Metro Manila (festivalový název)

Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Sean Ellis

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Sean Ellis

Robin Foster

Drama z exotického prostředí, v němž nezkušený mladý pár stále hlouběji zapadá do nástrah velkoměsta. Postavy mi bohužel sympatické nebyly a jejich neustálé vyjukané pohledy mi lezly na nervy. Jako by na sebe každou další ránu osudu přivolávali. Nicméně konec je docela zajímavý a zvyšuje mé hodnocení na průměr.(9.11.2014)

Když už dávám nějaké nové drama, většinou trpím, jak pomalu se to sere. Zde nikoli, téměř dvě hodiny plynou dynamicky a s příjemnou gradací. Velkým plusem jsou herci, zejména Jake Macapagal zaleze pod kůži a dlouho odtud nevyleze. Plnému hodnocení brání snad jen scénáristická konstrukce, ale oproti jiným železným lešením je tahle podpůrná dlaha lehce ospravedlnitelná silou sdělení a zejména výpovědí tamějších poměrů, o kterých ve svém bezbřehém pohodlí nemáme (protože nechceme mít) nejmenší ponětí.(16.6.2014)

Na místě, kde je poctivost sprostým slovem, a kde reálně hrozí, že se i z toho nejčestnějšího klaďase stane sobecký bezpáteřák, je zatraceně důležité, mít rodinu. Dojemné vykoupení z depresivní věznice Manila; Filipínci zaručeně zacvičí i s váma. Utíkám doporučovat!(26.12.2014)

Pri takýchto filmoch si človek uvedomí, aké má v podstate šťastie, že má to čo má. Existenciálna sonda do života jednej milujúcej sa rodiny, ktorá však v daných podmienkach nemá šancu na obyčajný, normálny život a zúfalá situácia si vyžaduje zúfalé činy. Hlavný hrdina to síce nakoniec vyriešil, ostáva však stále otázkou či za adekvátnu cenu.(25.11.2015)

Drsný, ale napínavý příběh v kombinaci s exotickým prostředím a opravdu sympatickou rodinkou na mě fakt zapůsobil. Přál jsem jim, ať se z těch sraček vyhrabou a bál jsem se o ně. Navíc se mi líbilo, že to nebyl prvoplánový ubulený doják, ale že tam fakt o něco šlo.(3.1.2015)