Metro Manila (festivalový název)

Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Sean Ellis

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Sean Ellis

Robin Foster

Richard Mettler

No, několikrát jsem teď přepnul mezi plnou a skoro plnou, nakonec přece jen nebudu šetřit. Došlo mi, že jak se mohou zdát události v průběhu příliš scénáristicky účelově seskládané a příliš náhodně=nerealisticky vložené, tak ony, jak se ukáže v pointě, všechny události právě příběhově dokonale účelové byly. Daleko více, extrémně pak v úvodu, film hraje na dramatickou notu, kdy sociální bída Manily rozhodně nedělá divákovi dobře na žaludek, což taky přispívá k tomu, že se tentýž citově načatý divák s ranou od srdce padajícího kamene spokojí s přehozením na krimi, pouze light akční kolej. Toto rozvětvení dává fajn vydechnout, nicméně po celou stopáž nechává, ba dokonce stupňuje, režisér divákův pocit, že tento příběh prostě nemůže skončit dobře. O tom, jak to dopadne, se přesvědčte sami. Spokojenost na 90%.(10.6.2014)

Drsný, ale napínavý příběh v kombinaci s exotickým prostředím a opravdu sympatickou rodinkou na mě fakt zapůsobil. Přál jsem jim, ať se z těch sraček vyhrabou a bál jsem se o ně. Navíc se mi líbilo, že to nebyl prvoplánový ubulený doják, ale že tam fakt o něco šlo.(3.1.2015)

Každá rastlina, každý živočích sa snaží o prežitie svojho druhu. Avšak iba človek dobrovoľne podstúpi hlúpe riziko, že o svoj život príde, aj keď sú jeho šance na úspech mizivé. Pri tomto príbehu sa nám opätovne vynára otázka, čo je pre dieťa väčším darom od rodičov - žiť spoločne ako kompletná rodina, síce na pokraji chudoby, alebo vyrastať v blahobyte bez jedného z nich.(20.1.2015)

Nadprůměrné drama o tom, že když to jediné, co můžete od života čekat, je už jen čím dál větší beznaděj, je zoufalý čin možná tím jediným východiskem. Emotivní, syrové, poutavé a s tak milou a sympatickou rodinou v hlavní roli, že jsem chvílemi měla chuť stočit se do klubíčka a brečet, jak je ten svět hnusnej. Někde, pro někoho...(11.5.2014)

,,CO SE STANE S TÍM, KDO JE ZAHNÁN DO ZOUFALÉ SITUACE? ZOUFALÉ SITUACE VYVOLÁVAJÍ ZOUFALÉ ČINY. A ZOUFALÉ ČINY TĚ PŘIVEDOU DO HROBU...“ /// Tož, skoro jako u nás… zemědělství šlo do hajzlu, a tak Oscar bere famílii a serou si to do hlavního města. Jenže milé děti, život v Manile, to není jen tak. Jak vám uviděj koukat z bot rejži, tak vojebávaj a vojebávaj… Drama z místa, kde se fronty nestojej před sociálkou, ale na práci. Baví nejen tyhle sociální rozdíly, ale je tu i práce v bezpečnostní agentuře, která by klidně taky mohla bejt tématem pro samostatnej film. Všechny(?) nás bavila Elitní jednotka nebo ty parchanti z Města bohů. Taky v tomhle světě není nic zadarmo, a i když to není přímo ze slumů, silně se jich to dotýká a páchne to podobným odérem. Film pro milovníky příběhů od jinud, kterej dokáže přiblížit zvláštnosti a odlišnosti života. A tak největší záhadou pro mě je, jak takovejhle scénář o poměrech v metropolitní oblasti hlavního města Filipín, mohl dát do kupy Angličan, kterej tam byl jen na vejletě, navíc v Tagalogu… Kdo umí… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Povídku, kterou napsal Sean Ellis (– aby si to pak mohl i zrežírovat), jsem nečetl. 2.) Zajímá mě, jak jinde zachraňujou rodiny. 3.) Thx za titule ,,richja“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(15.5.2014)