Metro Manila (festivalový název)

Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Sean Ellis

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Sean Ellis

Robin Foster

,,CO SE STANE S TÍM, KDO JE ZAHNÁN DO ZOUFALÉ SITUACE? ZOUFALÉ SITUACE VYVOLÁVAJÍ ZOUFALÉ ČINY. A ZOUFALÉ ČINY TĚ PŘIVEDOU DO HROBU...“ /// Tož, skoro jako u nás… zemědělství šlo do hajzlu, a tak Oscar bere famílii a serou si to do hlavního města. Jenže milé děti, život v Manile, to není jen tak. Jak vám uviděj koukat z bot rejži, tak vojebávaj a vojebávaj… Drama z místa, kde se fronty nestojej před sociálkou, ale na práci. Baví nejen tyhle sociální rozdíly, ale je tu i práce v bezpečnostní agentuře, která by klidně taky mohla bejt tématem pro samostatnej film. Všechny(?) nás bavila Elitní jednotka nebo ty parchanti z Města bohů. Taky v tomhle světě není nic zadarmo, a i když to není přímo ze slumů, silně se jich to dotýká a páchne to podobným odérem. Film pro milovníky příběhů od jinud, kterej dokáže přiblížit zvláštnosti a odlišnosti života. A tak největší záhadou pro mě je, jak takovejhle scénář o poměrech v metropolitní oblasti hlavního města Filipín, mohl dát do kupy Angličan, kterej tam byl jen na vejletě, navíc v Tagalogu… Kdo umí… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Povídku, kterou napsal Sean Ellis (– aby si to pak mohl i zrežírovat), jsem nečetl. 2.) Zajímá mě, jak jinde zachraňujou rodiny. 3.) Thx za titule ,,richja“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(15.5.2014)

Filipínska dráma Metro Manila na mňa zázračne zapôsobila a film som si maximálne užil. Príbeh o chudobnej a dobrosrdečnej rodine z vidieka , ktorú stiahne špina veľkomesta mi príde v dnešnej uponáhľanej dobe max. aktuálny. Bohužiaľ je to tak, že dnes je dobrosrdečný človek skôr na obtiaž a vaše dobro a pracovitosť nikoho nezaujíma. Len makaj a tu máš pár drobných! Niečo sa ti nezdá? Na tvoje miesto čaká ďalších 300 ľudí...Prvá polovica filmu je venovaná skôr prispôsobovaniu sa rodiny na tvrdý život v meste , v druhej sa film náhle, ale aj logicky zvrtne v thriller, v ktorom cítite blížiacu sa smrť a rodinnú drámu. Atraktívne prostredie, skvelý príbeh, výborná hudba a veľmi sympatická rodinka to sú silné argumenty na to, aby ste si film čo najskôr zohnali. Neverím, že film niekoho sklame. u mňa plný počet! 100%.(21.12.2014)

Každá rastlina, každý živočích sa snaží o prežitie svojho druhu. Avšak iba človek dobrovoľne podstúpi hlúpe riziko, že o svoj život príde, aj keď sú jeho šance na úspech mizivé. Pri tomto príbehu sa nám opätovne vynára otázka, čo je pre dieťa väčším darom od rodičov-žiť spoločne ako kompletná rodina, síce na pokraji chudoby, alebo vyrastať v blahobyte bez jedného z nich.(20.1.2015)

"Věříme v boha" už od začátku bylo jasný, že to nedopadne nejlíp, ale že se to takhle posere, to jsem nečekal. Úžasný sociální drama o tom, že lidi jsou příšerný svině a nikdy ti nic nedají zadarmo. Nikdy nikomu nevěř, to je to, co si z filmu odnesete, i když se chová jako největší kamarád, vlastně vás drží při životě, tak to není jen tak, ještě když ho znáte jen chvíli, vždy po vás bude chtít něco na oplátku. Oscar zjistí hned, že lidem v Manile se nedá věřit, ale pořád doufá, že se to obrátí k lepšímu, že mu bůh pomůže, chvíli to tak vypadá, ale jak řikám, lidi jsou svině. Celý film je realistický a hereckým výkonům věříte, bylo mi líto celé rodiny, byl jsem rád, když se měli dobře, prostě skvěle zahraný. Příběh je dokonalej, dokonce se objeví dost nečekanej zvrat, u kterýho jsem čuměl s otevřenou pusou a završuje to geniální konec, který neurazí snad nikoho, všichni si příjdou na své. Dokonalý film o tom, že vám nikdo nedá nic zadarmo, i když to tak na začátku vypadá. 5*(16.5.2014)

Drsný, ale napínavý příběh v kombinaci s exotickým prostředím a opravdu sympatickou rodinkou na mě fakt zapůsobil. Přál jsem jim, ať se z těch sraček vyhrabou a bál jsem se o ně. Navíc se mi líbilo, že to nebyl prvoplánový ubulený doják, ale že tam fakt o něco šlo.(3.1.2015)