Metro Manila (festivalový název)

Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Sean Ellis

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Sean Ellis

Robin Foster

Richard Mettler

Manila, jeden a půl milionu lidí nacpanejch na 40 čtverečních kilometrech a ještě se navíc v tom bordelu vozej v českejch šalinách. To kurwa. Je to syrový, surový, dojemný, špinavý, beznadějný a přesně tohle se mi na tomhle flicku moc líbilo. Prohlubování beznaděje a hlavně pocitu, že to všechno půjde nějak brutálně ke dnu. Yeah Manilo....90% P.s.: nenapíšu o tom konkrétně ani kulový, protože tohle je nutný vidět....(1.9.2016)

Zapomeňte na líbivého a přeceňovaného Slumdog Millionaire, protože Metro Manila je proti němu syrovější než tatarák proti pečeným žebírkům. Ovšem společného přece jen něco mají - opět se jedná o asijský film o Asiatech... natočený bělochy. Ale tentokrát se to povedlo na sto procent a já mám silný pocit, že jsem si kus života prožil v manilských ulicích, tak je totiž v tomhle směru film přesvědčivý. Ale není to "jen" existenciálně tíživé sociální drama, navíc je děj opepřen skvělou kriminální zápletkou, do jisté chvíle dost podobnou americkému Training Day, ale potom už.... Jsem nadšen a divácky maximálně ukojen.(21.6.2015)

Krása. Ze začátku mě to trochu tahalo za oči ve střihové skladbě, pak jsem se do toho ale díky přesnému castingu a hypnotickému hudebnímu podkresu dostal a už to jede. Velmi úsporný film, jak vizuálně, dějově, tak v gestech postav. Posledních 10 minut je mistrovskej emocionální kolotoč. Nejlepší film Seane Ellise, který paradoxně vidělo nejspíš nejméně lidí. Snad na jeho další kousek nebudem čekat 5 let.(8.4.2014)

Na místě, kde je poctivost sprostým slovem, a kde reálně hrozí, že se i z toho nejčestnějšího klaďase stane sobecký bezpáteřák, je zatraceně důležité, mít rodinu. Dojemné vykoupení z depresivní věznice Manila; Filipínci zaručeně zacvičí i s váma. Utíkám doporučovat!(26.12.2014)

Sledovala jsem s velkou účastí tu filipínskou rodinku v nesnázích, jejíž nevinnost, čistota a důvěřivost působila tak opravdově, až jsem měla občas dojem, že jde spíš o nějaký dokument než hraný film. Ke konci jsem se dokonce přistihla, že z plných plic fandím trestnému činu. Britský režisér byl asi v minulém životě Filipínec z okraje společnosti, když dokázal tak mistrně přiblížit atmosféru země, která je pro nás Evropany druhým koncem světa.. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.(12.3.2017)

• - Snímek se natáčel v roce 2011 výhradně v lokacích metropolitního regionu druhého největšího filipínského města Manily. Filmový štáb byl spolu s hereckým obsazením tvořen výhradně Filipínci. I z toho důvodu je originální znění filmu v filipínském jazyce. (Conspi)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)