poster

Metro Manila (festivalový název)

 • Velká Británie

  Metro Manila

Drama / Krimi / Thriller / Akční

Filipíny / Velká Británie, 2013, 114 min

Režie:

Sean Ellis

Scénář:

Frank E. Flowers, Sean Ellis (původní scénář)

Kamera:

Sean Ellis

Hudba:

Robin Foster

Střih:

Richard Mettler
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • papaJA21
  ****

  Po delší době opět fantastický film.(9.6.2014)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Oscar Ramirez žije so svojou rodinou na vidieku. Nakoľko sa danou oblasťou zmieta chudoba, a on už nevie akým spôsobom by uživil svoju manželku a dve deti, rozhodne, že najlepším riešením by bolo skúsiť šťastie v ruchu veľkomesta Manily. Po veľmi ťažkom začiatku sa zdá, že bude mať Ramirezova rodina predsa len šťastie. Oscar si nachádza dobre platenú prácu prevozcu hotovosti. Jeho nový kolega, ktorý ho zaúča mu pomáha so všetkými starosťami. Je ale Oscar skutočne pripravený na dzunglu veľkomesta? Vykreslenie neskazeného charakteru jednotlivca, ktorý vďaka viere, napriek mnohým zlým skúsenostiam, neustále verí v dobro a dôveru ľudí je hlavnou črtou tohto snímku. Keď už som si myslel, že ma "Metro Manila" nemá čím prekvapiť a vývoj deja v príbehu je veľmi čitateľný, nastal zlom, ktorý smeroval k pointe - "Aj slušný človek môže v zúfalej situácii, podniknúť zúfalé kroky (rozdiel je len v tom, kam daný krok smeruje)".(6.6.2014)

 • zette
  *****

  Vyborne socialni drama, az se nechce verit, ze film natocil Evropan. Chuda rolnicka rodina hleda stesti a zivobyti v Manile, filipinske metropoli. Pres uvodni zklamani se situace zacne nahle zlepsovat, aby se postupne veci zacaly opet komplikovat... Velmi dobre herecke vykony, predevsim John Arcilla v roli partaka Onga. Sean Ellis vedle dobre rezie, pridal kvalitni pribeh, zajimavou destinaci a dobre herce a postaral se o dost mozna nejlepsi film roku ve svem zanru. Film si celou dobu udrzel mou pozornost a nemam co vytknout!(7.7.2014)

 • 6thSun
  ****

  Když už dávám nějaké nové drama, většinou trpím, jak pomalu se to sere. Zde nikoli, téměř dvě hodiny plynou dynamicky a s příjemnou gradací. Velkým plusem jsou herci, zejména Jake Macapagal zaleze pod kůži a dlouho odtud nevyleze. Plnému hodnocení brání snad jen scénáristická konstrukce, ale oproti jiným železným lešením je tahle podpůrná dlaha lehce ospravedlnitelná silou sdělení a zejména výpovědí tamějších poměrů, o kterých ve svém bezbřehém pohodlí nemáme (protože nechceme mít) nejmenší ponětí.(16.6.2014)

 • kareen
  *****

  Nadprůměrné drama o tom, že když to jediné, co můžete od života čekat, je už jen čím dál větší beznaděj, je zoufalý čin možná tím jediným východiskem. Emotivní, syrové, poutavé a s tak milou a sympatickou rodinou v hlavní roli, že jsem chvílemi měla chuť stočit se do klubíčka a brečet, jak je ten svět hnusnej. Někde, pro někoho...(11.5.2014)

 • - Snímek se natáčel v roce 2011 výhradně v lokacích metropolitního regionu druhého největšího filipínského města Manily. Filmový štáb byl spolu s hereckým obsazením tvořen výhradně Filipínci. I z toho důvodu je originální znění filmu v filipínském jazyce. (Conspi)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 6. (Stanley619)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace