Pevnost Boyard (TV pořad)

Fort Boyard

Dobrodružný / Soutěžní

Velká Británie, 1998, 47 min

Jean-Yves Coic
  • Phobia

Jak se mi kdysi zamlouvalo žabožroutí zápolení s nástrahami pevnosti Boyard, tak mám problém vystát tenhle britský grcmake. Je to sice totéž, ale zároveň je to mnohem stupidnější, otravnější a trapnější. Když jsem poprvé zahlédla tu kozatou Barbínu, co vyskotačila ze člunu v roli průvodkyně soutěžících, zvedl se mi kufr a zježil vlas. I vzpomínka na ni ve mně vyvolává nutkání hodit šavli. Rádoby zlý vytlemenec - sudí je natolik impertinentní, až si rozpačitý divák připadá, jako by sledoval koprofilní porno. Laciná náhražka otce Fury "profesor" může pobavit leda dítka v předškolním věku a jeho otázky v češtině často nedávají smysl... občas dávají i nesmysl. A vzhledem k tomu, že český dabing vzrušeně překládá každý nejapný výkřik, který soutěžící vypustí z hrdla, tudíž imrvére posloucháme: "Rychle! Jdeme na to! Rychle! Dokážeme to! Zvládneme to! Rychle! Zvládneme to! Do toho! Rychle! Honem! Dokážeš to! Rychle!", stávají se i soutěžní týmy prakticky nesnesitelnými a držení palců se nekoná (palce se totiž nacházejí hluboko zaražené ve zvukovodech). Sledovat soutěž beze zvuku, možná bych byla ochotná připrdnout třetí mdlou hvězdičku, ovšem nemám zájem. Nejsem si jistá, nakolik mou příchylnost k originálu ovlivnila nostalgie, tuhle mizernou anglánskou kopii však nemám zapotřebí. 44%(9.2.2012)

• Frajer42

Tak jsem viděl první a zároveň poslední díl, na který se kdy podívám. Hrozně mě to sralo. Nevěřím, že se tenhle nesmysl někomu vůbec líbil v dobách seriálu vytyčených. Natož dnes. Je to zastaralé, ubohé, umělé a hlavně nekonečně debilní. Soutěže nestojí za nic stejně jako celý seriál. Něco pozitivního ale také najdu. Jednak za zmínku stojí pěkná hudba. A především tenhle nesmysl nahradil na COOLu Survivor. Takže v době od 19:20 - 20:20 až do další série Survivor nejsem otrokem televize, což je fajn. Na výsledném hodnocení to však nic nemění. ODPAD!(2.2.2012)

Taková ta vzpomínková nostalgie přidává jednu hvězdičku, na francouzský originál to určitě nemá a neskutečně mně zde chybí otec Fura - profesor stojí za starou belu. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál, zatím nenadchlo, ale ani neurazilo!(3.2.2012)

• ainny

Já se tak těšila a ono houby... Tahle anglická verze stojí za kulový. Míň času, miň soutěžících a hlavně příšerný moderátor, který se snaží tvářit drsně a vůbec mu to nejde... Dala bych přednost původní francouzské verzi, i když je starší. K tomu bych si střihla s radostí i Xapatan a Pago Pago...(7.2.2012)

Když dva dělají totéž, tak to může, ale také nemusí být totéž. Jedna hvězda dolů letí za od pohledu nesympatické a od poslechu otravné duo šerif-průvodkyně ála Pamela Anderson, druhá hvězda pak za to, že už mi není deset. Bohužel...(3.2.2012)

• - Stavba pevnosti začala za vlády Napoleona v roce 1801 a trvala 56 let. Je široká 31 metrů, dlouhá 61 metrů a vysoká 20 metrů. (Ficik)

• - Pevnost se nachází u západního pobřeží Francie na souřadnicích 45°59'59.006"N, 1°12'49.717"W. (Ficik)

• - Kvůli natáčení byla v roce 1990 přistavěna na západní straně plošina 20x20 metů, která na místě zůstala dodnes. (Ficik)