Soudný den

(festivalový název)
  • Jižní Korea Illyumyeolmangbogoseo (více)

Doomsday Book je poviedkový sci-fi film skladajúci sa z troch rôznych poviedok. Prvá poviedka nazvaná "Heaven's Creation" je o robotovi, ktorý ožil a o tom, čo nasleduje potom. Druhá poviedka "The New Generation" je príbeh z pohľadu chlapca, z ktorého sa stal zombie. Tretia poviedka "Happy Birthday" reinterpretuje "The Christmas Gift" od O. Henryho (William Sydney Porter). (nessbeal)

eraserhead666

Svým způsobem příjemně misantropický film. První "zombie" povídka zaujme sebekritickou reflexí lidského hnusu. Pro nápaditost nejlepší příběh ze tří (2,5*). Druhá povídka o robotu, který si myslí, že je buddha je až moc ukecaně oduševnělá a má jen málo prostoru zaujmout (2*). Poslední povídka o obří kulečníkové kouli ohrožující Zemi je mile švihlá (2.5*). Obecně je film náznakovým mixem horroru, sci-fi, komedie a trošičku podivného bizarru. Na svou stopáž, snahu o poselství a obsahovou barvitost je však poněkud nezáživný až nudný. ()

Dexter1

Fotografie, trailer ale aj synopsa filmu vyvoláva očakávania. Čakal som drsný trikový sci-fi horor, lenže opak je pravdou. V konverzačnom duchu, pričom sú stále prítomné symboly náboženstva (či už kresťanstvo alebo budhizmus), rôzne filozofické úvahy a satirický nádych spôsobujú netradičný pôžitok z tohto druhu filmu. Keď si uvedomíte, že film nie je tým čím sa na prvý pohľad zdá, tak si môžete užiť príjemné dve hodiny. Celý dojem znásobuje skvelá technická stránka a zručná práca oboch režisérov. Bohužiaľ niekedy poviedkam dojde dych a nefunguje stupňovanie deja, kvôli nie moc podarenému podsúvaniu druhého plánu, čo zbytočne spomaluje celok a môže spôsobovať pocit znudenia. Kto však hľadá netradičnú snímku o konci ľudstva, pri ktorej bude musieť zapnúť závity a nie sa len bezmyšlienkovito baviť môže pokojne siahnuť i po tomto. ()

Traffic

Chci jen upozornit, že Doomsday Book není zdaleka tak slabý film, jak se tady zatím většina lidí snaží tvrdit. Možná to způsobují nějaká osobní očekávání spojená s předchozími filmy tvůrců, netuším, ale je to nesmysl. Tenhle povídkový film je velmi chytrý a neotřelý, a přestože se mu nedaří držet 100% kvalitu po celou dobu, je to pořád vysoce zábavná záležitost. Téměř neustále tu dochází k převracení nějakých (žánrových, formálních, ideových...) konvencí a příběhy navíc fungují i jako originální satira společnosti, která se vždy strefuje do určitého aktuálního tématu. Kdy jste naposled viděli film o strachu z recyklování se zombie hlavním protagonistou? ()

J*A*S*M

Povídkový film dvou význačných jihokorejských režisérů (co film, to červená čsfd barva) pojednávající o konci světa. Jedna povídka o virové "zombie" nákaze, druhá povídka o robotovi, který přestane poslouchat, třetí povídka o asteroidu, který se k planetě Zemi blíží z hloubi kosmu a zanedlouho dojde k nárazu... to zní jako velmi ambiciózní apokalyptický sci-fi projekt. Ale těšil jsem se zbytečně. První povídka je ještě docela oukej - takhle nějak - byť intenzivněji - jsem si to představoval. Druhá povídka pak celkem razantně mění žánr a nabízí ukecané filosofující cosi. Nic proti záměru, natočené je to hodně dobře, ale co já s tím, když mě onen osvícený robot ani nijak intelektuálně nestimuloval, ani emočně nezasáhl. Závěrečná povídka je pak už čirá otravná fantasmagorie. Až se dozvíte, co k nám z toho vesmíru vlastně letí ... no radši nic. 4/10 ()

sniper18

Je to vydarený poviedkový sci-fi film. Obsahuje tri poviedky, prvá o mladíkovi, ktorý má schôdzku, lenže kvôli nakazenému jablku sa z neho stane prenášač a postupne spôsobí zombie apokalypsu, druhá odohrávajúca sa v budúcnosti, kedy už roboti prevzali na seba množstvo ľudskej práce a technik má za úlohu skontrolovať robota v budhistickom kláštore, pretože si o ňom myslia, že je prevtelený Budha a postupne si uvedomuje, že skutočne nemusí byť pokazený a tretia o rodine, ktorá sa schováva v podzemnom bunkri, pretože za pár hodín má na svet dopadnúť obrovské teleso a ukončiť existenciu ľudstva. So spracovaním som nadmieru spokojný, pri takýchto zaujímavých príbehoch zamrzí tá krátka dĺžka, každú z nich by som rád videl v celovečernej verzii a to je prakticky aj jediný väčší zápor, ktorý bol ale samozrejme očakávaný. Pri prvej ma nezaujali iba scény z televízneho štúdia, inak tomu nemám moc čo vytknúť, zaujala ma tá menšia romantická línia, aj tá neskoršia apokalyptickejšia, je tu množstvo výborných situácií, originálnych nápadov, výborný humor a skvelý záver. (78%) Druhá je o niečo slabšia, hlavne pri tejto je škoda tej krátkej dĺžky, pri tomto type zápletky je potrebný priestor, aby sa dal vytvoriť vzťah ku všetkým zásadným postavám, hlavne k robotovi a opravárovi, čo ale nie je možné a preto ma to nedostalo až tak moc, ako by mohlo, ale aj tak sa mi to páčilo, je tu množstvo zaujímavých dialógov a komorné, ale aj tak príjemné prostredie. (71%) A tretia je perfektná a pre mňa aj vrcholom celého filmu, tu nemám vôbec čo vytknúť, množstvo vynikajúcich nápadov, skvelý humor, hlavne tie nezabudnuteľné televízne správy, všetko, súvisiace s biliardovou guľou, toto sa mimoriadne vydarilo. (85%) Herecké obsadenie je výborné, je tu množstvo známych tvárí, ktoré vždy rád vidím, kvôli množstvu sa ich ani neoplatí menovať, ale vyzdvihnem aspoň Bae Doo-Na, ktorá má síce len pár minút, ale vo svojej úlohe veľmi zapôsobí. Réžia a technická stránka sú prvotriedne, dvaja špičkoví režiséri, od ktorých sa ani nič iné čakať nedalo, všetky tri poviedky sú po tejto stránke zvládnuté až na pár malých detailov prakticky dokonalo. Každý, kto očakáva podanie týchto zápletiek v štýle americkej produkcie bude nepochybne sklamaný, ja som dostal prakticky to, čo som aj očakával, pomerne originálne, nápadité, vtipné a obsahovo zaujímavé diela, pričom by si každé a hlavne to posledné zaslúžili omnoho dlhšie spracovanie. 78% ()

• Film byl oznámen už v roce 2006 a měl se sestávat ze tří segmentů od režisérů Ji-un Kima, Pil-seong Ima a Jae-rim Hana. Zatímco první dva jmenovaní své segmenty natočili ješte ve stejném roce, Han nabíral zpoždění a od projektu nakonec odstoupil. Snímek se tak dostal do kin až po šesti letech, s poslední častí společně režírovanou Pil-seong Imem a Ji-un Kimem. (Raztubyl)