Šest prstů v Zeleném (amatérský film)

Horor / Krimi

Česko, 2012, 52 min

Lukáš Bulava

Takže celkem solidní film který má dvě velké negativa. Prvním je extrémě špatný herecký obsazení. To bylo opravdu neskutečný, to co tady předváděj je fakt neskutečný, žádný emoce, žádný pokusy o to hrát. Opravdu jedni z nejhorších amatérských herců co jsem viděl. Druhá nevýhoda je vrah, jeho motiv sice ujde, ale je tu tak zatraceně málo jako jeho postava takže je to totálně slabé. Nicméně zbytek filmu je pravděpodobně nejlepší co amatérský Český hororový žánr nabízí. Giallo žánr je tak trochu dnes už mrtvý a je pěkné že zrovna Češi se ho snažily vzkřísit. Atmosféra je pěkná, vrah je celkem nápaditej a hudba je na jedničku. Rozhodně nadprůměr ale zase ne tak velký.(2.7.2014)

"Ty nesviť mi tu s tím majákem a dej mi radši cigáro, ty cipe !!" ;)(24.4.2014)

Tož kurde synci a baby. Dobře to v té Karviné robite. Zdá se, že se českému filmovému horroru začíná blýskat na lepší časy. Možná že o něčem vypovídá fakt, že to přichází z té amatérské tvorby. Tohle je letos již druhý český amatérský horror, který mě velmi mile překvapil svou technickou stránkou. Kritizovat u podobných filmů herecké výkony je samozřejmě tabu, které já milerád ctím. Ale např. Barbora Kosiecová v jedné z hlavních rolí na mě působila hodně dobře. Hodně oceňuji neposrání se z, na české amatérské poměry ještě pořád hodně riskantní, delší stopáže. Hluchých či nudných míst velmi pomálu. Jelikož jsem orlovský rodák, který se v Karviné vyučil, místní nářečí mi nijak nevadí, naopak, docela jsem i zavzpomínal na doby, kdy jsem tak sám mluvil. Tvůrci mají horror evidentně v krvi, nebojí se riskovat a jít do scén a záběrů, které tam prostě chtějí mít, i když to je v daných podmínkách a nabytých zkušenostech ještě stále komplikované. Je z toho cítit cit pro žánr a snaha stát se jeho poctou. Což je na jednu stranu fajn, na druhou stranu to mnohé odkazování a za každou cenu mít tam všechny elementy kriminálně-horrorového žánru giallo, mi trochu vadilo a měl-li bych zmínit největší negativum, bylo by to asi toto. Což je obecně jen bezvýznamná výtka. Takže, JO!!!!!!! Jděte do toho, nejste-li zmlsanými blbečky onanujícími nad full HD obrazem, prostorovým zvukem a sterilnědokonalými triky, kteří na nějaký obsah či snahu filmu z vysoka kašlou, pravděpodobně Vás to překvapí a potěší stejně jako mě. Zdá se, že přišel čas, podívat se Horrorwatch na zoubek a seznámit se s jejich produkcí podrobněji. Tímto se hluboce omlouvám, že jsem to dosud neudělal. Až těď jsem zjistil, o co jsem asi přišel :-).(1.2.2012)

Jednak sympatická pocta giallo subžánru (děj, hudba), jednak dobrá komedie. A myslim to opravdu vážně, ne jako nějaký výsměch nedokonalému amatérskému dílu. Dosavadní Horrorwatch kraťasy mě dost míjely, protože jsem z nich necítil, jestli jsou ty časté WTF repliky záměrně humorné, anebo prostě jen neúmyslně mimo (např. "Tys mě normálně kousla" z Amandy :-D). Ale tohle je fakt sranda. [CAPEFEÁR]. A obrovským plusem jsou (ne)herci obsazení do rolí detektivů. Ti si to vyloženě užívají a v té komediální rovině jsou až překvapivě přesvědčiví. Těšil jsem se na každou další scénu s nimi.(24.1.2014)

Do třetice všeho dobrého a zlého a opět nadprůměrná podívaná. Jde vidět, že Lukáš ví jak diváka zaujmout – už má přeci něco nakoukáno. No mě samozřejmě navnadil již prvním záběrem na lahváče, co kluci drželi v ruce a hned jsem si taky jednoho „Radíka“ musel dát. Tvůrce musím pochválit především za pestré mordy a hudební doprovod. Byla to jedním slovem lahoda. Herecké výkony některých jedinců byli sice trošku slabší, ale zachraňovali to svým nezaměnitelným nářečím a hláškami. Jj souhlasím s kolegou, že Barbora Kosiecová byla rozhodně příjemným oživením…(28.2.2012)