Šest prstů v Zeleném (amatérský film)

Horor / Krimi

Česko, 2012, 52 min

Lukáš Bulava
  • choze

Po deseti minutách jsem to vzdal (takže nehvězdičkuju) a to jsem prosím giallo fan a amatérský filmař a sám bych rád nějaké giallo natočil. Amatéřina nejhrubšího zrna. Ne, že bych to od filmu s takovým plakátem nečekal.(21.8.2012)

Do třetice všeho dobrého a zlého a opět nadprůměrná podívaná. Jde vidět, že Lukáš ví jak diváka zaujmout – už má přeci něco nakoukáno. No mě samozřejmě navnadil již prvním záběrem na lahváče, co kluci drželi v ruce a hned jsem si taky jednoho „Radíka“ musel dát. Tvůrce musím pochválit především za pestré mordy a hudební doprovod. Byla to jedním slovem lahoda. Herecké výkony některých jedinců byli sice trošku slabší, ale zachraňovali to svým nezaměnitelným nářečím a hláškami. Jj souhlasím s kolegou, že Barbora Kosiecová byla rozhodně příjemným oživením…(28.2.2012)

Na český poměry je to hodně slušná práce. Ze začátku jsem byl zaskočenej z herectví všech zúčastněných. Jenže po chvíli jsem pochopil, že to (ne)herectví je jen k dobru. A přehrávání bylo záměrem, jelikož se to celý veze v humorným duchu. Film v sobě má spoustu odkazů na další filmy. Od Rosemary, přes Henry: Portrét masového vraha až po Lidskou stonožku. Či samotný rejžovi filmy jako je Amanda nebo taky Tvoje poslední šlapka (pěkná sračka). Bulava šel kvalitně rozhodně nahoru. Giallo po česku zavánělo průserem, ale nakonec se z toho vyklubalo hodně milý překvapení, který má sice svoje mouchy, ale jelikož je to z českých luhů a hájů dávám 4 hvězdy.(9.2.2016)

Takže celkem solidní film který má dvě velké negativa. Prvním je extrémě špatný herecký obsazení. To bylo opravdu neskutečný, to co tady předváděj je fakt neskutečný, žádný emoce, žádný pokusy o to hrát. Opravdu jedni z nejhorších amatérských herců co jsem viděl. Druhá nevýhoda je vrah, jeho motiv sice ujde, ale je tu tak zatraceně málo jako jeho postava takže je to totálně slabé. Nicméně zbytek filmu je pravděpodobně nejlepší co amatérský Český hororový žánr nabízí. Giallo žánr je tak trochu dnes už mrtvý a je pěkné že zrovna Češi se ho snažily vzkřísit. Atmosféra je pěkná, vrah je celkem nápaditej a hudba je na jedničku. Rozhodně nadprůměr ale zase ne tak velký.(2.7.2014)

"Ty nesviť mi tu s tím majákem a dej mi radši cigáro, ty cipe !!" ;)(24.4.2014)