Šest prstů v Zeleném (amatérský film)

Horor / Krimi

Česko, 2012, 52 min

Lukáš Bulava

Na český poměry je to hodně slušná práce. Ze začátku jsem byl zaskočenej z herectví všech zúčastněných. Jenže po chvíli jsem pochopil, že to (ne)herectví je jen k dobru. A přehrávání bylo záměrem, jelikož se to celý veze v humorným duchu. Film v sobě má spoustu odkazů na další filmy. Od Rosemary, přes Henry: Portrét masového vraha až po Lidskou stonožku. Či samotný rejžovi filmy jako je Amanda nebo taky Tvoje poslední šlapka (pěkná sračka). Bulava šel kvalitně rozhodně nahoru. Giallo po česku zavánělo průserem, ale nakonec se z toho vyklubalo hodně milý překvapení, který má sice svoje mouchy, ale jelikož je to z českých luhů a hájů dávám 4 hvězdy.(9.2.2016)

Snažit se v Česku v amatérských podmínkách o poctu giallu, to zavání pořádným průserem. Ale tvůrci Šesti prstů v Zeleném nástrahami prokličkovali se ctí. Je dobře, že režisér netlačil za každou cenu na pilu a ve správných momentech příběh odlehčil (doufám, že to bylo záměrné :). Když už jsme u příběhu, nejenže má v Šesti prstech hlavu a patu, ale je dokonce natolik zajímavý, že dovolí divákovi zapomenout na herecké výkony, klasický to neduh amatérských filmů. Dalším velkým (minimálně pro mne největším) kladem je hudební doprovod, který evokuje ty nejlepší klasické pecky. Kamera se snaží, velká škoda, že si tvůrci nepohráli s filtry a nedodali celku více filmový look, který by giallu určitě slušel. Zamrzela místy přílišná skratkovitost příběhu, kdy postavy fakt, že jim umřel kamarád a jeho přítelkyně odbudou jednou větou. Mně, coby severočechovi, navíc nejde přes uši to šílené nářečí. Člověk má pocit, že všichni horroroví režiséři dneška žijí na severní Moravě. Nicméně jsem spokojený.(31.1.2012)

"Ty nesviť mi tu s tím majákem a dej mi radši cigáro, ty cipe !!" ;)(24.4.2014)

• choze

Po deseti minutách jsem to vzdal (takže nehvězdičkuju) a to jsem prosím giallo fan a amatérský filmař a sám bych rád nějaké giallo natočil. Amatéřina nejhrubšího zrna. Ne, že bych to od filmu s takovým plakátem nečekal.(21.8.2012)

Tož kurde synci a baby. Dobře to v té Karviné robite. Zdá se, že se českému filmovému horroru začíná blýskat na lepší časy. Možná že o něčem vypovídá fakt, že to přichází z té amatérské tvorby. Tohle je letos již druhý český amatérský horror, který mě velmi mile překvapil svou technickou stránkou. Kritizovat u podobných filmů herecké výkony je samozřejmě tabu, které já milerád ctím. Ale např. Barbora Kosiecová v jedné z hlavních rolí na mě působila hodně dobře. Hodně oceňuji neposrání se z, na české amatérské poměry ještě pořád hodně riskantní, delší stopáže. Hluchých či nudných míst velmi pomálu. Jelikož jsem orlovský rodák, který se v Karviné vyučil, místní nářečí mi nijak nevadí, naopak, docela jsem i zavzpomínal na doby, kdy jsem tak sám mluvil. Tvůrci mají horror evidentně v krvi, nebojí se riskovat a jít do scén a záběrů, které tam prostě chtějí mít, i když to je v daných podmínkách a nabytých zkušenostech ještě stále komplikované. Je z toho cítit cit pro žánr a snaha stát se jeho poctou. Což je na jednu stranu fajn, na druhou stranu to mnohé odkazování a za každou cenu mít tam všechny elementy kriminálně-horrorového žánru giallo, mi trochu vadilo a měl-li bych zmínit největší negativum, bylo by to asi toto. Což je obecně jen bezvýznamná výtka. Takže, JO!!!!!!! Jděte do toho, nejste-li zmlsanými blbečky onanujícími nad full HD obrazem, prostorovým zvukem a sterilnědokonalými triky, kteří na nějaký obsah či snahu filmu z vysoka kašlou, pravděpodobně Vás to překvapí a potěší stejně jako mě. Zdá se, že přišel čas, podívat se Horrorwatch na zoubek a seznámit se s jejich produkcí podrobněji. Tímto se hluboce omlouvám, že jsem to dosud neudělal. Až těď jsem zjistil, o co jsem asi přišel :-).(1.2.2012)