Šest prstů v Zeleném (amatérský film)

Horor / Krimi

Česko, 2012, 52 min

Lukáš Bulava

Snažit se v Česku v amatérských podmínkách o poctu giallu, to zavání pořádným průserem. Ale tvůrci Šesti prstů v Zeleném nástrahami prokličkovali se ctí. Je dobře, že režisér netlačil za každou cenu na pilu a ve správných momentech příběh odlehčil (doufám, že to bylo záměrné :). Když už jsme u příběhu, nejenže má v Šesti prstech hlavu a patu, ale je dokonce natolik zajímavý, že dovolí divákovi zapomenout na herecké výkony, klasický to neduh amatérských filmů. Dalším velkým (minimálně pro mne největším) kladem je hudební doprovod, který evokuje ty nejlepší klasické pecky. Kamera se snaží, velká škoda, že si tvůrci nepohráli s filtry a nedodali celku více filmový look, který by giallu určitě slušel. Zamrzela místy přílišná skratkovitost příběhu, kdy postavy fakt, že jim umřel kamarád a jeho přítelkyně odbudou jednou větou. Mně, coby severočechovi, navíc nejde přes uši to šílené nářečí. Člověk má pocit, že všichni horroroví režiséři dneška žijí na severní Moravě. Nicméně jsem spokojený.(31.1.2012)

Do třetice všeho dobrého a zlého a opět nadprůměrná podívaná. Jde vidět, že Lukáš ví jak diváka zaujmout – už má přeci něco nakoukáno. No mě samozřejmě navnadil již prvním záběrem na lahváče, co kluci drželi v ruce a hned jsem si taky jednoho „Radíka“ musel dát. Tvůrce musím pochválit především za pestré mordy a hudební doprovod. Byla to jedním slovem lahoda. Herecké výkony některých jedinců byli sice trošku slabší, ale zachraňovali to svým nezaměnitelným nářečím a hláškami. Jj souhlasím s kolegou, že Barbora Kosiecová byla rozhodně příjemným oživením…(28.2.2012)

"Ty nesviť mi tu s tím majákem a dej mi radši cigáro, ty cipe !!" ;)(24.4.2014)

• - Na krátkou chvíli se v televizi objevuje film Cannibal Ferox (1981). (JasonIX)

• - Snímek na festivalu Noci hororu obsadil první příčku. (JasonIX)