Vlastní zbraň podmínkou

Safety Not Guaranteed

Komedie / Romantický / Drama / Sci-Fi

USA, 2012, 82 min

• Malarkey

Tady mě to nadšení vůbec nedostalo. Nápad by byl zajímavý, ale celé to zpracování mi vůbec, ale vůbec nesedlo. Je to taková divná kombinace amatérismu a ruční kamery, která se klepe a klepe a já nemám sílu chtít vidět každou další minutu dál. To by mi asi dřív vystřelil mozek na Mars.(27.11.2013)

Veľmi milý, svižný film so skvelým scenárom, sympatickými postavami a ohromným zmyslom pre humor. Šikovnej réžii podráža nohy nešikovný strih, plus to spuchnuté teľa v hlavnej úlohe to trochu kazí... Napriek tomu je Trevorrow jasný kandidát na veľkú hollywoodsku budúcnosť.(16.3.2013)

Příjemná romantická indie komedie o cestování v čase, která končí tam, kde ostatní film o cestování v čase začínají. Vtipné je, že většinou přitom za pochvalu stojí přesně opačná věc (začínat tam, kde ostatní končí). No ale ne tady. Safety Not Guaranteed samozřejmě jako snad každá povedená nezávislárna stojí na lidsky sympatických postavách, uvěřitelných emocích a originálním zpracování námětu.(12.1.2013)

Rozpočet $750,000Tržby USA $4,010,957Tržby Celosvetovo $4,413,000▐ hravý roztomilý film, ktorý neurazí ale k patričnému nadšeniu mi tam chýba nejaký silnejší impulz /50%/(21.5.2013)

Láska je jako cestování časem! Tohle zjištění je tím nejdůležitějším pro tenhle malý, nízkorozpočtový, nezávislý alternativní romantický film, který má určitě obrovský potenciál a může mnohé nabídnout, určitě více, než než by se dalo podle nízkého hodnocení tady očekávat (mimochodem na imdb má hodně nad sedmdesát procent). Velmi osobitý celovečerní debut amerického režiséra Colina Trevorrowa, který je překvapivě dojemnou směsí komedie a dramatu. Film s dobrými mimikry a překvapivým/nepřekvapivým závěrem, který se dá chápat buď jako velmi stylový, nebo úplně úlítlý, je to na vás. A to je právě asi největší deviza téhle komedie - nebudete se u ní válet smíchy, ale někde za ní je plno skutečného života, stačí být empatický a dát hrdinům šanci. Odměnou bude zjištění, že i romantická komedie může být osobitá a plná nevysloveného pochopení pro lidi, kteří jsou krásní spíše uvnitř, než navenek, pro které je láska jako cestování časem...(18.10.2012)

Takhle sympatický, nápaditý a dojemný indie film jsem neviděl už zatraceně dávno. Trevorrowa je na dinosaury škoda.(22.3.2013)

Je to celé tak absurdní, že to prostě musí být pravda! Mark Duplass exceluje a pomalu se stává mým oblíbencem - hercem/režisérem.(30.12.2012)

Chybí mi ono "něco" (asi myšlenka), které by celek povzneslo do pozice srdeční trvalky, ale jinak naprosto bezproblémová prácička, ve které vše zapadne přesně na místo, motivy se uzavřou a celé je to svižné jako Johnsonův humor. Začínám mít pocit, že je toho kluka na šaškování v New Girl trochu škoda. Stejně jako Trevorrowa na blbnutí v Jurském parku. Na druhou stranu, čerstvější krev jim do oběhu vlít asi nemohli. 7/10(12.1.2014)

Geniálny film o tom, že byť iný ako ostatní je dobré :) Výborný scenár, sympatické obsadenie, funkčné aj ako komédia. Ja som sa bavil a rád si to niekedy pozriem znovu :)(22.5.2013)

Mám slabost pro "divné" holky, které sice nic nehledají, ale stejně to najdou. A přesně taková je Darius, jejích zachmuřenost se mění v chuť žít, když s Kennethem trénuje na časoprostorovou misi. A já chci taky běhat s partnerkou po lese, krást lasery a unikat zlým agentům. Tento snímek mne zkrátka inspiroval a i když měl k dokonalosti daleko, tak si s myšlenkami na misi do minulosti budu ještě chvilku hrát ve své laboratoři. Nezbylo někomu pár kilo plutonia?(22.4.2013)

Safety Not Guaranteed je hodně příjemná záležitost o tom, že každý máme důvod pro návrat v čase - jen to není do dob faraonů nebo dinosaurů, ale do chvíle, kdy můžeme změnit nebo ovlivnit chod našeho vlastního života! PS: Popravdě si Jurský park IV. od Colina Trevorrowa nedokážu moc dobře představit, ale volba je to celkem zajímavá.(18.3.2013)

Takové celkem příjemně koukatelné, sympatické vztahové sci-fíčko na sobotní odpoledne s pěkným soundtrackem .(28.8.2014)

• nunka

Nebudem klamať, ak napíšem, že som čakala viac. Viac od postáv, hercov, scenára...atď... Viem si predstaviť, že niekto sa môže nad týmto nezávislým štýlom rozplývať a označiť ho za originálny. Pre mňa cestovanie časom a téma lásky na čele s absolutne nesympatickou dvojicou, ktorú dopĺňa banda podobných kreatúr (FBI agenti) bola skôr utrpením, kde samotným vykúpením boli konečné titulky.(19.8.2013)

Tak já čekal něco naprosto jiného. Tohle mě ohromně překvapilo, celou dobu jsem čekal, kdy začnou cestovat. A pak se z toho vyvrbí tak nádherný příběh s velice hezkým koncem. Ani se mi to nezdálo jako komedie, scifi jen díky závěru a romantika byla taky celkem na okraj. Ale ono tohle někam žánrově zařadit je celkem složité, takže zdejší zařazení beru. Každopádně co bych rád je to, aby udělali druhý díl, nejspíš o té cestě, a pak popřípadě i třetí. To by tomu slušelo a kdyby to bylo takhle kvalitní, byl bych nadšený a tleskal bych třikrát. Takhle tleskám sice jen jednou, za to ale pořádně.(13.1.2013)

Vzletné myšlenky o dinosaurech a významných historických událostech brzy vystřídá vědomí, že většina z nás by časem nejraději cestovala proto, aby odvrátila své vztahové a rodinné krachy, svá selhání a osobní neúspěchy. Je to smutné? Je to lidské a v Safety Not Guaranted také svěží a roztomile přitroublé. Náramně neortodoxní a odlehčená romance. Má recenze zde.(11.11.2012)

Další schematické, ale sympatické indie o schematických, ale sympatických loserech. Jednou za čas není nic lepšího než takovýhle malý příjemný film.(16.3.2013)

Takový Svět podle Prota, kde mimozemšťany nahradilo cestování časem. Koukatelné nízkorozpočtové drama, především o vztazích a vnitřních démonech, sem tam líbivé, sem tam utahané, melancholií mně párkrát připomínající Věčný svit neposkvrněné mysli. Ale svým způsobem nedotažené. Fajn obsazení, milý závěr, na druhé zkouknutí to ale nevidím.(25.10.2012)

Tak předem moc nechápu český překlad! Ano, v obsahu filmu zazní věta, vlastní zbraň podmínkou, ale proč prostě nepojmenovat film Bezpečnost nezaručena?! No, ale přejděme k samotnému obsahu...moc jsem nepobral, co ta holčina viděla na onom podivínovi, ale pokud vemu v potaz ženský vkus, tak se není čemu divit...dobrá. Samotný děj není nikterak zajímavý, většinou se točí kolem již zmíněného páru a jediným držákem je stroj času, který nakonec nemusí být až takovým sci-fi... 60%(16.11.2013)

• jojinecko

Hmmm, ja to vidím takto: nepochybne výborná myšlienka ešte dobrý film nerobí, to čo je v mysli sa ešte musí preniesť na papier a plátno..a tu tento film podľa mňa fatálne zlyháva. Najväčšia slabina je réžia a miestami priam amatérsky strih. Už dlho sa mi nestalo, že by som vo filme nenašiel ani jednu sympatickú postavu, hlavná hrdinka je pre mňa suverénou líderkou v danom pohľade. Príbeh má pár svetlých bodov a zvyšok vata, nuda, alebo wtf (agenti FBI = vrchol). Film, ktorý sa snaží byť indie a do škatuľky "nezávislý" sa zmestí. O kvalite to však nehovorí nič..aspoň nie v mojom (pri porovnaní s ostatnými) evidentne nekonformnom pohľade:)(19.8.2013)

• Chrustyn

Malinké, nezávislé, originální, ale pro mě nesmírně nudné a nezajímavé.(25.4.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8