poster

Vlastní zbraň podmínkou

 • USA

  Safety Not Guaranteed

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2012, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AlistairMir
  ****

  Tak tahle trojka je fakt k pohledání. Reportér co nemůže zapomenout na luxusní kuřbu co se odehrála před dvaceti lety se pod zástěrkou super reportáže o cestování v čase vydává zpět na místo kde kdysi ona kuřba proběhla a kde dokonce stále bydlí ona žena se zázračnými ústy. Sebou jako své stážisty bere panice co nezná slovo sebevědomí a žije pro svůj notebook a pannu co nežije pro nic a ze všeho nejraději by utekla právě do minulosti kdy byla šťastná. Je tedy ráda, když jí reportér zaúkoluje aby se o reportáž postarala a stává se tak parťačkou Kennetha což je chlap s umělým uchem co nikomu nevěří a čirou náhodou je právě onou osobou která má v tom čase umět cestovat. Že to zní trhle? No možná trošku. Každopádně je to film, který dovede pobavit, herci si své postavy užívají a příběh mě vtáhl tak že jsem měl pocit že to uteklo až moc rychle. Na Aubrey Plaza se navíc dobře dívá takže za mě spokojenost.(17.7.2014)

 • Superpero
  ****

  Takový ten příjemný nezávislý film, který si plyne sám pro sebe. Postavy byly celkem fajn a hráli je sympatičtí herci. Celou dobu to byl spíše takovej průměr, ale hodně se mi líbil konec.(15.5.2016)

 • Botič
  ****

  Safety Not Guaranteed je hodně příjemná záležitost o tom, že každý máme důvod pro návrat v čase - jen to není do dob faraonů nebo dinosaurů, ale do chvíle, kdy můžeme změnit nebo ovlivnit chod našeho vlastního života! PS: Popravdě si Jurský park IV. od Colina Trevorrowa nedokážu moc dobře představit, ale volba je to celkem zajímavá.(18.3.2013)

 • Rakosnicek77
  ***

  Pořád přemýšlím nad tím, na co jsem se to vlastně díval... Byl to opravdu zvláštní snímek a po pravdě, jsem v jeho hodnocení stále někde uprostřed. Řekněme, že to byla romantika propojena s absurdnem a zakončená velkým překvapením. Zasažený čímkoliv, jsem ale určitě nebyl :-)(12.1.2016)

 • Pepinec
  ****

  Tohle byla od Amíků rána nad pás, a dost vydařená k tomu. Ono občas stojí za to namířit svoje kroky za holkou, která si v klidu čte v rohu, zatímco ostatní jančí na parketu. Stává se totiž, že s takovou pohodářkou si nakonec zapaříte ze všech nejvíc.(3.7.2015)

 • - Hodinu po začátku filmu hraje hlavní hrdina Kenneth (Mark Duplass) hlavní hrdince Darius (Aubrey Plaza) na strunný nástroj, který má položený na klíně. Nástroj nemá kliku k pohánění třecího kola a tak to v žádném případě nemůže být niněra, jak se v českém překladu filmu tvrdí. Ostatně  zvuk niněře vůbec neodpovídá. V anglických titulcích je nástroj označen jako zither (citera), ale to také není správně, protože citery jsou mnohostrunné. Podle všeho je to apalačský  (horský) dulcimer, klasický americký čtyřstrunný  nástroj skotského původu. U nás je málo známý. (Tixo)

 • - Film je založen na skutečném inzerátu otištěném roku 1997 v „Backwood Home Magazine“ a zpopularizovaném v pořadu Noční show Jaye Lenoe (od r. 1992). (Brousitch)

 • - Veľa scén vo filme je výsledkom improvizácie hercov. Napríklad scéna, kde Jeff (Jake M. Johnson) dáva Arnovi (Karan Soni) slnečné okuliare, vyhrnie mu golier a povie, že vyzerá ako pilot, ktorý jazdí na stíhačke. (erapo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace