Vlastní zbraň podmínkou

Safety Not Guaranteed

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2012, 82 min

Tak tahle trojka je fakt k pohledání. Reportér co nemůže zapomenout na luxusní kuřbu co se odehrála před dvaceti lety se pod zástěrkou super reportáže o cestování v čase vydává zpět na místo kde kdysi ona kuřba proběhla a kde dokonce stále bydlí ona žena se zázračnými ústy. Sebou jako své stážisty bere panice co nezná slovo sebevědomí a žije pro svůj notebook a pannu co nežije pro nic a ze všeho nejraději by utekla právě do minulosti kdy byla šťastná. Je tedy ráda, když jí reportér zaúkoluje aby se o reportáž postarala a stává se tak parťačkou Kennetha což je chlap s umělým uchem co nikomu nevěří a čirou náhodou je právě onou osobou která má v tom čase umět cestovat. Že to zní trhle? No možná trošku. Každopádně je to film, který dovede pobavit, herci si své postavy užívají a příběh mě vtáhl tak že jsem měl pocit že to uteklo až moc rychle. Na Aubrey Plaza se navíc dobře dívá takže za mě spokojenost.(17.7.2014)

Takový ten příjemný nezávislý film, který si plyne sám pro sebe. Postavy byly celkem fajn a hráli je sympatičtí herci. Celou dobu to byl spíše takovej průměr, ale hodně se mi líbil konec.(15.5.2016)

Safety Not Guaranteed je hodně příjemná záležitost o tom, že každý máme důvod pro návrat v čase - jen to není do dob faraonů nebo dinosaurů, ale do chvíle, kdy můžeme změnit nebo ovlivnit chod našeho vlastního života! PS: Popravdě si Jurský park IV. od Colina Trevorrowa nedokážu moc dobře představit, ale volba je to celkem zajímavá.(18.3.2013)

Pořád přemýšlím nad tím, na co jsem se to vlastně díval... Byl to opravdu zvláštní snímek a po pravdě, jsem v jeho hodnocení stále někde uprostřed. Řekněme, že to byla romantika propojena s absurdnem a zakončená velkým překvapením. Zasažený čímkoliv, jsem ale určitě nebyl :-)(12.1.2016)

Tohle byla od Amíků rána nad pás, a dost vydařená k tomu. Ono občas stojí za to namířit svoje kroky za holkou, která si v klidu čte v rohu, zatímco ostatní jančí na parketu. Stává se totiž, že s takovou pohodářkou si nakonec zapaříte ze všech nejvíc.(3.7.2015)

• - Hodinu po začátku filmu hraje hlavní hrdina Kenneth (Mark Duplass) hlavní hrdince Darius (Aubrey Plaza) na strunný nástroj, který má položený na klíně. Nástroj nemá kliku k pohánění třecího kola a tak to v žádném případě nemůže být niněra, jak se v českém překladu filmu tvrdí. Ostatně  zvuk niněře vůbec neodpovídá. V anglických titulcích je nástroj označen jako zither (citera), ale to také není správně, protože citery jsou mnohostrunné. Podle všeho je to apalačský  (horský) dulcimer, klasický americký čtyřstrunný  nástroj skotského původu. U nás je málo známý. (Tixo)

• - Film je založen na skutečném inzerátu otištěném roku 1997 v „Backwood Home Magazine“ a zpopularizovaném v pořadu Noční show Jaye Lenoe (od r. 1992). (Brousitch)

• - Veľa scén vo filme je výsledkom improvizácie hercov. Napríklad scéna, kde Jeff (Jake M. Johnson) dáva Arnovi (Karan Soni) slnečné okuliare, vyhrnie mu golier a povie, že vyzerá ako pilot, ktorý jazdí na stíhačke. (erapo)