Vlastní zbraň podmínkou

Safety Not Guaranteed

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2012, 82 min

ani komedie, ani sci-fi.. spíš drama říznuté romantikou, na které se kvůli jeho nenáročnosti a krátké stopáži vcelku příjemně dívá.. ale ke 4* něco málo chybí..(28.10.2012)

Tohle byla od Amíků rána nad pás, a dost vydařená k tomu. Ono občas stojí za to namířit svoje kroky za holkou, která si v klidu čte v rohu, zatímco ostatní jančí na parketu. Stává se totiž, že s takovou pohodářkou si nakonec zapaříte ze všech nejvíc.(3.7.2015)

Chybí mi ono "něco" (asi myšlenka), které by celek povzneslo do pozice srdeční trvalky, ale jinak naprosto bezproblémová prácička, ve které vše zapadne přesně na místo, motivy se uzavřou a celé je to svižné jako Johnsonův humor. Začínám mít pocit, že je toho kluka na šaškování v New Girl trochu škoda. Stejně jako Trevorrowa na blbnutí v Jurském parku. Na druhou stranu, čerstvější krev jim do oběhu vlít asi nemohli. 7/10(12.1.2014)

• - Veľa scén vo filme je výsledkom improvizácie hercov. Napríklad scéna, kde Jeff (Jake M. Johnson) dáva Arnovi (Karan Soni) slnečné okuliare, vyhrnie mu golier a povie, že vyzerá ako pilot, ktorý jazdí na stíhačke. (erapo)

• - V obchode, kde Kenneth (Mark Duplass) pracuje, sú na pultoch uložené známe polievky Campbell's Soup. Toto jedlo pozná celý svet najmä vďaka maľbe Andyho Warhola. (Darth Maul)

• - Pri scéne, kedy Darius (Aubrey Plaza) s Arnauom (Karan Soni) sledujú poštové schránky, môžeme vidieť aj autora skutočného inzerátu, na základe ktorého je film založený. Volá sa John Silveira a je to starší šedivý muž v okuliaroch, ktorý prichádza k poštovým schránkam ako prvý. (erapo)