Vlastní zbraň podmínkou

Safety Not Guaranteed

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2012, 82 min

Príjemná indie romanca s príchuťou sci -fi (?) má skvelý nápad, sympatických hercov ale bohužiaľ až príliš malý rozpočet. Svojou žánrovou nejednoznačnosťou mi to pripomínalo hlavne K -Pax. Nevzrušivých ale poctivých 6/10. Ale fakt nechápem, prečo dostal Trevorrow na základe tohto filmu točiť nový Jurský park.(1.12.2014)

Je to celé tak absurdní, že to prostě musí být pravda! Mark Duplass exceluje a pomalu se stává mým oblíbencem - hercem/režisérem.(30.12.2012)

Další schematické, ale sympatické indie o schematických, ale sympatických loserech. Jednou za čas není nic lepšího než takovýhle malý příjemný film.(16.3.2013)

• - Pri scéne, kedy Darius (Aubrey Plaza) s Arnauom (Karan Soni) sledujú poštové schránky, môžeme vidieť aj autora skutočného inzerátu, na základe ktorého je film založený. Volá sa John Silveira a je to starší šedivý muž v okuliaroch, ktorý prichádza k poštovým schránkam ako prvý. (erapo)

• - V obchode, kde Kenneth (Mark Duplass) pracuje, sú na pultoch uložené známe polievky Campbell's Soup. Toto jedlo pozná celý svet najmä vďaka maľbe Andyho Warhola. (Darth Maul)

• - Veľa scén vo filme je výsledkom improvizácie hercov. Napríklad scéna, kde Jeff (Jake M. Johnson) dáva Arnovi (Karan Soni) slnečné okuliare, vyhrnie mu golier a povie, že vyzerá ako pilot, ktorý jazdí na stíhačke. (erapo)