Vlastní zbraň podmínkou

Safety Not Guaranteed

Komedie / Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2012, 82 min

Parádní film o...o... o čem? No cestování včase to tak úplně nebudě, spíš lidské vztahy, promarněné mládí, krásná a skvěle hrající Aubrey...no a vlastně cestovaní časem. Přirovnal bych to k 10 Items or less... Je to pecka, zdejší mírné hodnocení nemá hodnotu, film je o třídu výš. Lepší 4*(21.10.2012)

Nad českým názvem opět zůstává rozum stát.(27.3.2014)

Pre mňa osobne asi jeden z top filmových zážitkov za posledné obdobie. Nízkorozpočtové prekvapenie, ktoré sa len tak nevidí. Výborný scenár, dobrá réžia a sympatické herecké obsadenie. Všetko to pekne do seba zapadalo tak ako tvorcovia mali v úmyslu. Naozaj pozoruhodný film, ktorý si budete užívať od prvej minúty a stále budete mať na tvári ten úsmev, kedy viete, že svet nie je len čierny ako nám ho mnohý servírujú. 85%(7.12.2013)

Aubrey Plaza je tak sympatický exot, že případné filmové nedostatky lehce přehlédnete. Námět je klasicky romanticko-komediální: dva, kteří se zamilují aniž by chtěli, jedna lež je rozdělí, vysvětlení spojí a máme tu happy end. Ale když do toho zamícháte cestování časem a bizarnosti hlavních postav, vznikne něco tak neotřelého a milého jako je Safaty not Guaranteed.(30.8.2013)

Nepříjemná Aubrey Plaza v hlavní roli mě celou dobu mírně iritovala, zato Jake M. Johnson mě donutil sledovat film ostřížím zrakem (ano, dost dám na to, jak na mě herec působí - a nestydím se za to!). Co se dějové linky týče, nemám jí co vytknout a do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to s tím strojem času vlastně bude. Závěr s loďkou se mi líbil a díky němu dávám tak vysoké hodnocení, protože jinak by to byl jen takový "nic moc artový" snímek, kterých je na každém kroku pět. Možná i deset. Možná :-)(16.10.2013)

• - Film je založen na skutečném inzerátu otištěném roku 1997 v „Backwood Home Magazine“ a zpopularizovaném v pořadu Noční show Jaye Lenoe (od r. 1992). (Brousitch)

• - Hodinu po začátku filmu hraje hlavní hrdina Kenneth (Mark Duplass) hlavní hrdince Darius (Aubrey Plaza) na strunný nástroj, který má položený na klíně. Nástroj nemá kliku k pohánění třecího kola a tak to v žádném případě nemůže být niněra, jak se v českém překladu filmu tvrdí. Ostatně  zvuk niněře vůbec neodpovídá. V anglických titulcích je nástroj označen jako zither (citera), ale to také není správně, protože citery jsou mnohostrunné. Podle všeho je to apalačský  (horský) dulcimer, klasický americký čtyřstrunný  nástroj skotského původu. U nás je málo známý. (Tixo)

• - V obchode, kde Kenneth (Mark Duplass) pracuje, sú na pultoch uložené známe polievky Campbell's Soup. Toto jedlo pozná celý svet najmä vďaka maľbe Andyho Warhola. (Darth Maul)