Čerstvá absolventka vysoké školy Amy (Emma Roberts) věří, že je předurčena být velkou básnířkou. Nicméně zjistí, že svět není příznivý pro splnění velkých snů. Místo toho skončí jako prodavačka v obchodě s knihami pro dospělé. Jednoho dne se zde setká s Ratem Billingsem (John Cusack), který je jejím oblíbeným poetou, a stane se jeho asistentkou na Syracuse University, čímž se příblíží ke splnění snu o svém vysněném povolání. (cardinals)

juta

Emma Roberts v né příliš vtipném filmu, vlastně vtipný je minimálně, takže popisek že jde o komedii je trochu mimo, spíš se jedná o drama. Film patřící do zvláštní kategorie filmů, které netlačí na to, aby zde byla nějaká zápletka a aby šlo o mistrovské dílo, spíš jde o takové vyprávění běžného, dospívajícího člověka, který nemá příliš štěstí v tom, co ho baví a vztahy se svými nejbližšími nemá taky zrovna výborné. ()

JohnnyD

Nikomu som nič neveril. Strašne nedôveryhodný film z dvoch svetov, ktorým nerozumiem: poézia a kamenné pornopožičovne. To všetko v klasicky naliňajkovanom schematickom príbehu. Škoda. John Cusack celkom dáva a na Emmu Roberts sa dobre pozerá. No jedine skutočne výrazne nadpriemerná vec je skvelý indie soundtrack. ()

IQ Tiqe

Možná to bylo tím, že jsem byl ospalej, ale neoslovilo mě to. Sympatická a bezprostřední Emma Roberts film neudělá. ()

silentname

Myslím si, že bol potenciál na to, aby "Adult World" bolo vynikajúcou komédiou. Má to dobré obsadenie, má to šarm a príbeh je dostatočne zaujímavý. Dokonca by som povedal, že ak máte medzi osemnásť a dvadsať a dokončili ste výšku a máte svoje sny, odporúčam film pozrieť. No miestami vo filme trošku medzi sebou bojuje scenár a režisérska vízia. Sú tu momentky, kde som mal pocit, že to režisér musel nejako natiahnuť, aby to pôsobilo nejako zaujímavo. A Emma Roberts potom podáva v niektorých momentkách veľmi zvláštne výkony. A nikde to nie je lepšie vidieť, ako v scénke kde sa opije a podáva tam veľmi zvláštnu hereckú etídu. Na druhú stranu poviem, že sa mi páčili postavy, myšlienka filmu je dobrá a dáva to celkom dobrý obraz o tom, že svet nie je tak jednoduchý, ako si občas myslíme. A to, že v 18-ke máme veci na dosah rúk a máme pocit svojej vlastnej výnimočnosti je v skutočnosti len ilúzia. Lebo v dospelom svete nedostávame nič zadarmo a často sa stane, že nedostaneme skôr vôbec nič. A musíme sa tomu prispôsobiť. Nebudem film veľmi spoilovať, no sú tu dobré fóry a je tu aj ukázané, že niekedy môžeme dosiahnuť niečo úplne iným spôsobom a stále byť spokojní. Stačí len prijať veci tak ako sú a nemať pocit, že sme lepší ako druhí. Film je podľa mňa okey, no často som zápasil s jeho tempom, ktoré bolo vysoko nevyvážené. Hodnotenie: B- ()

Kamca_

Tady jde vidět, že život naivní básnířky není zrovna jednoduchý. Film měl zajímavou a temnou stránku, která se mi moc líbila. Je pravda, že chvílema tam trochu hluchý místa byly, ale to nevadí. Všechno zachraňoval herecký výkon Emmy a Evana. Taky nesmím zapomenout na výbornou hudbu. Před shlédnutím filmu jsem si myslela, že to bude komedie jak se píše tady na čsfd. V reálu je to ale spíš drama a vůbec ne s komediálními prvky. 75%. ()

ScarPoul

Get out and explore. Coffey natočil príjemný film, ktorý sa na nič nehrá. Je síce x- krát videnou variáciou na mladého umelca v nehostinnom svete, ale udržiava si po celý čas nadhľad a vtip. Čo je vec, ktorá mi bola na tomto celom najsympatickejšia. Už mám totiž dosť tých hard world of teenagers filmov. Cusack výborný a Emma ako obvykle očarujúca. Je trocha škoda scén zo záverečných titulkov. Tie nakoniec dopomohli k tomu, že film dostal tri hviezdičky a nie 4, ktoré som chcel pôvodne dať. Vynútený happyend, keď to skončilo presne tak ako malo, mi totiž strašne nesedel. Dovtedy je to ale príjemná zábava. Nebudem hovoriť, že sa k tomu dakedy vrátim, ale dnes mi tento film strašne sadol. Z odstupom času mám z filmu veľmi dobrý pocit. Pamätám si určité scény aj atmosféru akou na mňa pôsobil. Zvyšujem o jednu nahor. Z čisto osobných preferencií. ()

JohnCZ

Výbornej John Cusack, na indie film tradičně dobrej výběr hudby vs. afektovaná protivná postava Amy (Emma je super, ale do téhle role se moc nehodí) a až moc temně laděný, rádoby asi moderní příběh. Příběhy o spisovatelích beru všema deseti, ale Adult World je naprosto průměrný film s podivnými charaktery a těžko uvěřitelným dějem. To by mi nevadilo, kdyby to byla čistá komedie, ale Adult World je spíše drama. Neoslovilo mě to. ()

Riddick77

Výjimečně obyčejný film o dospívání, selhávání ("american dream" v postmoderním šedivém hávu neúspěchu - holt všichni jackpot vyhrát nemohou, že...), osobitosti, procitnutí a prozření (tak trochu). Usměvavá a energická Emma Roberts má něco do sebe, ale snímek má jakž takž šťávu především ve chvílích, kdy se na obrazovce poflakuje John Cusack. Toho (skoro)úspěšného básníka mu fakt věříte, už jen kvůli tomu jeho "háru" ;-) 4/10! ()

Popluh

Skoro všechny ty postavičky jsou papírově strašně fajn, co na tom, když nejotravnější je ta hlavní, která je v podstatě v každé scéně. A že to chce hodně úsilí, aby mi něco otrávilo Emmu Roberts. Jinak fajn oddechovka, která se ale chvílemi bere až moc vážně, dost často šustí papírem a je až moc "vychtěná" a natahovaná na to, aby byla třeba dalším Přízračným světem. Obsazení je ale v rámci možností daných scénářem příjemné a některé situace sympaticky bizarní. ()

kaylin

I když mě tyhle příběhy v současné době docela zajímají, tak tohle se prostě už nedalo ke konci snést. Emma Roberts je super, ale jakmile přejde do příliš afektovaného projevu, je nesnesitelná. Výborný je John Cusack, kterému role sedla. Skoro jsem v něm viděl něco ze Sellerse. Škoda, ve srovnání s podobným filmem "Stuck in Love" u mě "Adult World" prohrává. ()

Aljak

Náhodou celkom dobré, lepšie ako som očakával. Presne takýto štýl irónie vo filmoch mám rád, aj keď škoda, že scenár bol predsa len trochu priemerný. Ale štýl tohto filmu ho povzniesol aspoň na nejakú nadpriemernú úroveň. Emma Roberts ako naivná básnička ochotná urobiť pre úspech asi čokoľvek, no a John Cusack ako zdeprimovaný spisovateľ plný sarkazmu - tie ich vzájomné dialógy boli tým najlepším čo film ponúkol. Ale ani scénky z "Adult World" obchodu neboli na zahodenie. Proste film, ktorý dieru do sveta rozhodne nespraví, ale rozhodne to nebol ani žiadny brak. ()

Marqta

Umělé absurdní a nudné. K tomuhle veledílu, které je tak "hluboké" že by stejně hluboko mělo i zůstat, se už rozhodně ani nepřiblížím. ()

MA.KI

O nacházení a shazování. Velmi zvláštní nezávislý snímek, který zprvu působí až jako podprůměrný, s postupem času si vás, tedy hlavně ty spíše melancholicky založené, získá na svou stranu a pohltí. Vypíchněme výborně napsané postavy, s čímž souvisí povedený casting. Především Emma Roberts v hlavní roli Amy je kouzelná, stejně tak John Cusack hraje samotářského spisovatele Rata Billingse výborně. Rat v ději zaujímá jakousi funkci mentora Amy, neboť na rozdíl od ní je již životem poučený. /dále spoilery!/ Amy, tak trochu podivínská, tak trochu nevyspělá, má čerstvě po vysoké škole a hledá své první zaměstnání. Je na startovní čáře, odlupuje se od rodičů a chce jít za svými sny, které naráží na realitu jako na zeď. Naivně věří, že se stane známou básnířkou a prahne po vydání své poezie a po uznání. Navíc je ironií osudu, že začne pracovat v obchodě s pornem, ač jí sex ještě nic neříká. Adult World není dalším z řady poměrně stereotypních filmů o dospívání, ale humorným způsobem se dotýká internalizace hlavní hrdinky, která si osvojuje svět dospělých a vnitřně se s ním ztotožňuje. Nachází svoji identitu, nachází autentičnost a především ze sebe nevědomky shazuje domněnku vlastní výjimečnosti. Moc velká očekávání i moc velké ego jsou ty tam. Jako falešný se najednou zdá dramatický hlas, jenž ve škole používala při recitaci. Její verše jsou prázdné a špinavé metafory pouhými klišé. Seš mladá, máš všechno před sebou! Žij a dýchej! – to se snaží spisovatel mladé dívce říci v tomto pohodovém upřímném snímku s vynikajícími písničkami, které skvěle dotváří děj i atmosféru. ()

dr.fish

Emma Roberts má těžký úděl, jelikož hraje naprosto nesnesitelnou slepici, rádoby umělkyni, terorizující své okolí. Je těžké se na to dívat, protože kdyby hloupost nadnášela, létala by jako holubička...50% ()

Avathar

„EMILY DICKINSON, BITCH!“ Tvrdý chlieb básnikov. Pohoďácky, chill-out film z mne blízkeho prostredia (tým myslím poéziu, nie pornoobchod!). Emma Roberts je ako švihnutá poetka neuveriteľne roztomilá. Tú by som chcel mať doma, aby mi každý deň svojim recitátorským hlasom predčítavala Octavia Paza :). Rovnako John Cucack si svojho salámistického, flegmatického a nerudého básnika dal s prehľadom. Romantika príjemne decentná a celkové vyznenie viac než pozitívne. Fajnovka. ()

hroubek

Ani nevím kdy, ale někde jsem zahlédl trailer na tento film a řekl jsem si, že by to nemuselo být špatné. Asi to bylo v době, kdy jsem koukal na třetí řadu American Horror Story, kde též hraje Emma Roberts a Evan Peters. Problém filmu je, že má hodně nevýrazné tempo. Začátek rozesměje, pak se dvacet minut chodí z místa na místo, pár zajímavých scén a pak zas trochu nudy a konec. V určitých momentech jsem se hodně dobře bavil, ale jako celek mě film neoslovil, tak jak měl. Emma Roberts je to nejlepší na celém filmu, její energie a charisma pomáhá filmu ve slabších pasáží a třeba opilecká scéna patří k vrcholům filmu. Zbytek herců hraje nudněji. Evan Peters toho moc nepředvede a John Cusack zkouší styl protivného a znuděného mentora. Adult World se dá v klidu dokoukat a není to žádná hrůza, jen je spoustu zajímavějších filmů, u kterých můžete strávit hodinu a půl. ()

peto580

Pozeral som to len kvoli Emme a musim povedat ze som to celkom prekvapivo sklamalo. Filmu chybala nejaka iskra, nemalo to ani hlavu ani patu, nebola to ani komedia ani drama a ako mix to nefungovalo. Proste som sa pristihol ako kontrolujem kolko ostava do konca >{ Avsak to nic nemeni na fakte ze ze to Emmy som stale tajne zalubeny. ()