Adult World

Scénografie:

David Storm

Kostýmy:

Meghan Kasperlik

Tady jde vidět, že život naivní básnířky není zrovna jednoduchý. Film měl zajímavou a temnou stránku, která se mi moc líbila. Je pravda, že chvílema tam trochu hluchý místa byly, ale to nevadí. Všechno zachraňoval herecký výkon Emmy a Evana. Taky nesmím zapomenout na výbornou hudbu. Před shlédnutím filmu jsem si myslela, že to bude komedie jak se píše tady na čsfd. V reálu je to ale spíš drama a vůbec ne s komediálními prvky. 75%.(27.9.2014)

• JohnnyD

Nikomu som nič neveril. Strašne nedôveryhodný film z dvoch svetov, ktorým nerozumiem: poézia a kamenné pornopožičovne. To všetko v klasicky naliňajkovanom schematickom príbehu. Škoda. John Cusack celkom dáva a na Emmu Roberts sa dobre pozerá. No jedine skutočne výrazne nadpriemerná vec je skvelý indie soundtrack.(28.6.2015)

O nacházení a shazování. Velmi zvláštní nezávislý snímek, který zprvu působí až jako podprůměrný, s postupem času si vás, tedy hlavně ty spíše melancholicky založené, získá na svou stranu a pohltí. Vypíchněme výborně napsané postavy, s čímž souvisí povedený casting. Především Emma Roberts v hlavní roli Amy je kouzelná, stejně tak John Cusack hraje samotářského spisovatele Rata Billingse výborně. Rat v ději zaujímá jakousi funkci mentora Amy, neboť na rozdíl od ní je již životem poučený. /dále spoilery!/ Amy, tak trochu podivínská, tak trochu nevyspělá, má čerstvě po vysoké škole a hledá své první zaměstnání. Je na startovní čáře, odlupuje se od rodičů a chce jít za svými sny, které naráží na realitu jako na zeď. Naivně věří, že se stane známou básnířkou a prahne po vydání své poezie a po uznání. Navíc je ironií osudu, že začne pracovat v obchodě s pornem, ač jí sex ještě nic neříká. Adult World není dalším z řady poměrně stereotypních filmů o dospívání, ale humorným způsobem se dotýká internalizace hlavní hrdinky, která si osvojuje svět dospělých a vnitřně se s ním ztotožňuje. Nachází svoji identitu, nachází autentičnost a především ze sebe nevědomky shazuje domněnku vlastní výjimečnosti. Moc velká očekávání i moc velké ego jsou ty tam. Jako falešný se najednou zdá dramatický hlas, jenž ve škole používala při recitaci. Její verše jsou prázdné a špinavé metafory pouhými klišé. Seš mladá, máš všechno před sebou! Žij a dýchej! – to se snaží spisovatel mladé dívce říci v tomto pohodovém upřímném snímku s vynikajícími písničkami, které skvěle dotváří děj i atmosféru.(21.9.2014)

• Marqta

Umělé absurdní a nudné. K tomuhle veledílu, které je tak "hluboké" že by stejně hluboko mělo i zůstat, se už rozhodně ani nepřiblížím.(24.5.2015)

Předně, nejedná se v žádném případě o komedii, nýbrž o satirické drama, které kráčí ve stopách filmů jako Tiny Furniture nebo Young Adult. Humanitně vzdělaná egocentrická twentysomething hrdinka a samozvaná básnířka namísto publikování v prestižních periodikách musí vzít zavděk práci v sexshopu, najít si vlastní bydlení a vlastní životní výzvy. Adult World navzdory názvu přesto není tolik o přechodu z bezstarostného, rodiči podporovaného světa do toho dospělého jako mnohem spíš o hledání autentičnosti a především o bublině vlastní výjimečnosti, kterou si můžete držet stůj co stůj, nebo ji nechat konečně splasknout poté, co vaše domněle skvostné poetické pokusy vyjdou v antologii s mnohem prozaičtějším titulem – Shit Poetry. Škoda jenom, že Amy nežije u nás, to by totiž útočiště pro rozvíjení svého talentu mohla najít v Obci spisovatelů, kde by se jejím mentorem mohl stát podobně nadaný umělec, autor literárně mimořádně cenných memoárů, sexuolog Radim Uzel.(15.8.2014)