Carmen

Ivo Heger

Kostýmy:

Andra Bartha
  • Pavlík

26. 08. 2014 (214.); muzikál zfilmován?, nemusím(26.8.2014)

• Sweeneyyy

-Toto dílo bylo zhlédnuto na doporučení, tudíž si o mně nemyslete, že si libuji v masochismu.- Já neměla příliš velká očekávání. No a čeho jsem se dočkala? Herecké výkony převážně nucené, hudba nudná, zpěv místy pofidérní. První třetina byla snesitelná, poněvadž byla ve stejné lince jako opera, nicméně pak jsem nabývala prazvláštního dojmu, že mě čeká nástin dramatickým osudů Carmen z neméně dramatické telenovely. Přiznávám, že někde po druhé polovině má pozornost mírně ochabla, a začala jsem si pročítat náhodné recenze. Tak trošku jsem přišla na to, odkud vítr fouká. A ubezpečila se, že tak náročným divákem nejsem jen já. S klidem v duši jsem se tedy přemohla a zhlédla počin až do samého konce. Dodám snad už jen jedno, poslední dojemná scéna byla tak špatně zahraná, že jsem se nepatřičně usmívala.(22.7.2015)

Lucie Bílá je nejlepší česká zpěvačka součastnosti. Na představení jsem byl celkem dvakrát a měl jsem tu čest Lucku Bílou jako Carmen vidět. Za sebe řikám, že žádná jiná zpěvačka by to lépe nezazpívala a ani nezahrála, a to se považuju za znalce muzikálů. Proto nechápu komentáře a odpady, které se tady vyskytují (ještě ke všemu před premierou "filmu"). Jinak dát odpad! pouze kvůli tomu, že se nelíbí hlavní herečka/zpěvačka, celkem zavání zaujatostí.... A po shlédnutí záznamu na dvd jenom potvrzuji to co jsem psal. Lucka Bílá je skvélá, písničky jakbysmet. Občas mi sice vadily zpomalené záběry "ala Matrix", ale co je dneska dokonalé, že?(8.1.2013)

Věřím, že divák, který Carmen viděl jen jako filmový záznam, bude rozhořčen. Filmový záznam se s divadelním představením nedá vůbec srovnávat. Ale i přesto jsem si užil ten pocit být jen kousíček od hlavních hrdinů, který vám divadlo ne vždy může nabídnout. Myslím si, že příběh nelze hodnotit jako filmový, protože divadelní scénář má zcela jiná pravidla. Ve filmu se do sebe hlavní pár zamilovává třeba během celých dvou hodin, zatímco u divadla postačí pouze dvě scény. Hodnotím jako velmi kvalitní záznam divadelního představení, který je dobrou odměnou fanouškům tohoto díla.(25.9.2013)

Takto hodnotím kino-verzi; viděla-li bych Carmen naživo, domnívám se, že bych dala plný počet.(26.1.2013)