Kanadský hokejista indického pôvodu bojuje proti tradičným rodinným hodnotám a diskriminácii hokejových hráčov nepochádzajúcich z tradičných rodín. (nessbeal)

lenuse

Romantických „desi“ komedií už jsem pár viděla, připadají mi roztomilé. Kromě milostné zápletky v nich vždy jde i o hledání vlastní identity. Rodiče odešli z Indie a usadili se v cizí zemi. Jejich děti se snaží v nové vlasti splynout s davem a zároveň se musí vyrovnávat s tradicemi, na kterých rodiče i po letech v cizí zemi stále lpí. A lední hokej tedy mezi tyto tradice rozhodně nepatří. Přesto hokejisti z Paňdžábu bojují jako Singhové (Lvi). A jejich kapitán v mezičase zvládá i rychlobruslení a krasobruslení. Více než cameo Akshaye Kumara mě zaujalo cameo nenápadného artového herce Ranjita Chowdhryho. ()

ARI50

Už jsem jsi říkal že konečně se natočí opět pořádny film o hokeji, vždyt hokej je užasny sport a tech filmu je až moc málo a pokud se nějaky dostane na filmové plátno většinou obrovsky sklame. Aspon herecky vykon hlavniho hrdiny byl uspokojivy i hokej zamiřil hodne daleko, než sme zvyklý v realitě a ke konci hodně mimo tento sport.. ()

Aljak

Filmov o hokeji je ako šafránu, a tak asi naozaj úplne každý stoji za pozretie. Čo však môže ponúknuť príbeh o teame indických amatérov, ktorí si snažia vydobyť rešpekt a uznanie v mestskej lige? No už len tá kombinácia India + hokej znie naozaj divoko, takže zázraky čakať netreba. Avšak nebolo to len o hokeji, ale aj rodine, konflikte medzi synom a otcom, o tradícii, predsudkoch a ako inak, aj Láske. Možno až príliš veľa sa do toho snažili natlačiť, a nejako to stratilo ten pravý efekt. O atmosfére asi ani nehovorím, lebo Sikhovia v turbanoch hrajúci hokej a udelená výnimka na bojovnícke helmy - no čo ja viem? Nejako mi to vadilo proste, aj celá tá podivná zápletka + očakávaný koniec. ()

joker211

Podľa mňa by mal každý film so športovou tematikou obsahovať tri základné veci. Najprv úvod-t.j. zoznámenie sa s postavami, potom zápletku a na koniec happyend, ktorý je "okorenený" niekoľkými zvratmi. Tento film obsahuje všetko a navyše je doplnený niekoľkými vtipnými scénkami a dobrou indickou hudbou. Najväčšie prekvapenie pre mňa boli dosť dobré herecké výkony neznámych(aspoň pre mňa) hercov. ()

kjama

Tento film mě naprosto odrovnal v kladném slova smyslu :). Spojuje prvky bollywoodu s ledním hokejem. Je plný tanečků a zpěvů, dokonce i na ledě, touhy po uznání a snahy nalézt místo ve světě. Nechybí milostná zápletka a také závěrečný nervydrásající hokejový zápas. Kdo se chce pobavit, má rád muziku a hokej, je to film přesně pro něj. ()