Muž, který sázel stromy

• Kanada

Homme qui plantait des arbres, L'

Man Who Planted Trees, The

Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný

Kanada, 1987, 30 min

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)

Vizuální lahůdka! Animace jako umělecké dílo!(29.7.2007)

vskutku krásná animace dotváří skvělý komplet s podmanivou četbou. A to je možná trošku kámen úrazu, ono, příště raděj zavřu oči a budu pouze poslouchat, neboť ať je animace krásná jak chce, v tomto případě "jen" dokresluje "dabing". Kdyby se jednalo o rozhlasové čtení, asi bych to zbožňoval víc, což ovšem nic nemění na kráse a síle příběhu, který ještě podtrhuje brilantní namluvení Miroslavem Částkem. "člověk může být mohoucí jako bůh i jiném, než v ničení" (10.2.2013)

Četl jsem povídku, která byla předlohou tomuto krátkometrážnímu snímečku. Viděl jsem krátkometrážní snímeček, který je poctou povídce, jež je jeho předlohou. Nepopsatelně pozitivní..:)(21.6.2006)

Melodický, klidný hlas Miroslava Částka nás provází překrásným animovaným příběhem jednoho člověka jménem Elzear Bufier ... dojemné a moudré vyprávění o "sedláku, který vykonal dílo Boha"..... stoprocentní spokojenost ...(3.9.2013)

Dílo hodné Boha. (23.10.2013)