poster

Muž, který sázel stromy

 • Kanada

  Homme qui plantait des arbres, L'

 • anglický

  Man Who Planted Trees, The

Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný

Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)
 • arachneuss
  ****

  Poctivá ruční animace jde s krásnou "poezií" ruku v ruce.(17.4.2008)

 • Matty
  ****

  Pořád jsem čekal, kdy dojde k nějakému neštěstí. Kdy někdo podpálí les, zabije starce, postaví uprostřed fauny nákupní středisko… a ono nic, až do konce stejně neagresivní, meditativní, lidsky hřejivé. Myslím, že příběh muže, který sázel stromy musí každého přimět minimálně k zamyšlení nad tím, čeho v život dosáhnul, čeho ještě hodlá dosáhnout. Mno, někteří asi spáchají sebevraždu a zbytek půjde sázet stromy. Ale ne, nechci aby to vyznělo příliš sarkasticky, neboť vzhledem k tomu, na jakého „o nic se nestarám“ cynika si hraji, mě tato jednoduchá vyprávěnka dokázala vážně obměkčit. 85% Zajímavé komentáře: Faye, Eddard, Shedom(11.2.2009)

 • swamp
  *****

  Četl jsem povídku, která byla předlohou tomuto krátkometrážnímu snímečku. Viděl jsem krátkometrážní snímeček, který je poctou povídce, jež je jeho předlohou. Nepopsatelně pozitivní..:)(21.6.2006)

 • Jordan
  *****

  nádherné panteistické podobenstvo plné mieru a pokoja a naozaj takmer pacifistického posolstva a nádeje v krásu a ľudského osudu a života - melancholická a príjemná meditačná oslava ŽIVOTA, ľudskej práce a tvorivej sily každého jedinca(5.3.2006)

 • Rex Mundi
  *****

  Kulmonova linka nefunguje, ale film v troch častiach a v češtine ešte na Youtube nájdete TU :-)(17.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace