Muž, který sázel stromy

• Kanada

Homme qui plantait des arbres, L'

Man Who Planted Trees, The

Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný

Kanada, 1987, 30 min

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)

Poetikou i výtvarnem hrozne připomíná Malého prince a je to i skoro stejne dobre...;)(7.9.2007)

Tomuto filmu se snad nedá nic vytknout. Způsob animace je netradiční, ale určitě není amatérský, jak jsem již v mnoha komentářích zde četl a v tomto filmu velmi dokresloval atmosferu. Lepším způsobem snad nemohl být příběh natočen. Na mě působil hodně pěkně a příběh samotný také. Ale neviděl jsem film v originálním znění, což mě i docela mrzí, ale snad se to ke mně někdy dostane. A české znění také nebylo k zahození a hlas byl vybrán snad i vhodně :) 9/10(3.1.2007)

Nádherne prerozprávaný príbeh vyžarujúci životný optimizmus, s úžasnou prelínavou kresbou, ktorý má jedinú chybu - nemá formu umeleckého podobenstva, aké by mi tu sadlo o niečo viac. To však skvelému zážitku nevadí, ale aj tak mi nedá nepovedať, že mi to príde slušne nadhodnotené. Sila odhodlania jedného človeka koncentrovaná v pol hodine trvajúcom filme, kde divák sleduje premenu krajiny behom desaťročí a historických udalostí, ktoré otriasli celým svetom, ale jedného muža sa ani nedotkli. 85% Celý film tu.(16.4.2014)

To tedy bude muset být arcipříběh - řekla jsem si pod prvními dojmy nervní, odpudivé čmáranice, vydávající se za animaci, maje přitom na paměti průměr hodnocení 93%... Jak jsem však měla šanci brzy zjistit, ty ledabylé a nedotažené kontury, splývající s prostředím, aby z něj vzápětí vystoupily a daly tak událostem důležitost a obrazu neobyčejnou živost, měly něco do sebe... Stejně jako depresivní cestopisné vyprávění o vyprahlém kraji, obývaném okoralými srdci. Příběh o skromnosti, pokoře a naději, ovšem návod na štěstí není univerzální, jelikož stromů (a všeho jiného) tady máme přece dost a přesto... Film viděn v rámci filmové výzvy pro rok 2016 od Frajera42.(12.1.2017)

Z příšerný animace je tady udělaná přednost a musim uznat, že ač to je občas skoro nekoukatelný , tak je to zajímavý, ale ten poetickej příběh, kterej se snaží nést silnější myšlenku mě spíš nudil a nezajímal, ale celkem se to vysoký hodnocení dá pochopit. Má to něco do sebe, ale né pro mně(9.8.2008)