poster

Muž, který sázel stromy

 • Kanada

  Homme qui plantait des arbres, L'

 • anglický

  Man Who Planted Trees, The

Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný

Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)
 • WANDRWALL
  ***

  Krásné, škoda jen, že vše lidské se v prach jednou promění. I sazeč stromů!(27.7.2010)

 • juta
  ***

  Moc nechápu těch 93% co tu je. Je to sice pěkný příběh o té lepší stránce člověka, ale rozhodně to nebylo takové, abych z toho dokázal zvlhnout. :-) Dneska by za tohle šel člověk u nás do vězení, nebo by dostal pěkně mastnou pokutu...(9.6.2013)

 • novoten
  *****

  Lidsky nejpřijatelnější filozofie, síla jednoduchosti a krása života. Příběh o stromech, lese, proměnlivosti lidí a stálosti času, od kterého se zrak odtrhává jen velmi těžko.(15.3.2009)

 • Radko
  *****

  Liečivá sila príbehu spočíva v príjemnom hlase rozprávača a v príbehu o nezlomnosti poslania pomôcť krajine. Neovplyvňovať myseľ takzvanými "veľkými dejinami" ani "dôležitou politikou". Hlavnými liečivými zložkami sú: odbúranie stresu a súznenie s prírodou. Skôr načúvanie ako táranie. Podpornou látkou je snovo rozostrená kresba striedajúca farby na základe emócií rozprávača a rozrastajúceho sa lesa. Hojivá medicína. Odporúčané dávkovanie: kedykoľvek ktokoľvek potrebuje načerpať nádej, že to s ľudstvom nemusí ísť úplne dole vodou, a načerpať silu na prechádzku hore potokom k miestam a tvorom, ktoré ožili vďaka súvislej stromovej zeleni. Vďaka lesu!(9.2.2015)

 • Arbiter
  ****

  Naivní. Možná až moc. Pastevec měl dostat nějakou nemoc. Jeho les shořet v plamenech války a on o zbytek přijít kvůli úřadům. Nebo zkončit pod chodidly šílených obyvatel uhlířské vesničky. Je velká škoda, že to tak vidim. Je hrozná škoda, že se na ten filmek kouknu a nepříjde mi to přirozené a jasné. Mrzí mě moje rozhořčení nad tím, že to co mlčenlivý stařec dělal je tak jednoduše realizovatelné ale přitom pro člověka prakticky nemožné. Pro dnešního člověka rozhodně. Stačí sice pár kroků, ale kdo z nás by je byl schopen udělat...(17.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace