poster

Muž, který sázel stromy

 • Kanada

  Homme qui plantait des arbres, L'

 • anglický

  Man Who Planted Trees, The

Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný

Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)
 • Brouk
  *****

  To je pozitivum na n-tou.... Krása(23.2.2004)

 • stilgar1
  *****

  Tomuto filmu se snad nedá nic vytknout. Způsob animace je netradiční, ale určitě není amatérský, jak jsem již v mnoha komentářích zde četl a v tomto filmu velmi dokresloval atmosferu. Lepším způsobem snad nemohl být příběh natočen. Na mě působil hodně pěkně a příběh samotný také. Ale neviděl jsem film v originálním znění, což mě i docela mrzí, ale snad se to ke mně někdy dostane. A české znění také nebylo k zahození a hlas byl vybrán snad i vhodně :) 9/10(3.1.2007)

 • boshke
  ****

  Krásné, poetické, k zamyšlení, ale trochu (moc) kýčovité... 80%(29.11.2012)

 • Eddard
  *****

  Velice mocné spojení netradiční animace, beroucí si vzor ve francouzském impresionismu a jednoho jediného poselství, které doslova ubije každého cynika a nenapravitelného realistu. Dalo by se říct, že jde o formu eseje na téma kolik zmůže jeden nesobecký člověk ve světě. Pokud se chcete nechat inspirovat, nebo si pouze nechat zahřát srdce superhumanistickým námětem, či se jen tak podívat na zajímavý příběh o muži, který po své osobní tragédii odešel do ústraní a za smysl života si stanovil obnovit flóru okolní zpustlé krajiny, neváhejte a tohle rozsahem malé dílko si sežeňte. Doporučuju všema deseti...(5.7.2006)

 • Roman.Ticka
  ****

  Silný příběh o naději a beznaději, o hledání a nalezení dokonalého způsobu jak být štastný. Zdařilá animace se spousty detailů a příměrů, citlivou hudbou, vykreslení děje, charakterů postav, krajiny, doby, souvislostí a časových zvratů. Příliš pateticky řečeno - je až k neuvěření, co dokáže jeden zapálený oddaný silný člověk oproti zničující masové síle. (válka) Na rovinu, samota má svoje kouzlo, Elzear beztak překonal nemožné, bo ho nikdo neotravoval... :-o(28.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace