poster

Muž, který sázel stromy

 • Kanada

  Homme qui plantait des arbres, L'

 • anglický

  Man Who Planted Trees, The

Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný

Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)
 • D.Moore
  *****

  To nejlepší, co jsem kdy četl... A nádherné animované obživnutí. Srdcovka.(22.7.2009)

 • salahadin
  ****

  Tahle animace působí ve světě Shreků, Dob ledových a různých Příšerek jako čerstvej vzduch v zaprděným lokálu. Samotnej příběh má sice dobrou myšlenku, ale je tak pateticky přetaženej, že je člověku halt spíš proti srsti... 1. půlka je za bůro, ve druhé se už jen kecá o zemském ráji to napohled a o tom, jak nám pasák supluje Boha... ale ty kladné pocity mají tak nějak nadpoloviční většinu, takže na mandát to stačí... I když jsem knížku nečetl, vím, že jsem o nic nepřišel...tahle moc pěkná utopická filozofie není nic pro mě...(20.2.2010)

 • AngelAngie
  *****

  Neuvěřitelně silné, nádherně zpracované a hlavně opravdu emotivní dílo!(2.8.2008)

 • Eddard
  *****

  Velice mocné spojení netradiční animace, beroucí si vzor ve francouzském impresionismu a jednoho jediného poselství, které doslova ubije každého cynika a nenapravitelného realistu. Dalo by se říct, že jde o formu eseje na téma kolik zmůže jeden nesobecký člověk ve světě. Pokud se chcete nechat inspirovat, nebo si pouze nechat zahřát srdce superhumanistickým námětem, či se jen tak podívat na zajímavý příběh o muži, který po své osobní tragédii odešel do ústraní a za smysl života si stanovil obnovit flóru okolní zpustlé krajiny, neváhejte a tohle rozsahem malé dílko si sežeňte. Doporučuju všema deseti...(5.7.2006)

 • Tomco
  *****

  Krasna a dokonala vizualna forma. Velmi ludsky a jednoducho vykresleny pribeh. Za srdce chytajuce emocie. Co viac si zelat?(7.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace