poster

Muž, který sázel stromy

 • Kanada

  Homme qui plantait des arbres, L'

 • anglický

  Man Who Planted Trees, The

Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný

Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)
 • Madsbender
  ****

  Nádherne prerozprávaný príbeh vyžarujúci životný optimizmus, s úžasnou prelínavou kresbou, ktorý má jedinú chybu - nemá formu umeleckého podobenstva, aké by mi tu sadlo o niečo viac. To však skvelému zážitku nevadí, ale aj tak mi nedá nepovedať, že mi to príde slušne nadhodnotené. Sila odhodlania jedného človeka koncentrovaná v pol hodine trvajúcom filme, kde divák sleduje premenu krajiny behom desaťročí a historických udalostí, ktoré otriasli celým svetom, ale jedného muža sa ani nedotkli. 85% Celý film tu.(16.4.2014)

 • Arbiter
  ****

  Naivní. Možná až moc. Pastevec měl dostat nějakou nemoc. Jeho les shořet v plamenech války a on o zbytek přijít kvůli úřadům. Nebo zkončit pod chodidly šílených obyvatel uhlířské vesničky. Je velká škoda, že to tak vidim. Je hrozná škoda, že se na ten filmek kouknu a nepříjde mi to přirozené a jasné. Mrzí mě moje rozhořčení nad tím, že to co mlčenlivý stařec dělal je tak jednoduše realizovatelné ale přitom pro člověka prakticky nemožné. Pro dnešního člověka rozhodně. Stačí sice pár kroků, ale kdo z nás by je byl schopen udělat...(17.12.2009)

 • Roman.Ticka
  ****

  Silný příběh o naději a beznaději, o hledání a nalezení dokonalého způsobu jak být štastný. Zdařilá animace se spousty detailů a příměrů, citlivou hudbou, vykreslení děje, charakterů postav, krajiny, doby, souvislostí a časových zvratů. Příliš pateticky řečeno - je až k neuvěření, co dokáže jeden zapálený oddaný silný člověk oproti zničující masové síle. (válka) Na rovinu, samota má svoje kouzlo, Elzear beztak překonal nemožné, bo ho nikdo neotravoval... :-o(28.1.2011)

 • Houdini

  Oscar 1 : Krátký animovaný film . . . . . . . . Zlatá Palma - výběr(9.2.2005)

 • Šakal
  *****

  I ten největší cynik z vás ( nás ), před tímto musí jednoduše rezignovat. Ta MYŠLENKA. Jak jednoduchá a " obyčejná ", přitom tak velká. Tenhle snímek, to je očistná terapie, mající téměř meditativní charakter. Díky za každého Elzeárda Bouffiéra. Tomu říkám symbióza člověka s přírodou. p.s. tohle by si zasloužilo zfilmovanou povídku a když už ho dotyčný v animované verzi namluvil, dovedu si ho dost dobře představit v roli Elzeárda. Škoda, že se této tole Philippe Noiret již nikdy nedočká....(4.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace