Zlo

• angličtina Evil

Ak ste v ZLOm čase, na ZLOm mieste, stačí ZLOmok sekundy a dostane vás…  Videá o paranormálnych javoch sa partii chalanov vymknú spod kontroly, keď prijmú ponuku neznámeho muža, nakrúcať v jeho dome. Udalosti naberú rýchly spád a dom začína odkrývať stále hrôzostrašnejšie tajomstvá. Všetko, čo sa v dome deje im najprv pripadá ako zlý vtip, ale veľmi rýchlo pochopia, že zlo existuje a je stále bližšie a silnejšie. Pohltení reportážou a vlastným strachom začínajú svoj boj o život... (oficiální text distributora)

verbal

Jožo, Fero a Dušan zobrali kameru a odjebali sa vykrúcať paranormálne javy. Už to predsa robí vo svete kadeaký kokot, len Maďarsku ešte nikto. Piecku im to nezrúti, tak čo! V akési prdeli nad Váhom navyše býva jeden mastniak, čo hovorí, že ma doma zlo. No nechoďte sa presvedčiť, či mu jebe, či čo! Nejebalo. A chalani sú v peknej riti! Tento uhorský NAH. je ozaj prekvapivo dobrý, až by som sa nebál erudovane povedať, že na evropské pomery popiči, a s prehladom strká do vrecka každú druhú americkú sračku. Igen, je to síce kopírka ako dizsnó, ale ruku na guľe, isten bizony, páčilo sa mi to! A čudujte sa ako chcete, ani mi nevadilo, že hlavné úlohy hrajú gayovia! Prísť to spoza oceána, najebem tomu tri ani nežmurknem, ale pretože to prišlo od bryndzových bratov, jednu navyše prihodím, lebo som si raz v Ružomberoku bohovsky zatrkal. ()

J*A*S*M

Hororově zcela funkční found footage žánrovka, což je příjemné překvapení. Bohužel film dojíždí na chování postav (zvlášť potřeba stále natáčet není vlastně nijak obhájena). Přesto spokojenost. ()

T2

Rozpočet EUR100,000Tržby USA Tržby Celosvetovo $35,875▐ Paranormal Slovak Activity, veru vieme konkurovať americkým PARA-blbynám. Najprv Vás prvých 20 minúť takmer unudí k smrti svojou prvoplánovosťou bezprostredného amaterizmu aby potom prišla aj iskierka nádeje v podobe ultimátne strašidelného pekla na posranie dobrého? Masky, triky dobré ale ten koncept plný navnosti ustrelený od boku. /20%/ ()

Fr

,,LIDI TO SLEDUJOU. DĚLÁTE ZÁSLUŽNOU PRÁCI“..... /// Traja chalani s kamerou vyrážej pátrat domů k týpkovi, co prej bydlí se zlem. (udělej mi nějaký záběry cestou, trošku flexibility kurva…) ,,A PROČ SE NEODSTĚHUJETE?“ (to by mě taky zajímalo…). Po cca 26ti minutách, kdy se vyrovnávám s pičovinama a svým odporem k vibrující kameře, mě chlapci začínaj bavit. A řek bych, že je to baví taky. Mix vykrádáček horůrků, kterej překvapivě funguje a (nerad) přiznávám, že je to moje soukromý (hororový) překvápko. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, komu zavolat na Slovensku kvůli bubákům. 2.) Po svatbě se mi změnila žena (nechcu ti do toho kecat, ale navrhuju – do pivnice s ní!). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

EvilPhoEniX

No Vida.. Chlapci Slušná Práce.. Během filmu jsem zaregistroval asi 10x slovo PÍča.. Což vyznívá ve Slovenském jazyce vtipně !! Hezky natočené, se slušnou Kamerou.. Některé efekty jsou fakt nečekaně dobře povedené na Slovensko.. A krvavý Konec nesmírně Potěšil!! Po dlouhé době jsem se zase LEKL!! :) ()

Asia_Power

Tak, že jeden z nejlepších FF hororů uvidím od slováků to by mě nenapadlo ani ve zhuleném stavu. Dech beroucí atmosféra, znepokojivé zvuky, mrazení v zádech, pěkné masky, dobře zvolená stopáž atd atd prostě vše sedlo kam mělo. Ať jdou "veledíla" jako trapná série Paranenormal Debility, Záhada Blair Witch nebo Podzemí rovnou do fekálního otvoru, protože Slováci právě všem nehorázně natrhli prdel !!! PS : Majkí za tohle Ti tu stonožku odpouštím :-) ()

Bloody13

S překvapením musím konstatovat, že tohle Zlo je rozhodně menší zlo, než všechny sequely PA dohromady. Ba co víc, jako horor funguje naprosto čistě. Není to však ani tak moderní formou (která hororům dokáže pomoct stejně lehce, jako jim zlomit vaz), jako tou starou barabiznou. Právě její zatuchlý interiér obstará divákům několik krušných chvil (pivnice určitě vede), a to se po nich zrovna nemusí sápat nějaká nakrknutá svině. A tam, kde selhává logika hrdinů (hlavně závěrečný návrat pro kameru), to naštěstí kompenzuje ostrá mluva a trochu živější krabice Zlatých esíček... Taky máte radši ty skořicový? ()

M.a.t.t.

Prekvapenie v rámci slovenskej tvorby a to found Footage žánru nijak zvlášť neholdujem. Niežeby film nemal výraznejšie chyby, len nedostatok originality je evidentný od úvodu do samého konca, ale technická realizácia je na úrovni a hlavne v druhej polovici tvorcovia prekvapujú radou nečakane pôsobivo natočených momentov. Vlastne ide v mnohom o atmosferický zážitok porovnateľný so zahraničnou tvorbou, čo je už samo o sebe úspech a rutiny typu Paranormal Activity Zlo prekonáva bez akýchkoľvek ťažkostí. ()

Dellamorte

Sympatický bodík pre SK horror, ktorý sa už teraz pasuje za skoro až muzeálny filmový prvokok slovenskej H-kultúry. Borci ( jeden s kondómom na hlave / druhý pripomínal tampón / sa spustili do excre - mentálne už dávno prežutej a strávenej odnože tohto....žánru a kamerovali zhola nič. Bejbak je funkčný a vyčkám jeho ďalší počin, no zbytok je nestráviteľný. ( počiatok slovenskej H-tvorby mal totiž začať niekde úplne inde ) ()

genetique

Prekvapenie ako z kinderka. Je pravda, že v rámci žánru je toto rýdzi priemer, ale na tuzemské pomery veľmi slušne spracovaný. Najmä spracovanie robí film niečím viac, veľmi pohotová kamera, dobrá vizuálna stránka, hudba. Atmosféra sa občas vytráca, ale niektoré scény vedia dobre zamraziť. Herci sa celkom stotožnili s postavami a začlenenie humoru do dialógov vyšlo prekvapujúco originálne. 75%. ()

zelvopyr

Slušná kopie zahraničních vzorů "found footage", příjemně zasazená do slovenských reálií. Parta ani protivná, ani nepřirostla k srdci, trochu nuda. Docela profi vedení příběhu. ()

helljahve

Found footage žáner nemám v obľube, tomuto som ale neodolal, no skôr zo zvedavosti na 1. slovenský horror. Takže nechcem našim nejako nadržiavať, ale toto sa fakt podarilo. Film má dobré tempo, nepoľaví z napätia a má krátku minutáž, takže človek sa nestihne nudiť. Osobne mi vadili časté nadávky, je rozdiel počuť fuck a do piči, kokot... Jo, a ten black metalový démon... to už je k smiechu. Takže za mňa spokojnosť, aj keď je určite ešte čo vylepšovať. Držím palce, pán režisér a čo tak natočiť prequel? Ako to tam v tom Bernolákove vlastne začalo.... ()

psy.cho

Zmes amerických Found Footage hororov v jednom. Čo ale mne vôbec nevadilo! Napínavá atmosféra hlavne v druhej časti filmu. V takýchto filmoch býva po väčšine prvá časť zbytočne naťahovaná a nudná, ale tu som sa bavil. Herecké výkony mi vôbec neprišli amatérske a do tohto typu filmu mi pasovali. Dokonca som sa aj na nejakých scénach dosť nasmial. Ani som nečakal, že so slovenským hororom, pri ktorom nemusím dávať úvodzovky budem tak spokojný. ()

*CARNIFEX*

Ducharsko - diabolský príbeh slovenského režiséra, ktorý prekonal všetky moje očakávania. Nebyť krátkej stopáže, o dve scény "strachu" viac - čistých 5 hviezd. Napriek tomu veľmi silné štyri!! Kam sa hrabú Černobyľské denníky či Diabol v tele. Hodnotenie 65 % nezobrazuje silu tohoto snímku. Nech každí kto chce, pozrie a posúdi sám. Podľa mňa to stojí zato! Apropo - nepamätám sa, kedy som sa tak dobre nasmial. Film obsahuje veľa vtipným dialógov čo na počudovanie žánru hororu tohoto typu na kvalite absolútne neubralo. ()

Faustka

I když budou experti z PA i dál chrlit nové a nové variace na téma "poltergeist v domě" na Bebjaka nemají. A že jsem lidumil, tak těm nabubřelcům přihodím radu: Nasedněte na nejbližší let směr Bratislava(jo, a… Slovensko je v Evropě ignoranti). To teprve poznáte podhoubí ZLA! ()

HOCKEYKA

Naozaj je to len blbá,amatérsky pôsobiaca hororová vykrádačka,ktorej jediným pozitívom je krátka minutáž.Tú jednu hviezdičku dávam rejžovi Bebjakovi za odvahu vytasiť sa s takýmto niečim na svetlo božie. ()

Wacoslav1

Nazev nam nekeca tohle je opravdu zlo jo a upozornuji dopredu ze nejsem zapsklej divak a ve stojatych ceskoslovenskych filmovych vodach ocenuji cokoliv novyho a kreativniho ale tohle bratia slovaci nezvladli byl sem na to zvedavej ale uz od zacatku ve mne budilo obavy kterymy ze filmy se toto hodla inspirovat Blair witch je totiz neprekonatelna kultovka kterou dneska napodobuje kdejakej radobyfilmar a serie Rec neni nic dalsiho nez jen dukaz ze z zanrem horor to jde poslovensky receno do pice takze to neni zrovna nejlepsi inspirace kazdopadne tam kde neni napad je treba alespon kvalitni zabavna demence a tam kde neni ani to zustava jen trapna nuda navic kdyz autor ani nevi jestli chce tocit strasidelny film nebo vyvrazdovacku a pak ve finale stvori jen patvar ktery se snazi byt oboji napada mne myslenka proc to vsechno? v prvni pulce se film snazi budovat atmosferu a popravde mu to moc nejde neco jako scenar tu neexistuje proste tri typci co si hrajou na investigativni novinare ci co a nataci duchy a dalsi paranormalni jevy se nechaj pozvat do baraku frajera kterej je evidentni magor uz od pohledu protoze tam ma zlo ktery udajne znicilo jeho rodinu! pak nasleduje prohledavani baraku z radoby lekackama ktery vubec nefungujou az borci zavitaji do sklepa a katakomb kde neco najdou... ja nebudu prozrazovat co zustanu tajemnej ale ve chvili kdy nasli v tom sklepe to co nasli to ten film zabije uplne meni se jen v bezduchou vyvrazdovacku s miliardou logickych chyb (Napriklad borec frajerum zabavi a rozbije mobily ale kamera mu nevadi typci chcipaj ale toci se dal atd) konec je pak naprosto predvidatelnej ale to uz mne moc netrapilo protoze po pravde co ucinili chalani ten objev ve sklepe mne uplne prestalo zajimat jak to cely dopadne takze smula ale takova bezbreha otrepana vykradacka mne neoslni a nebudu ani prihazovat nejaky hvezdicky za to ze je to slovenskej film a ja s nim soucitim to bohuzel neomlouva fakt ze je to neomluvitelne spatny film tu jednu hvezdu udelim za pekne prehlednou a nerozklepanou kameru ta se mi zamlouvala ale tim vycet pozitiv konci takze sorry kluci slovensky zkusily jste to mate muj respekt ale dalo se z toho vytezit vic nez toto nudny paskvilni a vykradacsky dilo bez spetky sebemensi invence fakt skoda potencial na to byl... ()

gogo76

Bum! Z čista jasna, úplne v tichosti, vznikol pravdepodobne prvý slovenský horor. Neviem o inom. Bol som presvedčený, že v našich podmienkach sa dá natočiť všetko možné, len nie akčný film a horor. Kajínek nedávno dokázal, že to v rámci akčného thrilleru celkom ide a u nás sa stalo nemožné, vznikol horor. V jednej scéne, jedna z hlavných postáv pri pohľade na vysiace voňavé stromčeky povie:" Hm, vidno, že má napozerané"... To bol jemný odkaz na film Sedem. Je vidno, že i režisér Bebjak má napozerané. Jeho Zlo je totiž z každého hororu niečo, asi najviac pochytil z Blair Witch, niečo z Paranormal activity a niečo možno z REC, ale nejde o to. Ide o to, či to funguje a čuduj sa svete, áno. Z tohto pohľadu sa mi film ťažko hodnotí. V našich podmienkach by to pred 10-20- timi rokmi, bol hit ako delo, ale ak ste spomínané horory videli, pravdepodobne žasnúť nebudete. Ak nie, tak vás pravdepodobne dostane. Za málo peňazí dokázal Bebjak zahrať veľa muziky a horor by si neurobil hanbu ani na medzinárodnom poli, pretože ako horor má všetko, čo má mať. Samozrejme chyby tú sú. V úvode možno zbytočne často roztrasená kamera, ale hlavne nevyrovnané herecký výkony. To je v horore dosť dôležité. Chýbal mi realistický krik, strach v hlase, jednoducho vystrašené farby hlasu znejú inak a celkovo to nebolo 100%-tné herecké nasadenie. Ak by toto dokázal Bebjak z hercov vytrieskať, mohlo by to byť super. Váhal som v hodnotení, ale prikláňam sa k slabším štyrom. PS: A teraz, kto pôjde do pivnice po zemiaky? 70% ()

paascha

Poměrně zábavný lowcost ve slovenském podání, který navazuje na nitku Blair witch, ale zase tolik nekopíruje. Fandům horroru doporučuju jako oddychovku do sbírky. ()

Fiftis

Zlo si divák najlepšie užije ak sa nechá príbehom viesť, bez nejakých výraznejších vplyvov racionálneho myslenia. Jednak tento film nie je o rozmýšľaní, ale o strachu a niektoré diery v scenári tak budú podstatne znesiteľnejšie. Hovorím teraz o celkovom vysvetlení, prečo sa deje v dome to, čo sa deje, ktoré pokrivkáva na svojej jednoduchosti a zároveň je nedostačujúce aby vytvorilo potrebnú mytológiu, akceptovateľnú divákom. Aj napriek týmto chybám vo filme prevládajú pozitíva. Veľkým plusom je, že sa nehrá na prevratný alebo najstrašidelnejší slovenský film s prekvapivou zápletkou. Len vzdáva poctu žánru a tým posúva aj samostatný vývin slovenského filmu na novú – síce nie rýdzo slovenskú – úroveň. A toto prvenstvo mu už nikto nezoberie. ()