Můj král

Môj kráľ

My King

Drama / Romantický

Francie, 2015, 130 min

Vzťahová dráma, akých som už videla desiatky. Táto ma však dokázala naozaj zaujať. Veľký podiel v tom určite zohrali obaja predstavitelia titulných úloh Vincent Cassel a Emmanuelle Bercot, ktorí sa stvárnenia svojich postáv zhostili naozaj kráľovsky. Príbeh šľapal od začiatku a ja som s napätím čakala čo bude ďalej. V závere to, ale žiaľ akosi ubralo na zaujímavosti a vyšumelo dosť do prázdna. Mohli sa tam trošku viac pohrať "s nožnicami". Za mňa však napriek tomu veľká spokojnosť. 80%. Videné v rámci projektu 52 films by women.(12.6.2016)

Další z reálnějších pohledů (tzn. bez příkras a naivity) na klasický vztah, který začíná láskou a končí bojem. 130 minut je nad rámec a sestříhat film o půl hoďky, vůbec by to výsledné podobě neuškodilo. Herecké duo velice dobré.(2.2.2017)

Partnerský vzťah č. 3287. So všetkým čo k nemu patrí, v 130 minútovej stopáži a naprosto konvenčne.(14.3.2016)

Nikdy bych neřekl, že se dá náročná a emocemi nabitá vztahovka natočit s lehkostí, nadhledem a ve strhujícím tempu, nikdy ...až do té doby než jsem uviděl Mého krále ve kterém Vincent Cassel předvádí jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů kariéry.(25.11.2015)

Úžasné sledovať, čoho všetkého je schopná po uši zaľúbená žena. Počnúc od prehliadania partnerových chýb až po jeho in flagranti neveru a kašľanie na rodinu. Úvod snímku bol vynikajúci a pocitovo silný, ale čím ďalej tým viac to potom začínalo zabŕdať do obyčajnosti, fádnosti a plochých dialógov, pričom koniec príbehu celý akosi niekam vyšumel a po emotívnej stránke nevyťažil ani zďaleka toľko čo mohol. Inak strapatý V. Cassel mi tu neskutočne pripomínal čerta z jednej českej rozprávky. 70/100(19.9.2016)

• - Film je volně inspirovaný manželstvím scénáristky a režisérky Maïwenn a Jeana Yvese Le Fura. (Partina)