...geniální, na svou dobuodvážné až za roh. Tehle styl humoru mi prostě sedí. U vás kino televize u nás poprava...(7.11.2007)

Při sledování tohoto filmu jsem se asi nejvíc ztotožňovala s neustále spícím Vlastimilem Brodským. Opravdu to nebylo k popukání, zato to bylo inteligentní, jak je u Friče i obsazených herců zvykem. Navíc kostýmy navrhla úžasná Ester Krumbachová. Nejvíc oceňuji překvapující originalitu příběhu.(26.12.2005)

• Marthos

Fričova tvůrčí transformace na rozhraní padesátých a šedesátých let sice ponechala na svém místě syžet komedie (i když již ve zcela jiném typu, než jaký vytvářel za první republiky a během válečných let), ale přinesla s sebou dobové aktualizace a vyměnila bývalé stary za soudobé hvězdy. Samozřejmě, že na první pohled to vypadá jako logický vývoj, ale máme-li před sebou film s takovým výsledkem, je to vyloženě krok zpátky. Zápletka se topí v bezradné a rádoby vtipné crazy stylizaci, která ovšem nevychází ani tam, kde by to za jiných okolností nevadilo. Sovák, Kopecký, Brodský i Bohdalová jen variují stabilní šablony, které volně přecházejí do dalšího Fričova filmu Přísně tajné premiéry a mnoha jiných. Macovo úporné hledání sebe sama v období nové vlny nebylo jednoduché, ale na druhou stranu oceňme, že byl de facto jediný ze zakladatelské generace, kdo se stále aktivně spolupodílel na chodu československé kinematografie, i když ne vždy zcela šťastně.(31.3.2011)

• NinadeL

Jedna z největší proher Mac Friče. Roztodivný scénář, podivné vedení herců. Vizuál s monogramem Ester Krumbach. Po všech stránkách slepá ulička. Nicméně Sováka bych pochopila u Friče v očekávání další zajímavé práce po Pandrholovi, z druhé strany lituji, že si Mac tak oblíbil Bohdalovou a díky ní příští rok zazdil i takovou nadějnou Hvězdu zvanou Pelyněk. Aneb jak pravil Milda: "Brigitte Bardot hadr."(6.4.2011)

• WANDRWALL

Pět let před svou smrtí natočil MAC FRIČ tuhle komedii pro pracující, aby si trochu odpočinuli od svého všedního života a těžkého života ve společnosti, která se snažila masově uspokojit člověka.(19.8.2010)