Hamilton: Pokud jde o vaši dceru

• Švédsko

Hamilton 2: Men inte om det gäller din dotter

Hamilton: Keď ide o vašu dcéru

Akční / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 90 min

Je to těžký rozhodování, ale když se na to budu dívat pocitově, tak se mně pod kůži víc dostal druhý díl. Politika, peníze, moc, ropa a mohla bych pokračovat je většinou v pozadí jakéhokoliv konfliktu. V tomhle případě to byl podle knižní předlohy únos malého dítěte a to se Carla hluboce dotklo, protože sám si prošel v minulosti podobným peklem. Tak nasadil všechny páky a šel do akce, která se zdála předem jasná. Ten konec si přece jen mohli odpustit, ale Mikaela chválím, má své charisma a šmrnc a role agenta mu opravdu skvěle sedla. A závěrečný song neměl chybu.(25.2.2013)

• kalap

Slabota, s jasným politickým podtonom, kde Amerika a jej CIA sú svine, Švedi sú dobrý, ale veľmi hlúpy a vrchlom je, ked Palestina zachraňuje mier, spravodlivosť a dokonca demokraciu na blízkom východe. A môžem prezradiť, že tretí diel bude záchrana palestínskych teroristov z izraelského väzenia a to bude teroristická bomba.(25.5.2013)

Kvalitativně prakticky totožné, jako první díl. Možná trochu akčnější, ale stále se jedná jen o chudší variantu na americké žánrovky.(27.4.2013)

Už čekaně slabší než první díl, který byl vysloveně překvapením. Kamera už se víc kejve, celý příběh už je spíš jak pěst na voko a tak nějak se nemůžu zbavit dojmu, že to tady tvůrci sfoukli čistě na ráz z jedný vody a přitom nehleděli na samotnou kvalitu vyprávění. Škoda. Hamilton se mi po prvním díle slušně zaryl pod kůži.(13.5.2013)

Kmotr. Carl Kmotr.. Očekával jsem, že rozhořčený Medděd zavede na Blízkém východě náboženské právo šveríja, ale výsledkem bylo jen pár vystřílených nábojů, jeden rozbitý konferenční stolek a trochu vyčabrané vody při mučení. Zobrazovaná skutečnost, že švédská zcela apolitická klika rozvědky je morálně na výši a navýsost spravedlivá, zatímco všichni ostatní hrají špinavé hry s politickým pozadím, je poněkud pokrytecká. To už Američani mají ve svých akčně-špionážních thrillerech více sebereflexe..(9.5.2016)