Hamilton: Pokud jde o vaši dceru

• Švédsko

Hamilton 2: Men inte om det gäller din dotter

Hamilton: Keď ide o vašu dcéru

Akční / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 90 min

Nejen, že si švédská tajná služba opět s přehledem vytírá prdel se všemi těmi anglickými nulanulami, scientology na imposibilních misích a identitu zapomnětlivšími Ludlumovci, ale navíc z toho ještě ta katalogová jordánská MILFka dělá dokonalý estetický zážitek a způsobuje reflexivní, horizontální cukání v pravé ruce. (U leváků samozřejmě v levé, aby zase nějaký hnědopich nenarážel na fucktografickou správnost mých komentářů). Takže jako v jedničce. Žádné panáčkování před zdegenerovanou, monarchistickou krávou, Karla Gustafa XVI. nevyjímaje, žádné hrdé mávání hvězdotřpytným praporem před xichtem kenžského demokrata, nikde žádný Žid, co by na pokyn majitele studia zdůrazňoval svou etnickou příslušnost, jen urputná banda arabských tenoristů a plnotučná, napínavá EU akce agenta s povolením filetovat fermentované sledě.(18.2.2013)

• honajz

Slabý pokus o televizního švédského Bonda. Málo akce, pár nelogičností, hodně kecání. Nějaké ty zajímavé lokace. Ani závěrečný quest nemá nějaké větší koule, chybí mu jakékoliv vnitřní napětí.(18.3.2013)

• Frenegonda

Neviděl jsem tam sice nikde letící housku se salámem, ale ten Rex, ten tam někde musel běhat... Asi zrovna ve chvilkách kdy jsem u toho usnul...(25.3.2013)

Zbytečně uspěchané, navíc po polovině to přijde o tu našlapanost, ale do té doby mi tep pumpoval šílenou rychlostí, souboje, pestrá paleta lokací, skvělej vizuál. Škoda, že bitky jsou natočeny tak příšerně, příliš mnoho střihů a kamera zapříčinila to, že jsem si užil asi dva chvaty. Nejsou téměř zde ani efektivní, okamžité eliminace, naštěstí v závěru akce v tom "hradě", připomíná Splinter cell, a však nepochopil jsem tu část s brokovnicí, kdy Hamilton na sebe zbytečně upozorní. Moc mě nebavilo ani to pátrání, a je to takové bez duše, hodně strojové a samoúčelné. Záporáci o ničem. Jednička byla tedy co se týče levelosti, úplně jinde.(16.11.2016)

Už čekaně slabší než první díl, který byl vysloveně překvapením. Kamera už se víc kejve, celý příběh už je spíš jak pěst na voko a tak nějak se nemůžu zbavit dojmu, že to tady tvůrci sfoukli čistě na ráz z jedný vody a přitom nehleděli na samotnou kvalitu vyprávění. Škoda. Hamilton se mi po prvním díle slušně zaryl pod kůži.(13.5.2013)

• - Natáčanie filmu prebiehalo okrem Štokholmu a Londýna aj v španielskych mestách Almeria a Granada. (MikaelSVK)

• - Těsně před pokusem o vraždu palestinského politika je možné vidět, že jeden ze strážců v garáži nosí na krku visačku s logem společnosti Dice. Dice je švédská videoherní společnost, kde režisér Tobias Falk dříve pracoval. (Kritiq)