Hamilton: V zájmu státu

• EN název

In the Interest of the Nation

Akční / Drama / Thriller

Švédsko, 2012, 107 min

A tak Trekroner chytlo Bournequista za hrtan, omlátilo mu hlavu o zeď, přičemž nakopalo Bondssona do koulí, vytřelo s ním hajzly a jen tak mimochodem u toho vzalo Huntllandera malíkovou hranou po krkavici a ukončilo jeho misi. Je to sice jako z komixu, ale je to akční, zábavné, prosté strkání si srolovaných amerických vlajek do konečníku a skvěle se u toho žvýkají masové kuličky.(29.8.2012)

Velmi příjemné překvapení z chladného severu - anebo jste tušili, že kromě hluboce lidských (tragi)komedií a temných psychodetektivek umí i "obyčejnou" akční zábavu? Pokud ano, tak to se máte, ale já holt až teď viděl Pana Hamiltona. A musím říct, že přesně takhle by podle mě měl vypadat Sam Fisher, až se konečně některé studio vzchopí, a natočí Splinter Cell tak jak by měl být natočen - ale aby nedošlo k omylu, tím jsem myslel jen osobu hlavního hrdiny. V Zájmu Státu je neskrývaně ve stylu bourneovek natočená záležitost, a je natočená zatraceně čistě a přitom úsporně (a tím myslím i peníze - pokud jsem počítal dobře, tak rozpočet nebyl ani deset milionů dolarů), a i když by se určitě dalo ještě zapracovat na scénáři, pokud jde o gradaci příběhu, a přes ne úplně krátkou stopáž by si naopak vedlejší linka s těhotnou policistkou zasloužila víc rozpracovat (zvlášť když mi 28. minuta přivodila menší šok), nemůžu říct, že bych měl nějaké zásadní výtky (navíc se třeba některé věci budou řešit v pokračování). Po řemeslné stránce to splňuje ta nejvyšší měřítka a hudba od dua naturalizovaného francouzského "Švéda" Boix-Vivese a "echt Skandinavische" Švéda Jona Ekstranda perfektně dokresluje dění před kamerou. Navíc je to všechno krásně kompaktní a svižné, všichni hrají to co mají a vůbec to velmi dobře sedí pohromadě. Takže si tu odložím 70... ale co, rovnou 80%, a budu napjatě očekávat druhý díl... a třetí;)(17.9.2012)

Na tenhle parádní film já nemám slov. Film má hromadu chyb. Třeba příběhově slušně kulhá. Vlastně nic extra nenabízí kromě pár osobních vsuvek samotného Hamiltona, který je naprosto perfektně zahrán. Dokonce i odpustím klepající se kameru, která ale ve chvíli akce dokáže narovnat a ukázat pár perfektních scén. Tenhle film mi prostě parádně sednul. Švédi točili film ve Švédsku a na kopě dalších zajímavých lokalit, postavy dokázaly suprově ožít a dokonce jsem se nemohl zbavit dojmu, že osobní život samotného Hamiltona mi nandal nejednu šokovou jizvu na srdci. Ale když už nic jiného, tak prohnat lidské osudy mixérem oni vysloveně umí.(25.4.2013)

ŠVÉDSKÁ TAJNÁ SLUŽBA NEMÁ AGENTY S POVOLENÍM ZABÍJET. S VYJÍMKOU SEBEOBRANY, NEBO POKUD JE TO V ZÁJMU STÁTU.... /// Nejdřív je to tady samej frajer. Frajerští Rusáci, frajerští Somálci, frajerští žoldáci… ale nás, co už něco viděli, neojebou – ve filmu o tajným agentovi může bejt frajer jen jeden! Carl Hamilton není žádnej svatoušek. Sympatickej ksicht – to ano, ale uhlazenost či noblesa agenta Jejího veličenstva se na severu tolik nenosí. Není ani čas, páč zrovna vyprovokoval největší soukromou armádu na světě a špiónsko - politická konspirace může propuknout… Dobře se na to kouká, páč to vodsejpá víc než solidně. Může za to především scénář, kterej sice není zas takový ,,nóvum“, ale umně promíchal soukromí, zájem státu a práci (hlavně tu práci). Švédská bondovka, který k dokonalosti chybí jen americkej rozpočet a kdybych se měl rozhodnout mezi tímhle a odkazem starýho Bournea, tak nakonec stejně …asi nevím. A snad proto ty 4*. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,I nationens interesse“, kterou napsal Jan Oscar Sverre Lucien Henri Guillou v roce 1988 číst nebudu. 2.) Dostal jsem za úkol zjistit, co všechno je ve švédským státním zájmu. 3.) Jmenuji se Bond. (James Bond). A někde jsem promrdal dvd s Bournem. 4.) Thx za titule ,,jeriska03“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(11.9.2012)

Švédská kopírka bourneovek – stejný motiv člověka proměněného ve stroj na zabíjení, stejné hopkání křížem krážem po světě a dokonce i stejné bojové umění jako vzor pro drsné bitky v uzavřených a stísněných prostorách, jen je všechno viditelně lacinější. Nicméně v porovnání se srágorama jako "Hádův faktor", je "Hamilton" řemeslně precizní příspěvek žánru, který se úctyhodně snaží držet dech s nadupanější hollywoodskou konkurencí.(11.2.2012)

Je to dosť dobrý akčný thriller zo švédskej produkcie. Má celkom dobrý príbeh o špičkovom agentovi švédskej tajnej služby, ktorý po poslednej nie až tak vydarenej misii dostane za úlohu spolu s americkou vojenskou jednotkou oslobodiť vedca uväzneného v Somálsku. To sa mu aj podarí, ale čoskoro si uvedomuje, že sa stal súčasťou rozsiahleho sprisahania, v ktorom ide o rozpútanie vojnového konfliktu a atentát na švédskom území, pričom stojí práve proti samotným Američanom a tak spolu so svojimi priateľmi musí urobiť všetko preto, aby celú situáciu zachránil. So spracovaním som nadmieru spokojný, film síce na prvý pohľad pripomína viacero podobných špionážnych filmov, ktoré pritom až tak moc nemusím, ale toto mi sadlo. Dej je po celý čas až prekvapivo dobre prepracovaný, takže sa neustále niečo deje, často sa striedajú zaujímavé lokácie a vystupuje plno výrazných postáv, takže dynamika filmu je na tom veľmi dobre a ani na okamih som na nenudil, ale predsa len je to aj niečím výnimočné. Poteší zaujímavý hlavný hrdina, ktorý už v prvej tretine má aj jednu scénu, ktorá mi svojou netradičnosťou vyrazila dych, niečo takéto sa pri hlavných hrdinoch teda len tak nevidí, ale aj napriek tomu som si k nemu vytvoril kladný vzťah a nemá problém to celé s ľahkosťou ťahať a veľkým plusom, čo ma tiež veľmi príjemne prekvapilo je rozhodne aj to zobrazenie Američanov, ako záporákov a pritom úplne reálne bez žiadnych nezmyslov, čo by to narušovali. Takže celé mi to sadlo veľmi dobre. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Jedine ma trochu mrzí, že tu chýbajú dlhšie akčné sekvencie, v ktorých by hlavný hrdina zneškodil väčší počet protivníkov, ale inak je akcia kvalitne natočená, pôsobí realisticky a aj celkom drsne a navyše je ideálne rozložená po celom filme. Nájdu sa tu nejaké tie súboje, prestrelky alebo naháňačky, ale najviac mi aj tak sadli všetky tie rýchle efektné drsné zneškodnenia protivníkov pomocou pár chvatov, na tie sa pozerá skvelo. Herecké obsadenie je na tom dobre, Mikael Persbrandt v hlavnej úlohe mi jedine miestami prišiel až moc chladný, ale inak charizma mu nechýba a v akcii pôsobí presvedčivo, takže ma bavil, k tomu plno zaujímavých vedľajších postáv prevažne z rôznych agentúr a slušní záporáci, aj keď Jason Flemyng sa na toho hlavného moc nehodí, no to je iba maličkosť. Réžia a technická stránka sú výborné, veľmi dobrá vizuálna stránka a celková dynamika filmu, tu nemám najmenší problém. Síce skôr uprednostňujem akčné film s osobnejšími zápletkami, než tieto špionážne s medzinárodnými komšpiráciami, ale aj tak ma to veľmi bavilo, Hamilton patrí v tejto kategórii medzi to najlepšie, čo som zatiaľ videl, splnil všetky potrebné štandardy a ešte aj pridal pár kladov navyše, hlavne tých záporných Američanov a tak si to ešte s radosťou niekedy pozriem znovu. 78%(18.5.2014)

Do dneška jsem nerozvážně ignoroval existenci švédských tajných agentů, s čímž ihned končím, neboť mám příliš rád celistvost svého krku. A nepovolím z ostražitosti jenom proto, že některé z Hamiltonových kroků měly k vychytralosti trochu daleko, protože vyšel s několika povrchními škrábanci i ze situací, v nichž by se standardně pevný člověk nedobrovolně rozložil na anionty a kationty. Navíc mne uspokojilo, že zde američtí ochránci světového míru byli přirozeně vykresleni jako iniciátoři světového terorismu a tento pohled poměrně koresponduje s informacemi, které mé ucho pravidelně zachytává v nezávislých médiích.(10.1.2013)

Drsná souhra náhody a lásky. Švédský akční film. ( Hodnocení: 6/10 )(12.2.2013)

Souhlasím tady s jedním uživatelem, že agent Hamilton je něco mezi Bournem a Bondem. Pro mě docela šok v podobě Mikaela Persbrandta, protože co jsem ho naposledy viděla hrát zoufalce končícího se životem, kde hrál skvělě, tak tady v úplně charakterově jiné roli hraje taky bezvadně. Osobně si ještě počkám na druhý díl a uvidíme, tady se mě líbila akčnost, svižné tempo a spád..(16.9.2014)

• EvilPhoEniX

Noční Můra v Somálsku!! Někde tady Čtu, že to je Kopírka Bournea.. Okamžitě, mě přešla chut na všechny Bourneovky, po tomhle Zázraku... Po Zhlédnutí prvních 15 minut jsem čekal Skvělý Napínavý Akční Thriller.. ale Pak, se během Hodiny neudálo Takřka Nic.. Nudný,Špionážní film....Politické Kecy, .. Akce žádná!! Krom jedné super Scény s Břitvou, se mi Film vůbec Nelíbil.. Absolutní Ztráta Času a Vysoké Hodnocení Zcela Nechápu!(25.9.2012)

Vysoký, škaredý, švédsky plnovous ve službách prince Karla Filipa se hraje na Jamesa Bonda, krycí číslo 007. Zapomíná jen na jedno, bohužel nemá tolik charisma, peněz a moci jako jeho sokyně Alžběta a proto jen 6/10 Hamiltne, no i tak dobře, ty vikingský šmejde.(24.12.2012)

Napínavej akční triller umí udělat i Švédové. Navíc není nad to namočit Amíky do nějaký špíny. To se moc často nevidí, i když se ve špíně hrabou pořád. Mělo to spád, a pěkně se na to koukalo. Člověk si docela rád odpočine od neustálejch plandajících Americkejch vlajek. Za mě 80%(30.9.2012)

Výborný triler. A pekne v klasickom štýle, bez nejakej potreby tromfnúť dnešného Bonda či Bournea.. Aj preto pôsobí omnoho uveriteľnejšie ako americké špionážne filmy. Hlavný hrdina je drsňák, ale má uveriteľný aj ľudský rozmer. Keďže severské krimi je teraz in, je tam aj vyšetrovanie vraždy, ale to je len vedľajšia línia. Hamilton je čistokrvný akčný napinák...(31.3.2014)

Knizni svedsky superspion Hamilton u nas neni neznamy ani z televizni obrazovky. Vysilaliyse u nas vyborne serialy Nepritel nepritele a Vendeta. V zájmu státu je chvilemi strasne dejove neprehledne, jako kdyby nekdo vystrihal pulku dialogu. V nekterych rozhovorech skoro nic nepadne, ale postavy vsechno zazracne okamzite pochopi. Herec hrajici Hamiltona pusobi dost nesympaticky a to, co udela na zacatku filmu v byte sve pritelkyne, me malem primelo film vypnout a dat odpad. Opravdu je tam dost nerealistickych momentu a pri tom se vsechno snazi vypadadat hrozne realne "hlavne aby to ani trochu nepripominalo nadsazeneho Bonda". pro mě spis zklamani, i kdyz tomu nelze uprit remeslnou preciznost. Planuji se dve pokracovani, tak snad se povedou lepe.(15.9.2012)

Švédská odpověď na americké akční thrillery, se kterými se po dobrodružstvích agenta Bournea roztrhl pytel. Nechybí tajný agent, střídání lokalit ani spiknutí. I přes minimální rozpočet, který je viditelný v každém záběru, (snad jen bitky okopírované od Greengrasse, působí docela zručně) film překvapivě baví, i když už vůbec netuším o čem byl.(5.4.2013)

Sakra není to náhoda. Už delší dobu si všímám, že Švéďáci ty akční špionážní filmy prostě točit umí. Tohle je i minimálně o dvě třídy výš než původní Hamilton se Stormarem, kterej se mi taky líbil, ale byl takovej nedotaženej. Tady šlape všechno jako na drátkách příběh promakanej. Hlavní hrdina uvěřitelnej drsňák akce je celkem realistická a není zbytečně přestřelená. Parádní film. Švédové dali na prdel všem těm Jackům Reacherům, Ryanům a Ethanům Huntům. Bondovky mají konečně konkurenci. Pecka.95%(3.2.2014)

Slušná švédska odpoveď na bondovky, bournovky a bauerovky (a tie menej známe), ktorá si zachováva vlastnú tvár, má zaujímavý dej a zápletku, sympatickú hlavnú postavu, vskutku skvelý zvrat približne na konci prvej polhodinky a výborne šlapúce tempo. Až na ten zmienený zvrat nič, čo by ma ohúrilo, ale solídna špiónska akcia zo severu (ako tu bolo už mnoho krát zopakované) s istou dávkou dosiaľ nevidenej osobitosti. Len tak ďalej, v poslednej dobe je severská kinematografia na vzostupe! 80%(2.10.2012)

Chladný a hranatý Jack IKEA Bauer aneb jak se z recyklovaného téma západ vs teroristi dá udělat atmosférický thriller. Díky sympatického hlavnímu hrdinovi (pokud je sympatický švéd, co se má poker face celou dobu!) se budete celou dobu držet, aby jste to udýchaly. Pro velké překvapení a na všechny ty americké produkce velký vztyčený prostředníček!(13.11.2012)

Hamilton mně nezaujal, ale ani nezklamal. Plusy: Asi ta hudba. Příjemně se mi poslouchala, i když jí není moc. Souboje, škoda, že byli tak krátké, Hamilton přišel k nepříteli, dvě komba a nepřítel byl tuhej, ale poslední fight je to nejlepší z filmu. Dějově je to hodně dobrý, i když akce mohlo být víc. Střídaní lokací, hodně dobrá akce v tom lese, tam jsem se kochal. Mínusy: Hrdina. Nevím, vlastně celá výprava se mi zdála nesympatická. Občas akce, která je fakt krátká a malinko nepřehledná. Kamera! Až se mi motala palice, to je tak složitý mít tak slušnej film s pohodovou kamerou?! Velké mínus má u mně scéna, kdy Hamilton zabije svojí přítelkyni. To si mohli odpustit a film by nebyl tak natahovanej, anebo z těch scén vypiplat delší akci. Celkově to působí příjemně, ale může i urazit. Jsem zvědavý na pokračování. :)(12.2.2013)

Je to něco mezi Bondem a Bournem. Jsou zde slabší místa, ale i spousta svižné akce a musím říct, že ty klady převažuji, tak proto dávám mírně lepší hodnocení ;)(12.10.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6