Rurôni Kenshin: Meiji kenkaku romantan

(Japonsko)

Rurouni Kenshin

Akční / Drama / Historický

Japonsko, 2012, 134 min

Hranému Kenshinovi se podařilo zachovat ducha originálu, čemuž jsem moc nevěřil. Výsledek skutečně naprosto předčil mé očeklávání. A je moc dobře, že budou další filmy.(11.1.2014)

Historické japonské drama ve velkém stylu. Není to podívaná jako čínské velkofilmy, ale rozhodně to má prvky něčeho, co by se dalo označit za pořádný spektákl. Snímek rozhodně vyniká ve své akční rovině více než ve chvíli, kdy se snaží být komornější. Ty akční scény jsou pořádně promakané a skutečně bav. Rychlý střih, povedená akrobacie, musím říct, že tohle mě baví. A také to trochu zakryje, že ten snímek nemá zas až tak skvělý příběh.(11.11.2013)

Dávám 5*, ale je to jen tak tak. Vlastně to hodnotím tak vysoko, protože je to nejlepší live action anime předělávka, kterou jsem kdy viděl. Casting postav i choreografie akcí překonaly moje očekávání. Zvlášť u akce potěší, že si sice zachovává Kenshinovský ráz, ale zároveň je upravená pro live action a nevyznívá nějak křečovitě. Problém ale nastává u příběhu. Drobné změny byly pro film nutné, tvůrci také chtěli zakomponovat co nejvíc postav, to je ok a pochopitelné. Saito Hajime dostal novou roli, protože film sází na sequely, kde už by měl být divákům známý. To mi přišlo taky ok, i když scény s ním díky tomu byly uspěchané a víceméně bez náboje. Proč ale zakomponovávat tolik různých příběhů a záporáků do jednoho filmu? Jinei nebo Kanryu by stačil sám a ten druhý byl prostě v příběhu úplně navíc. Takhle to skoro připomínalo komiksové faily typu Batman a Robin. Pro diváka se děj stával překombinovaným a pochybuju, že by si takhle mohl získat někoho, kdo nezná předlohu. Já ji ale znám a proto jsem si film celkem užil.(31.12.2012)

• Pacco

Takeru Sato si dá facku a vrátí se do žánrů pro holčičky, kam patří .... Při pohledu na to, co dělá WB samurajskému žánru je mi mírně nevolno, něco tak plastového jsem naposledy viděla dneska ráno v kpopu nebo roky předtím u Disneyho. Přesto děj utíká poměrně svižně, mizanscéna je na vlas hezoučky blbá, krve sem tam ukápne a občas i nějaké to kýčbitch moudro upadne….hlavní problém je však v samotném Kenshinovi - Takeru Sato se snaží být tvrdý, mystický, svižný a moudrý, ale sry vychází mu to je ve flashbacích, protože tam opravdu na těch 14-19 vypadá, jinde když má konkurovat lidem kolem 30 a výše (což má být podle příběhu jeho aktuální věk), nikdo nehne ani brvou, že stále vypadá (a chová) se jako culi-culi-teenager z j-dramat, z kterých taky herecky vzešel. Je to sice super vrazit ho do úplně jiného žánru a ukázat, že mu to FYZICKY jde skvěle(/BOŽSKY), ale problém nastává, když se od něj čeká i nějaký herecký výkon. Ten se u něj rovná kulešově efektu s Mozžuchinem – čumím a čumím, a podle reakcí okolí si asi domyslete, co sem asi teďka myslel. Ne, opravdu to nezaměňujte se skrytým psychologickým herectvím. Jediné, čím si to samozřejmě u mě vynahrazuje (protože jsem holčička) je ve svém megasexy vzhledu, kdy jsem tekla až na podlahu …. samozřejmě ale v neustále nejasném očekávání, kdy zahodí katanu a začne tančit a zpívat.(26.2.2013)

Tohle nemá Chybu !! Tenchu Power sakra! Hlavní hrdina vypadá jako nevinná holčička z Final Fantasy, ale vše co provádí s katanou si zaslouží oscarové ocenění, neskutečná řezba, potoky krve, stovky padlých nepřátel do toho závěrečný fight,který trvá asi půl hodiny a střetne se tam s největším samurajským hovadem všech dob.. Je to super, doporučuji všem !(24.5.2013)