poster

Rurôni Kenshin: Meiji kenkaku romantan

 • Japonsko

  るろうに剣心

  (Japonsko)
 • anglický

  Rurouni Kenshin

Akční / Drama / Historický

Japonsko, 2012, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • spitr
  ****

  Vynikající samurajský film s dobrou bojovou choreografií a dobrým příběhem, založený na manga. Vzhled filmu je dobře zmáknutý, ať už se jedná o válkou zničené lesy nebo jen scény z vesnice nebo záběr dojo. Umělecký směr a kostýmy jsou dokonale podrobné. Akční sekvence je také nářez. Choreografie je propracovaná, dobře inscenovaná s vkusnou kinetickou podporou. Zvláště posledních 30 minut je vyloženě paráda - Kenshin vs Gein (Gou Ayano), Sanosuke vs Banjin Inui (Genki Sudo) v brutálním pěstním zápase a samozřejmě konečné boj mezi Kenshin a Jin-em v lese. Celkově se jedná o jeden z nejlepších, ne-li nejlepší, live-action adaptaci manga, kterou jsem zatím viděl, Kenshin zde umí opravdu tancovat s mečem.(8.1.2013)

 • Flipnic
  *****

  Pro mne absolutní PECKA!!!! Samurajský žánr patří k mým zcela nejoblíbenějším, takže tady bylo rozhodnuto o zábavě již předem. Ovšem dostal jsem mnohem více, než jsem čekal. Na jednu stranu mírně nadlehčená a tím nezvyklá atmosféra, mírně "comixově" laděný styl podání, ovšem výsledek absolutně dokonalý. Například již vizual filmu je úžasný. Špičková kamera, prostředí, úžasné kamerové záběry, ... Hlavní postava je takovej holčičí klouček, žádnej těžkotonážní samuraj co rube nepřátele silou jak polínka na dřevo. Právě naopak neuvěřitelně svižný a rychlý chlapeček, proti kterému nemá absolutně nikdo vůbec šanci. Děj je sice naprosto tuctový a je spíš zhmotněním anime seriálu a mangy do filmové podoby (a daří se ...). Hlavní je akce a té je opravdu hodně a od začátku je porcovaná divákovi v pravidelných dávkách. To mne však stejně nepřipravilo na "samurajské akční INFERNO", které trvá bezmála 30 minut závěru filmu a skládá se z poražení 250ti nepřátel u vily záporáka. EXCELENTNÍ souboj "katana vs dýka" (nejlepší souboj ve filmu) a závěrečný souboj s ultimátním samurajským hovadem, který trvá neuvěřitelně dlouho a je to totální adrenalinová jízda!!! Jo!!!! Tohle sakra jo!!!! Lepší než všechny USA-akčňáky co jsem viděl za poslední měsíc, Asie je prostě moje, Asie vládne!!! Obrovské překvapení ... Doporučuju zejména příznivcům mangy,seriálu a samurajského žánru.(13.1.2013)

 • predators
  ***

  Opět nic složitého pod sluncem. Dejte 15-ti letému japonci katanu s obráceným ostřím a dobré srdce, proti postavte několik pomatených, opět japonských bytostí s největším gzichtem včele, pořádně tomu naložte stopáží, srdce ryvnými výlevy a slušným audiovizuálem a dostanete průměrnou samurajskou vyvražďovačku, kterých je minimálně v poslední době jako šafránu. 60%(18.1.2013)

 • Naslund
  ****

  Ani ve snu bych nevěřil, že se povede udělat hraný remake Kenshina. Čekal jsem tragické herce, wu-sia létání a béčkové kulisy. Přitom prostředí je fantastické, bojové scény jsou přesně ve stylu původního seriálu a většina herců předvádí na jejich schopnosti životní výkony. Jen je škoda, že se tam toho snažili nacpat tolik. Obzvlášť prostřihy do minulosti byly zbytečné a matoucí. Díval jsem se na film se dvěma nezna-kenshinovcema a velkou část filmu jsem musel vysvětlovat, proč se co děje a tak, takže nevím, jak to bude fungovat, pokud jste neviděli seriál nebo nečetli mangu. V každém případě to bude více stravitelné, jak 90% hraných akčních historických filmů, takže dobrá volba na zabití večera.(8.5.2013)

 • sheen
  ****

  Jedním slovem nářez, celý film je jedna velká samurajská akční jízda.(24.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace