Rurôni Kenshin: Meiji kenkaku romantan

(Japonsko)

Rurouni Kenshin

Akční / Drama / Historický

Japonsko, 2012, 134 min

Dávám 5*, ale je to jen tak tak. Vlastně to hodnotím tak vysoko, protože je to nejlepší live action anime předělávka, kterou jsem kdy viděl. Casting postav i choreografie akcí překonaly moje očekávání. Zvlášť u akce potěší, že si sice zachovává Kenshinovský ráz, ale zároveň je upravená pro live action a nevyznívá nějak křečovitě. Problém ale nastává u příběhu. Drobné změny byly pro film nutné, tvůrci také chtěli zakomponovat co nejvíc postav, to je ok a pochopitelné. Saito Hajime dostal novou roli, protože film sází na sequely, kde už by měl být divákům známý. To mi přišlo taky ok, i když scény s ním díky tomu byly uspěchané a víceméně bez náboje. Proč ale zakomponovávat tolik různých příběhů a záporáků do jednoho filmu? Jinei nebo Kanryu by stačil sám a ten druhý byl prostě v příběhu úplně navíc. Takhle to skoro připomínalo komiksové faily typu Batman a Robin. Pro diváka se děj stával překombinovaným a pochybuju, že by si takhle mohl získat někoho, kdo nezná předlohu. Já ji ale znám a proto jsem si film celkem užil.(31.12.2012)

Jedním slovem nářez, celý film je jedna velká samurajská akční jízda.(24.3.2013)

Titulky. (Takeru aka Kenšin překvapil - i s "kudlou" mu to jde. Akční scény byly fajn. Má to vcelku příjemné tempo. Každopádně se těším na další díly.)(10.2.2014)

• Lacike

Technicka stranka je super a samurajske suboje viacmenej tiez. Ale problem som mal s postavami. Je ich tolko, ze som sa prvu polhodinu v nich stracal. No a potom, ked som pochopil kto s kym a za co bojuje, tak som zistil, ze mi v lepsom pripade boli postavy ukradnute (hlavny hrdina a jeho milá) a v tom horsom ma totalne srali (intrigansky zaporak s debilnym ucesom). No a hlavnemu hrdinovi som vôbec neveril toho ultimativneho frajera jak herecky, tak ani v subojoch. Proste mlade ucho bez charizmy vhodne maximalne do nejakej telenovely. Mam rad oldschool samurajske filmy, ale tento pôsobi prilis moderne a komixovo. Takze som film od polovice uz len preklikal, aby som vedel, kto to prezije. Dalsie diely urcite vynecham. Radsej si znova pustim Korejsky Kundo, ktory ma viac japonskej atmosfery ako tento film. 4/10.(23.2.2016)

Vaham mezi 3-4, trochu moc se to vlece. Na druhou stranu jedna z lepsich filmovych adaptaci mangy/anime k sehnani. Souboje slusne, i kdyz ten gumovej 2-metrovej mec si mohli odpustit. Je videt ze jeho majitel tu setrvacnost nezvlada i kdyz je to plastak. No ale snazi se. :D(4.5.2014)