• Marthos
  *****

  Kolik je ve vztahu matky a syna krásného, hřejivého, objímajícího, ale také komického a někdy i nezdravého. Velké téma, které zlákalo už mnoho tvůrců. A také Hugo Haase. Námět a scénář jeho nového filmu, kde bylo mnoho autobiografického, vznikal ve spolupráci s přítelem a režisérem Martinem Fričem. Haasova matka tehdy umírala na rakovinu a všichni zúčastnění se proto snažili rozptýlit její poslední chvilky tímto veselým filmem. Haasovy komické schopnosti dostaly spoluprací s Fričem nový, grotesknější a herecky výraznější náboj, který značně převyšoval drobnokresbu předešlých komických postav. Originální a mě osobně velmi sympatické je hrdinovo zaměstnání vězeňského knihovníka, který žije spořádaným životem maminčina mazlíčka. Změna nastane ve chvíli náhodného setkání s moderně založenou dívkou Marcelou. Vedle Haase se objevila mimořádně půvabná Adina Mandlová, starostlivou matinku si zahrála významná divadelní herečka Ema Pechová. Vybroušené jsou pak nejen dialogy, ale překvapivě také některé vedlejší postavy (Tréglův dotěrný soused, nesamostatný zloděj Stanislava Neumanna, neodolatelný sedminásobný vrah v podání Ferdinanda Harta). Svižné tempo odradilo Haase od zpěvu, ale v tomto případě to snímku přidalo na originalitě. Haas je pak zapsán v kinematografii třicátých let jako představitel sympatického zábavného milovníka, postaršího mrzoutského muže a nepraktického starého mládence. Všechny tři typy zvládal s originalitou sobě vlastní a potvrzoval na nich své výjimečné a neopakovatelné herecké umění, které diváky dokázalo rozesmát i dojmout zároveň. MAZLÍČEK představuje jeden z jeho vrcholů, založených na smyslu pro komický detail a břitkou sebekritickou zkratku. A potom zkuste odolat jeho bruslařskému (ne)umění: "Dámy, prosím vás, kdy jede příští had?"(3.10.2008)

 • AngelAngie
  ***

  Vysílal CS Film.(21.11.2008)

 • formelin
  ****

  "..ááále, co budu zpívat!"(21.12.2007)

 • Kulmon
  ***

  Hugo Haas ve své neznámé poloze se svou nejznámější milenkou.(30.5.2007)

 • juta
  ***

  Milý černobílák, který má plno vtipných momentů, ale je jasné, že v dnešní době, kdyby se něco podobného natočilo, nemělo by to takový efekt, jako tento černobílý film, určitě by to schytal od kritiků, ale nemůže se srovnávat jablko s hruškou.(15.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace