Čistá depresia z Fínska. Krásne a desivé zároveň. Úprimné a pravdivé, život ľudí naprieč generáciami a sociálnymi postaveniami bez servítky, bez príkras. Príbehy o nádeji a túžbe po zmene. Louhimies dokáže natočiť tak realistické filmy, až z toho behá mráz po chrbte. Spočiatku trošku zmätok v postavách a príbehoch, ale vo výsledku to pôsobí lepšie než keby sú natočené samostatne ako poviedky. Jeden z tých filmov, kde sa vám po skončení ani nechce rozprávať, čo je len umocnené poslednou pesničkou.(23.11.2013)

Ve Finsku jsem prožil půl roku. Poznal jsem, i když s problémy, tamní obyvatelstvo a s čistým štítem na funuse můžu říct, že jsem doteď neviděl lepší finský drama, který by naprosto přesně vystihovalo tu nepřístupnou náturu, kterou Finové vládnou. Odhalený přístav mě fascinoval postavami, o kterých vyprávěl. Zima je přesně to dokonalý prostředí na to představit Fina z toho nejčernějšího úhlu. I já to vnímám jako období, kdy se otevře ta temná stránka každého z nich a najednou je dobře jenom v momentě, kdy je na pívo nebo na cider. Stejně tak je dobře i u beden, které jsou v každém obchoďáku a prostě není cesty zpět. V tu chvíli si člověk uvědomí, jak to světlo a slunce v těle dělá hrozně moc.(15.8.2013)

By ma zaujímalo, kto učil hrať Fínov ''Vadí, nevadí?''...(2.3.2013)

Výborný snímek, plný všeho!!! Nemám slov. To musí každý vidět.(11.7.2014)

Odhalené Finsko. Mrazivé, plné citu, trápení, nadějí a milenek. Milujících, placených, nutných i odhodlaných udělat vše. Sonda do neobyčejně obyčejných lidských osudů napříč všemi generacemi. Brilantně natočeno a excelentně sestříháno. Deprese i happy end v jednom. Závěrečný Robbie a přece jen zdlouhavost snímku jsou pro mne mírnými překážkami v plném počtu, ale i tak se jedná o vynikající záležitost.(16.8.2014)