Město nemrtvých

Ehud Bleiberg, Leon Tong

Danny Rafic

Kostýmy:

Irin Lee

Je to úplne priemerný akčný zombie film s Dolphom Lundgrenom v hlavnej úlohe. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa v jednom východoázijskom meste, kde unikol nebezpečný vírus, ktorý premenil väčšinu obyvateľov na zombie a tak muselo byť mesto kompletne uzavreté. Špičkový žoldnier prijme úlohu nájsť a zachrániť dcéru vplyvného muža, ktorá v tomto meste zostala a okrem nej tu nachádza nielen skupinu preživších, ale aj jednotku nasadených bojových robotov. Spracovanie nie je najhoršie, ale ani ma moc nezaujalo. Celková zápletka pôsobí na prvý pohľad dobrým dojmom a spočiatku mi to aj sadlo viac než dobre, vojenská jednotka na misii v oblasti preplnenej zombiami, kde nebezpečenstvo číha na každom kroku. Lenže po tej úvodnej štvrťhodine to už celé upadne, dej vôbec nevyužíva svoj potenciál, za dlhšiu dobu sa pohne len minimálne, všetky vedľajšie postavy sú nezaujímavé, jeden nudný dialóg strieda druhý, jedine občas poteší nejaká trochu zaujímavejšia sekvencia, ale inak tých hluchých miest je až príliš moc. Vloženie robotov mi prišlo nielen úplne zbytočné, ale film to skôr zhadzuje a aj keď sa to v poslednej tretine opäť celkom rozbehne, už si ma to nezískalo. Nemôžem povedať, že by sa na to nedalo pozerať, ale tých nudných častí je viac, ako tých lepších. Akcie je tu priemerné množstvo, ale je iba priemerná. Spočiatku mi sadla, je dobre natočená, na spoluprácu vojakov sa vždy dobre pozerá, zombie pôsobia nebezpečne, používajú sa samopaly, pištole, nože, sekery, takže aj pomerne krvavá. Lenže potom sa už začne utápať v stereotype, aj umiestnenie kamier mi už prišlo horšie, niektoré situácie pôsobia aj dosť hlúpo a prítomnosť robotov ničí kvôli svojim schopnostiam akýkoľvek náznak napätia. Herecké obsadenie je pomerne rozporuplné, na jednej strane samozrejme musím pochváliť Dolpha Lundgrena, ktorého zase rád vidím v hlavnej úlohe, je výborný ako vždy a v akcii mi prišiel dynamickejší a aktívnejší, než má vo zvyku, ale okrem neho už nie je o čo stáť, jedna nudná postava vedľa druhej. Réžia a technická stránka sa samozrejme moc chváliť nedajú, všetko je lacné a často aj dosť nezáživné, ale zase musím povedať, že je to aspoň znesiteľné, takže som si rýchlo zvykol a určite to mohlo byť aj horšie. Škoda, keby bol celý film v štýle úvodu, teda vojenská jednotka na čele s Lundgenom, ktorá plní úlohu v oblasti plnej zombií, tak by som bol omnoho spokojnejší, takto je to opäť len priemer na jedno pozretie, na ktorý sa oplatí pozrieť len kvôli Lundgrenovi. 54%(4.8.2013)

• MATADOR

Být Lundgrenem, tak za Expendables děkuju bohu! Jeho ostatní tvorba je totiž opravdu to maximální céčko, která jsou v současné době k dostání, Město nemrtvých nevyjímaje!(22.9.2013)

• Dever

// Production companies: Compound B, Boku Films , Vividthree Productions, BOTD Productions , Bleiberg Entertainment //(31.8.2016)

V§bec nie zlý nápad, len škoda toho spracovania. Horda mäsožravých akože zombiekov (nie sú to úplní, lebo behajú ako srny a zastaviť ich môžete akokoľvek nie len guľkou do hlavy) proti zabijáckym robotom v hlavnej úlohe s Dolphom Lundgrenom je skvelé béčko, ktorému nohy podráža taký ten Asylum style. Akcia neprehľadná, efekty lacné a dialógy písalo zrejme päťročné decko. Avšak postrehol som istý náznak talentu v niektorých pekných záberoch, čiže nejde len o bežnú rutinu a chalani sa zrejme snažili. Pre fanúšikov ultimátnej béčkovej nálože povinná jazda.(6.1.2014)

Hodně vydařené "béčko" které mohlo být o dost lepší, ale i tak dobrý! Dolph jako ostřílený mazák, který jako jediný zůstane v napadené oblasti zombie a chce dotáhnout úkol, ve kterém mají dopravit dívku domů do konce.. 60%(10.4.2014)

• - Názov filmu sa objaví až v 15. minúte. (Johnny.ARN)