Město nemrtvých

Danny Rafic

Kostýmy:

Irin Lee
  • Wiikii

Ze začátku vás to hodí do příběhu tak rychle, že ani nezaznamenáte co se stalo a už je první tým roztrhanej na kusy... Díky tomu si všimnete, že Lundgren se pohybuje a chová trochu jako T-101 napadená terminátorským virem... A všechny herecké výkony jsou ... no nic moc, a tak se stává z Lundgrenta ten nejlepší herec na plátně, to se musí nechat. No a pak ta hudba, ta hudba, to už se téměř nedalo vydržet, málo kdy byla padnoucí hudba ke scéně, a když byla tak to bylo klišé co je vidět(slyšet) všude. Kdyby to skončilo u tohoto dal bych 2*, ale pak tam přišli roboti !! Chápete to, plně vyspělé stroje v tuto dobu, kdyby byly nepřátelští ještě by se to dalo, ale škoda nebyly,film má i své světlé stránky, těch je bohužel málo... HODNOCENÍ: 20% (1*)(12.9.2013)

Jsem velmi prijemne prekvapen pul roku po Package se ke mne konecne dostal dalsi film z Dolphem ale tentokrat film kde konecne zase po nejaky dobe nehraje krovi a nedostane pres drzku tady je proste opet borcem v hlavni roli a ja jsem z jeho vykonu nadsen pribeh filmu je velice jednoduchej jak vznikne nakaza je vysvetleno v prvni minute pak se dozvime ze jakysi zazobany bohac ma kdovi proc v meste plnym zombiku svou dceru ale nevadi dostane ji pryc najme si totiz drsneho Dolpha z neuveritelne prdackym jmenem major Max Gatling Dolfik navlikne brneni vlozi paratko do pusy a akce muze zazit uvodni 15 minutova sekvence je pak naprosto bombasticka Lundgren likviduje s neskutecnym prehledem hordy zombiku na sto a jeden zpusob za pomoci gymnastiky strileni nozu sekyr a vubec vsech moznych zbrani co jsou po ruce a samozrejmne ze zvladne opet i pekelne hlaskovat pak se pravda teda tempo trochu zpomali mistama je film i docela ukecanej ale diky svizny stopazi to utika jaksi samo az do druhy pulky kde se k Dolphovi a ostatnim hrdinum pridaji roboti na likvidaci zombiku uprimne z tohohle napadu jsem mel trochu obavy ale nedopadlo to vubec spatne efekty z robotama jsou slusny a do toho pridavaji zabavnost protoze Dolph si je diriguje ruzne tuninguje a vylepsuje a jeste pronasi i hlasky na ne protoze roboti mluvi a Dolfik se s nima vykecava jinak likvidace zombiku jsou celkem prehledne natoceny po shlednuti zbesileho traileru jsem mel obavy jak to bude z prehlednosti ale i kdyz je kamera obcas neklidna a strihac jede jako o zivot tak masakrovani zombiku je pekny efektni a samozrejmne je to erko takze si uzijeme pekne rozmlaceny a rozstrileny hlavy zombiku a krev pekne strika okolo takze Battle of the damned je neskutecne zabavny az navykove roztomily becko ktery si uzijete o to vic cim ho budete brat min vazne je to hlavne poradnej kopec srandy a beckovy akce z Lundgrenem kterej je opet nebezpecne zabavnej takze pro jeho skalni fanousky urcite povinnost nebyl jsem si timhle filmem po pravde moc jistej mel jsem trochu obavy z toho jak to dopadne ale zbytecne pro mne zatim nejzabavnejsi trash roku kterymu naprosto bez vahani strilim pekny 4* a uz se tesim na inteligentni kritiky a takzvany narocny divaky jak zjisti ze to jde hodnotit a zacnou to tady vesele a ve velkem odpadovat ale at si poslouzi na to by jsme jim ja i Dolphino rekli pouze critics you stupid son of the bitch!(2.8.2013)

• Expendable

Nedá mi to, fil jsem musel furt přetáčet, ještě, že mám KM player. Těch hluchých míst je tu většina, tady na tomto filmu nevidím žádná pozitiva, kamera je tak roztřesená, jako kdyby někdo natáčel rockovej koncert, zombíkům není pořádně vidět do tváři, většinou jsou to jen jakési mihnoucí se siluety pod Dolphovým nožem a ted přijde to hlavní. Holka, kterou má Dolph zachránit mu přímo dalo by se říci znenadání spadne do klína a on se na tvrdácké motorce rozjede kamsi do paláce. Její dialogy stejně jako ostatních jsou mimořádně trapné, až sem to nemohl ani dodívat.(19.3.2014)

Prvních dvacet minut jsme měl chuť to vypnout a zapomenout na další klasický zombie film. Jenže jsem rád, že jsem to nakonec neudělal, protože jak se objevili roboti, tak šla kvalita strmě nahoru. Samozřejmě musíme počít s béčkovou kvalitou, protože film taky nic jiného není. Co bych přidal k asi největším kladům filmu jsou skvělé masky a klasický Lundgren, který se za ty roky moc nezměnil.(11.8.2013)

Je to úplne priemerný akčný zombie film s Dolphom Lundgrenom v hlavnej úlohe. Má celkom dobrý príbeh odohrávajúci sa v jednom východoázijskom meste, kde unikol nebezpečný vírus, ktorý premenil väčšinu obyvateľov na zombie a tak muselo byť mesto kompletne uzavreté. Špičkový žoldnier prijme úlohu nájsť a zachrániť dcéru vplyvného muža, ktorá v tomto meste zostala a okrem nej tu nachádza nielen skupinu preživších, ale aj jednotku nasadených bojových robotov. Spracovanie nie je najhoršie, ale ani ma moc nezaujalo. Celková zápletka pôsobí na prvý pohľad dobrým dojmom a spočiatku mi to aj sadlo viac než dobre, vojenská jednotka na misii v oblasti preplnenej zombiami, kde nebezpečenstvo číha na každom kroku. Lenže po tej úvodnej štvrťhodine to už celé upadne, dej vôbec nevyužíva svoj potenciál, za dlhšiu dobu sa pohne len minimálne, všetky vedľajšie postavy sú nezaujímavé, jeden nudný dialóg strieda druhý, jedine občas poteší nejaká trochu zaujímavejšia sekvencia, ale inak tých hluchých miest je až príliš moc. Vloženie robotov mi prišlo nielen úplne zbytočné, ale film to skôr zhadzuje a aj keď sa to v poslednej tretine opäť celkom rozbehne, už si ma to nezískalo. Nemôžem povedať, že by sa na to nedalo pozerať, ale tých nudných častí je viac, ako tých lepších. Akcie je tu priemerné množstvo, ale je iba priemerná. Spočiatku mi sadla, je dobre natočená, na spoluprácu vojakov sa vždy dobre pozerá, zombie pôsobia nebezpečne, používajú sa samopaly, pištole, nože, sekery, takže aj pomerne krvavá. Lenže potom sa už začne utápať v stereotype, aj umiestnenie kamier mi už prišlo horšie, niektoré situácie pôsobia aj dosť hlúpo a prítomnosť robotov ničí kvôli svojim schopnostiam akýkoľvek náznak napätia. Herecké obsadenie je pomerne rozporuplné, na jednej strane samozrejme musím pochváliť Dolpha Lundgrena, ktorého zase rád vidím v hlavnej úlohe, je výborný ako vždy a v akcii mi prišiel dynamickejší a aktívnejší, než má vo zvyku, ale okrem neho už nie je o čo stáť, jedna nudná postava vedľa druhej. Réžia a technická stránka sa samozrejme moc chváliť nedajú, všetko je lacné a často aj dosť nezáživné, ale zase musím povedať, že je to aspoň znesiteľné, takže som si rýchlo zvykol a určite to mohlo byť aj horšie. Škoda, keby bol celý film v štýle úvodu, teda vojenská jednotka na čele s Lundgenom, ktorá plní úlohu v oblasti plnej zombií, tak by som bol omnoho spokojnejší, takto je to opäť len priemer na jedno pozretie, na ktorý sa oplatí pozrieť len kvôli Lundgrenovi. 54%(4.8.2013)

• - Názov filmu sa objaví až v 15. minúte. (Johnny.ARN)