Město nemrtvých

Danny Rafic

Kostýmy:

Irin Lee
  • *CARNIFEX*

Max je bývalým vojakom, ktorého v čase rozšírenej infekcie, jeden z boháčov požiada, aby priniesol späť domov jeho stratenú dcéru. Tá sa nachádza v jednom z opustených miest plných krvilačných zombie. Počas misie stráca takmer všetkých zo záchranárskej skupiny. Ostáva teda sám napospas všetkým nástrahám. Alebo nie?? V jednom z komentárov sa píše, že kvalita filmu od nástupu robotov išla prudko nahor. By ma zaujímalo čo je to prudko. Tak sa na to pozrieme tým mojim "lepším" okom. Tento zombie horor je amatérske dielo s obsadením hercov, ktorí buď nemajú veľkú budúcnosť, alebo sú rovnako ako Lundgren, dávno za zenitom. Najviac si dali záležať na maskách. Inak je vidieť, že výdavky na tento film sa uberali úplne iným smerom. Napätia či lakačky by ste hľadali márne. Film skromných parametrov - 40%.(15.9.2013)

• Big Bear

Tak nám důchodci pomalu odhazují francouzské hole a vracejí se v čase zpět do dob kdy jejich naleštěné svaly házely od slunce prasátka na zem... Už měl svůj comeback Arnie, Sly tak teď přišel na řadu i Dolphík. Já s ním filmy nevyhledávám, tohle se mi dostalo do ruky jako zombie film, což si občas odpočinkově dám. Když tak pátrám v hlavě co jsem s ním naposled viděl, asi to byl Univesal Soldier a to už je sakra dávno. Od toho roku 1992 jsem a ni já ani Dolph nijak neomládl. Z drtičky je teď namakanej stařík, kterej se nestydí při četní mapy vyndat neprůstřelný vesty brejle aby dobře viděl na pozice hlídek kolem zamořeného města.... Zápletka je trapná a byla tu už stokrát. Tatík (samosebou prachatej) jedné holčiny která zůstala v uzavřené zóně si zavolá bejvalého žoldáka s požadavkem dostat dceru odtamtud ven. Samo sebou město je v karanténě a každej kdo vyleze za dráty je rosekanej hlídající armádou. Dolphovi se ale věří. A tak je vysazen s malým teamem do jakéhosi thajského města, kde vir dělá z lidí zombie. Dávno je pryč doba, kdy zombies ve filmech se jen pomalu potáceli a uteklo by jim i po kolenou lezoucí batole.... Zombies dnešních filmů jsou neskutečně hbití a tak v prvních minutách můžeme sledovat doslova honičky v ulicích... Samozřejmě nečekajte War Z, to je o x levelů jinde. Klasické béčko. Nejvíce mně bavily ty hadry co měl na sobě Dolphův rescue team. Horst Fuchs s Pepi Röslerem zřejmě překecali tvůrce, že WS kráječ platinum je jako obrana před zombíky nejlepší a tak měli hosi na chráničích a vestách našité cosi, co fakt připomínalo struhadla na sejra... Jak to shrnout? Spousta keců, místy divné až nepochopitelné chování hrdinů, spíše podprůměrná akce a debilní závěr. Jediné co mne fakt překvapilo (ještě stále nevím zda mile či nemile) byla přítomnost Ártůdýtů včetně jejich psí verze... Dva doutníky, ale víceméně jen z úcty ke stáří. Kdo tomuhle dal 4 * měl by být eliminován jako nakažený s napadeným mozkem. * *(28.9.2013)

Laciné efekty, nezaživný děj, blbé postavy.. akce byla dobrá, začátek vypadal taky dobře, pár Dolphovích hlášek.. jinak docela dobrý béčko se zombiekama, ale mohlo to být podle mě lepší a drsnější!(29.9.2013)

• hammer_head

Má tohle Dolphík za potřebí? Jedna hvězda a to ze soucitu.(16.11.2013)

Hodně vydařené "béčko" které mohlo být o dost lepší, ale i tak dobrý! Dolph jako ostřílený mazák, který jako jediný zůstane v napadené oblasti zombie a chce dotáhnout úkol, ve kterém mají dopravit dívku domů do konce.. 60%(10.4.2014)