Kdo přežije: Markézy (TV pořad)

• Česko

Kdo přežije: Polynésie

Survivor: Marquesas

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2002, 45 min

POZOR SPOILERY***Celkem 81%***TV/// Soutěžící 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// PLUS: rozhodně "záporák" Rob Mariano, znám ho z pořadu The Amazing Race, proto jsem věděl co je zač a bedlivě ho sledoval, musím uznat že rozhodně hraje hodně dobře a má přehled, rovněž jsem si zamiloval krásnou Nelíju (Neleh), potěší návrat vodních soutěží a prostředí celkově MÍNUS: poté co vypadne Rob, tak soutěž ztratí náboj a výsledek je skoro nalajnovaný dopředu, stejně tak zamrzí brzké vypadnutí Huntera a Gabriela, kteří měli na to se dostat dál, s vítězem rozhodně spokojený nejsem./// Shrnutí: Markézy se mi určitě líbili více než předešlá série. Dokonce její první polovina byla tím nejzajímavějším co jsme od první řady viděli. Škoda že to Rob zhruba v polovině překalkuloval a byl vyřazen. Přesto se jedná celkově o zajímavou a zábavnou řadu./// PS: Když jsem koukal na úžasný závod, dozvěděl jsem se že Rob tuhle tu soutěž vyhrál, ale tady se to nestalo, že by nakonec vyhrál v 8. řadě?(28.3.2013)

Po vypadnutí nejznámějšího hráče Survivora Roba Mariana, se pro mě staly Markézy už jen utrpením. Celkově bych to hodnotil jako jednu z nejslabších sérií, nicméně i v Markézách se dá najít několik opravdu povedených momentů a hlavně reunion show jsem se řezal smíchy od začátku do konce. :)(25.8.2012)

Spoilery. Ze začátku to vypadalo na skvělou sérii. Boston Rob a Sean se poflakovali na pláži a házeli jednu hlášku za druhou, bylo se na co dívat (Sarah, Gina) a několik silných charakterů slibovalo zajímavý vývoj hry (Kathy, Hunter, Gabriel). Jenže než se člověk stačí rozkoukat, tak je většina jeho oblíbenců dávno pryč a u kormidla jsou nechutné držky z Rotu. Ti jsou naštěstí tak tupí, že časem přenechají cestu k vítězství ostatním. Sice jsem si pak oblíbil i další hráče, ale už to nebylo ono. Finálová čtveřice byla naprosto tragická. Ani nevím proč, ale mladý mormonky mě prostě berou, takže jsem to na konci přál Neleh, bohužel se vítězem stala bláznívá, černá pánbíčkářka. Nebudu tvrdit, že si to nezasloužila, ale nudnější vítěz už zřejmě nikdy nebude. Favorit: Sean, Oblíbenci: Boston Rob, Gina, Neleh.(8.1.2013)

Tahle řada podle mě byla takový průměr. Nijak mě nenadchla, ale ani nezklamala. Bylo v ní několik zajímavých hráčů, ale kromě Roba na většinu z nich časem asi zapomenu. Výzvy taky patřily k těm slabším. Oblíbený kmen: Maraamu. Oblíbení: Rob, Sean. Neoblíbení: Sarah.(15.10.2014)

Dost slabá série, za kterou může velkým dílem i to po čem každý divák touží. Vzpoura těch na spodku aliance. Série měla poměrně zajímavý úvod, ale shodou okolností a podivných twistů se ti nejzajímavější "podřezali" moc brzo na počátku hry. Oblíbení hráči: Gina, John(4.1.2013)