Krásy života pořád dokola. Sympatické, nevtíravé ve své podstatě strašně civilní. Rachel McAdams roztomilá, Gleeson dobře roztržitý. Celý snímek si pro sebe krade táta Bill Nighy a kdykoliv se objeví je to strašně fajn.(27.1.2016)

Je to vydarená mierne fantasy ladená romantická dráma. Má dosť dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý sa od svojho otca dozvie nečakané tajomstvo, že všetci mužskí členovia rodiny vedia cestovať časom, do svojej vlastnej minulosti. A keďže sa práve začína nová etapa jeho života, kedy sa už osamostatní, rozhodne sa to využiť, aby nielen opravoval svoje chyby, ale hlavne konečne našiel svoju životnú lásku, po ktorej tak dlho túži. To sa mu aj podarí, pomocou svojej schopnosti dolaďuje všetky maličkosti, aby spolu mohli žiť skvelý život, ale predsa len to má aj svoju horšiu stránku a návraty v čase môžu narušiť aj to, čo už bolo ideálne. So spracovaním som veľmi spokojný, už od začiatku to pôsobí veľmi dobrým dojmom, ktorý sa aj našťastie udrží a podiel na tom majú aj samotné hlavné postavy, ktoré si ma získali a skutočne som im prial, aby im to vyšlo. Rovnako oceňujem, že dej je až mimoriadne bohatý, za čo ale môže aj fakt, že zaberá veľmi dlhý časový úsek a tak už v polovici som netušil, akým smerom sa to bude uberať, čo v rámci tohto žánru nie je práve obvyklé, keďže sa už toho stihlo udiať viac než dosť. Určite musím pochváliť aj množstvo dobrých nápadov, minimálne už len samotné zoznámenie hlavnej dvojice mi prišlo dosť originálne, rovnako poteší nespočet skvelých situácií a keďže sa to ešte po celý čas nesie vo veľmi príjemnej atmosfére, sadlo mi to skutočne výborne. A síce to záverečné posolstvo mi prišlo predsa len trochu lacné, ale nad to sa dá povzniesť s najväčšou ľahkosťou. Spokojný som aj s jednotlivými žánrami, romantika je príjemná, vydarila sa aj komédia, keďže viackrát som sa výborne pobavil, samotný fantasy motív je tu podaný tým najideálnejším spôsobom, takže sa to zbytočne nepreháňa a na moje prekvapenie jedine dráma nemá moc veľký priestor, očakával som trochu emocionálnejšie prevedenie, ale ani takto to rozhodne nie je zlé. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, Domhnall Gleeson sa pre túto úlohu hodí výborne, veľmi príjemná Rachel McAdams, ktorá ma ešte nikdy takto nebavila, charizmatický Bill Nighy a množstvo výborných vedľajších postáv, obzvlášť strýko so skvelými hláškami. Réžia a technická stránka sú skvelé, veľmi výrazný žánrový nadštandard a to po všetkých stránkach. Keby to bolo ešte trochu dramatickejšie, tak by som asi dal aj plné hodnotenie, ale aj tak je Lásky čas jeden z najlepších západných romantických filmov, s akými som sa stretol. 80%(16.1.2014)

Kvituji s povděkem, že snímek divákovi nenasazuje růžové brýle. Užil jsem si zejména první polovinu, ve druhé se dostavil pocit nekonzistentního vyprávění, a hňácání dějové struktury páté přes deváté. Slzičky nicméně byly, prostě "vánoční" film jako vyšitý.(24.11.2013)

Po skončení jsem měl neodolatelnou chuť odběhnout na tmavé místo, zatnout pěsti, vrátit se v čase před projekci a užít si to znovu. Což vzhledem k tomu, že mi to přišlo přeci jen zbytečně dlouhé a ne příliš soudržné, je myslím samo o sobě nejlépe vypovídající.(4.11.2013)

Absolútne súhlasím s cynickým názorom Civala, ktorý tú idylku slušne vystihol (Hezká pohádka o neexistující harmonické rodině...). A hoci sa práve na idylky pozerám s veľkými pochybnosťami a skepticky odfrkávam (špeciálne v tomto filme je idylka všade naokolo, brr), tak aj mňa si nová Curtisovka získala. Doprdele, je to sladké ako tri kilá cukru... ale dostalo ma to. Šit. (Hoci na moju srdcovku Love Actually to nemá, tá zostane na špici.)(7.1.2014)