Velká čínská zeď

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

Čína / USA, 2016, 104 min

• -bad-mad-wolf-

Úvodní půlhodina je fajn - taková tematická pouťová atrakce, na níž čumíte, cpete si popcorn kdovíkam a je vám všechno jedno. Později začne být zřejmé, že se vážně nic dalšího odehrávat nezačne a čeká vás hodina civění na nezáživnou trikovku s imbecilním čtvrtstránkovým scénářem. Ve filmu se mísí hollywoodská bombastičnost s pestrobarevnou akčně-fantastickou poetikou tvorby Yimou Zhanga, nicméně obě tyhle složky se vzájemně spíše zimpotentňují, než aby si dopomáhaly k velkolepému zážitku. Strašnej vopruz. Naprosto stejně, jak mě úvodní část bavila, jsem poslední půlhodinu otráveně kontroloval čas - rozptýlení budiž poskytnuto ve formě tradičních krávovin (vypni královnu, zdechne celá armáda) a spousty osudových pohledů, průpovídek a činů. Jen teda netuším, na koho má zapůsobit smrt postav, jež na plátně existovaly pouze do počtu. Teď už jen zbývá, aby si méně informovaní turisté začali stěžovat, že "ta blbá zeď vypadala ve filmu úplně jinak".(27.3.2017)

• kratajirka

Kdo čekal víc jako já? Tak alespoň jsme zjistili, že ťamánci dokážou s počítači pracovat. Otázkou je, jestli byl záměr, aby to bylo poznat, že je to na počítači udělané. Já jsem si vždy myslel, že Čína je tak rozlehlá a velkolepá, že se filmy musí točit raz dva. Zřejmě tam nic k vidění není, když se musí použít nejnovější INTELY ke tvorbě čínského prostředí. Další zarážející věc. Film naznačoval, že stvůry nestvůry, které žížnily po lidské krvi, jsou inteligentní bytosti. Já Vám teda nevím, ale útočit na 10m pás zdi, když zeď má několik tisíc kilometrů? To mi moc inteligentní nepřišlo. Ale je to přeci jen legenda - budeme věřit opilým čínským povalečům v tehdejších dobách. Armáda - režisér chtěl zřejmě naznačit, že Čína disponuje ohromným a rozmanitým množstvím armádníků semknutých ve společný úspěch - ovšem naznačil též, že je předčí jeden neoholený evropan. Příběh - dva evropani chtějí střelný prach - dostanou se do míst, o kterých vědět neměli - nikdo je nepopraví - na zeď útočí banda zelených skřetů (zřejmě utekli z HobitTownu) - zeď se brání jakž takž - neubrání se - skřeti útočí na město HajGnajŠINkinMunNevimdál (zřejmě Peking nestál o pozornost) - oholený evropan tohle město zachrání - dostane prach a zdrhne nejspíš domů. Příběh byl prostě o ničem!!! Zklamání - Dejmon neměl sex s velitelkou LIN - Dialogy byly zřejmě vypůjčené z pořadu Jů a Hele - Scénář byl otřesný jako erupce Etny - čínština je prostě zmatečná. Cena útěchy - hudba jednoznačně. Shrnutí - za hodně peněz tichá muzika.(6.2.2017)

Ulítlá akční fantasy mega nálož nebo alespoň první půl hoďka, pak to jde bohužel dolů. I tak hodnotím pozitivně, Yimou nezklamal a natočil pro svou zemi výpravnou omalovánku, tak jak to umí. Dialogy jsou tady opravdu toporné ale obléhání Zdi to vynahrazuje. Čína na to bude chodit rok v kuse a bude z toho naprostý kasovní trhák. [Cinestar Anděl].(15.1.2017)

Byla by to naprostá blbina, kdyby tam nebylo jasně zmíněno, že se jedná o jednu z legend o Velké čínské zdi. Pojato čistě jako fantasy, což taky je, tak se jedná o akční nálož, na kterou se dobře kouká, s efekty, který může závidět kdejakej hollywoodskej biják a s herci, kteří prostě odvádí svoji rutinní, ale skvělou práci. Akcí to začíná, pokračuje i končí. A Tian Jing je k nakousnutí. Sečteno podtrženo, slušná jednohubka na začátek roku.(12.1.2017)

• verbal

Počítám, že si Met Mamon ještě teď vytahuje z prdele Číňany, kteří mu tam během natáčení nalezli. Pro patrně řádnou hrst jüanů a nepokryté opičí uctívání se zaprodal až na Dálný východ, aby jako obvykle nehrál, tentokráte krutohustého lovce Pokémonů v mimořádně hnusném, kýčovitém, přiblblém, narychlo uplácaném a předraženém digitálním mrdníku. S sebou na cesty si přibalil téměř kompletní scénáristickou partičku z Narcosu, která při svém posledním počinu evidentně hustě zneužívala rekvizity, námezdního mezka Pedra, jenž nepohrdne jakoukoliv sračkou poté, co mu ten zlý Martin nechal v HoTu rozmačkat hlavu, no a toho dávno mrtvého chlápka, kterému už nikdo nechce posílat tantiémy za Robinsona Crusoa, aby předvedl nejtrapnější a nejdementnější výron své kariéry. Na světě je tak Velká čínská hněď, ultimativní blockdisaster a slaboduchá přebarvičkovaná pekingvůdská pičovina, dobrá leda tak k ještě většímu vyděšení Tibeťanů, co za nevkusná pakáž je okupuje.(20.3.2017)

• - James Horner měl původně složit hudbu k filmu, ale kvůli jeho tragické smrtelné nehodě musel jeho místo zaujmout Ramin Djawadi. (cihlenka)

• - Bryan Cranston měl původně dostat ve filmu roli, tu nakonec získal Willem Dafoe. Film měl původně natočit režisér Edward Zwick, nakone se režie ujal Zhang Yimou. Hlavního hrdinu Williama Garina (Matt Damon) měl ztvárnit Henry Cavill. (cihlenka)

• - S rozpočtom 135 miliónov dolárov ide o najdrahší čínsky film do roku 2016. Kvôli obrovskému množstvu príslušnej posádky pracovalo na produkcii viac ako sto prekladateľov. (beso74)