• Tsunami_X

Tibor Szilvási je Alan Smithee slovenského filmu. A ne, není to Maďar.(11.12.2014)

• Tosim

Ti z periferie už jako byli, nebo...? Fakt prdel, když se seriál ohání výpravností a vypadá jako levná inscenace (po přečtení zajímavostí se divit nebudete) pro chudé duchem a chudší Expozitura. Téma korupce už je vyčpělejší než pokusy o další české filmové pohádky. 10% za některé vztahové peripetie.(16.5.2013)

• igi B.

Jo, tak to je asi ňáký protikulturní spiklenecký centrum v čele s... Hotoví policajti z >ulice< a inšpektor Blbček v akci, hahaha... %-o . . . Hraje si to na herectví, snaží(?) se to hrát si na krimižánr, je to směšné a toporné, konverzačně blbé, typická šašskosolvinská televizácká šmíra v duchu výtoku peněz a současné kulturní impotence televize veřejné služby. Ale ono je to jedno, už je to naprosto jedno, jeden sráč vedle druhého, zdegenerovaní snadným bytím v čudlárenským sociálizhnusu... Škoda času, škoda slov... Pomáhej (si) a chraň (nás pámbů)... Tak pochcat šmíru a pisskultůře zmar! Nedohledím... - - - P.S. Ten poslední díl jsem teda dohleděl! Svatá ArtForie atrofovaná... 8-))) - - - - - (Nahlédnuto na >veřejnosrádní jebničce< párkrát nahodile, nedohlédnuto krom poslední apisssody nikdy, hovnocení 444., kokotmentář zde s pohrdáním jako čtyřiašedechcátý - 9.5.2013)(9.5.2013)

• LiVentura

Zase český přehmat... dobře obsazené, ale šíleně vyumělkované a přehrané.!(14.3.2013)

***Celkem 78%***TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// PLUS: úvodní znělka, nepředvídatelný děj, rovněž většina případů se prolíná do více epizod, je tu zajímavá herecká sestava (i když ne všichni herci k sobě pasují-jako pěst na oko tu působil Roman Zach), v obsazení tu najdeme i Janu Janěkovou ml. a zaujal mě tu i Marek Vašut svojí nejednoznačnou postavou, akce tu je překvapivě hodně, dramatické okolnosti tu na sebe nenechají dloho čekat, závěr nešetří napětím MÍNUS: podle mě bylo natočeno málo dílů, abych jako divák pořádně pochopil čím tento seriál chtěl být a co chtěl zdělit, ostatně s postavami se dá ještě dlouho pokračovat, i samotné případy byli zajímavé a to natolik že bych zvládl i dalších 10 dílů, jo a taky mi vadí nízké hodnocení tohoto seriálu./// Shrnutí: Když Policajty z centra srovnám s ostatní českou tvorbou na poli krimiseriálů, vychází mi tento počin jako prozatimní výtěz. Je nejakčnější a tváří se i jako nejdražší. Dějově mě hodně zaujal. Když pro nic jiného, tak především proto, že nevím co mám čekat dál, co bude za 5 minut, jestli případ vyřeší apd. A v neposlední řadě je to viditelná spolupráce se Slovenskou produkcí a v samotném seriálu se Slovenskými kolegy, což podle mě přidalo na uvěřitelnosti.(20.6.2013)

Včera jsem se náhodou přílepila na čtvrtý díl a odlepila až se závěrečnými titulky. Překvapivě dobré obsazení, v hlavní roli s Filipem Blažkem, mistrně zvládnutá režie, vhodně naservírovaná odborná terminologie, příjemně doplňující (ne uřvaná přehlušující jako obvykle zvlášť u české produkce) hudba a zajímavý děj s vkusnými dialogy, mě skutečně zaujaly, aniž bych to čekala. Když má něco úroveň, nevidím důvod, proč to nepřiznat a nepochválit. Dobrého není nikdy dost.(1.3.2013)

• InJo

Policajti z růžové zahrady. Jedna hvězda za jedny pěkný odhalený kozy. Nic hodnotnějšího mi první díl nenabídl.(31.1.2013)

• triatlet

Něco mezi reklamou na kafe a na Pohodu. Výsledek těžko uspokojí. Zlatí pitavalové... Česko-slovenskou spolupráci vítám, ale tvůrci zaplevelili úvod tolika postavami, že se našinec sotva orientuje.(31.1.2013)

• Kimon

Je to slušně akční, ale bulvární a mnohdy silně nelogické, jen proto, aby bylo zase více akčnosti. Např. v dílu Bratr zadržený a svázaný nečekaně střílí za zády. Inu, ... prostě mnohdy úsměvné, připomínající parodii, pane scénáristo Zapletale. A nebo si tyhle poměrně časté úlety "vybojovala" režie? Držet se snáze uvěřitelných výjevů ze skutečného života, mohl to být dobrý seriál. To "Cirkus Bukowsky" má jiný náboj.(21.2.2013)

• 5150

1. Než řekneš švec 50%, 2. Smrt modelky 60%, 3. O mrtvých jen dobře 50%, 4. Časová tíseň 40%, 5. Jiné světy 60%, 6. Erika 60%, 7. Gleb 50%, 8. Agent 60%, 9. Atentát 50%, 10. Uprchlíci 30%, 11. Ananas 30%, 12. Trofej 30%, 13. Hvězda bez nebe 20%, 14. Bratr 10%(8.2.2013)

• GeusX

Ajajaj... Nevadí mi herci v hlavních rolích, kteří se zviditelnili v nekonečných seriálech ala Ulice či Ordinace. Ale několik vedlejších postav bylo vážně mizerně zahraných. Buď to byli herci, kteří naposled hráli muchomůrku v maňáskovém ochotnickém divadle nebo onen štěk vyhráli v nějaké soutěži. Ale hlavně, atmosféra na kriminálku byla skoro nulová, napětí nikde, s postavami jsem se neztotožnil seč jsem se snažil jak to šlo. A přitom ČT kriminálky umí! Ale tohle mne nenadchlo. A to jsem viděl teprve první díl. Přesto si dovoluji ohodnotit již nyní podprůměrnými 2*. Pokud se v dalších dílech můj dojem zlepší, zvýším i hodnocení...nebo naopak... edit: Druhý a třetí díl (=jeden případ) se mi zdály o něco málo lepší, ale pořád ne nad dvě hvězdy.... edit2: (14.3.13): Buď se mi to zdá nebo se seriál v dalších dílech stal koukatelnější....(31.1.2013)

Těžko popsat své pocity, které jsou hodně protichůdné. Na nový seriál jsem se těšila, protože vedle těch Gymplů, Ententyků, Obchoďáků, to vypadalo jako zrnko mezi plevami. Po prvním dílu tedy nutně přišel šok, protože něco začalo, neskončilo, cítila jsem se jak na historicky prvních neslaných prasečích hodech (byl jednou jeden král)... Přesto jsem tomu dala šanci, musím přiznat, že ze zvědavosti, co bude dál, a i když jsem z druhého, třetího a možná i čtvrtého dílu stále nebyla nadšená, něco mě při něm drželo. Pořád jsem si říkala- takový herecký ansámbl, to přece nemůže vyjít do prázdna. Jediná postava (dost podstatná pro děj), která mi silně leze na nervy, je Danica Jurčová v roli Majerové. Tu bych vykopla z fleku ven a přitom za to holka nemůže. Díky tomu, že Slováky náhle nechali promlouvat slovensky, jsem neustále odtrhována od děje, když půl minuty přemýšlím, co to jsou "otlačky". Ale vraťme se k jádru pudla. Po devátém díle jsem se uhnízdila mezi 3 a 4 hvězdičkami, a protože vidím zde pouhých 38%, což mi přijde nespravedlivé (ale život obvykle není fér), dávám 4*.(6.4.2013)

• evilmind

Naprostá tragédie po všech stránkách. Asi půlku prvního dílu jsem si myslel, že to možná je nějaká sofistikovaná parodie, která mi jen nepřijde vtipná, protože asi neznám parodované dílo, ale teď mám spíš pocit, že to prostě opravdu je jen tak blbé. Kamera jak kdyby někdo točil svatbu, neexistující střih, obzvláště humorné v pokusech o akční scénu. Jedinou záhadou tak zůstává, jak se podařilo shromáždit tolik herců na jedno místo, aniž by to mělo nějaký účel? Další díly vynechám.(31.1.2013)

• honajz

Od prvních minut srážejí seriál hodně mizerný střih (příliš dlouhé scény nám nedávají zapomenout lacinost televizního provedení) a nevysvětlení základních mantinelů (proč tam jako pobíhají Slováci s Čechůny, proč český herec mluví slovensky, proč český polda žil se Slovenkou, jak a proč spolu souvisejí policejní složky Prahy a Bratislavy - to vše si musí divák složitě dedukovat během sledování, což ho odvádí od příběhu). Milostný život hlavního hrdiny máme sice jako na dlani, ale vůbec netušíme, kdo kde a proč a co. Mimochodem už úvodní znělka s umcaca hudbou a ledabyle sestříhanými nějakými scénami bez špetky nápadu dávají tušit určitou odfláknutost. Ta se pak line celým seriálem, ačkoliv sem tam má jisté světlé momenty.(2.2.2013)

• blackrain

Česká televize tentokrát se svou lodí nabrala nesprávný kurz. Zapoměla si vzít kompas, mapy a nedala na rady zklušených kapitánů a lodivodů. Tahle loď zkrátka do přístavu šťastných diváků nedopluje, protože ztroskotá někde po cestě a nebude to vinou přírodních živlů. Asi by si v České televizi měli prohlédnout svůj archív, aby se poučili, jak se točí kriminální seriály. To už i Nově se povedly lepší seriály. Jednu hvězdičku dávám jen za herce, kteří se pro tuto nelehkou plavbu rozhodli.(22.2.2013)

• 6thSun

Blažek je dobrej. To je vše.(7.2.2013)

• fallangell

Trapné, křečovité, scénář psal diletant a kamera jak z Ulice. Navíc je seriál o bandě strašnej #&*^#&%. Rozčilovalo mě na tom snad úplně všechno. Pro tenhle typ braku by mělo csfd povolit hodnoceni -1. Obrovský kontrast proti pár novým seriálům z 2014. Tak třeba --- Profesionální vrah si neumí spočítat 5 nábojů. Když zásahovce utíká zadržený, tak nestřílí, nekříčí, prostě nedělá nic. Hledaný zločinec se zadržuje křikem přes celé náměstí. Když Vám někdo ukradne tajné materiály, tak ho zmlátíte, řeknete mu:,,Ještě jednou!" a pustíte ho.(13.10.2014)

Zajímavý, že při prvním uvedení mě to nějak vůbec neoslovilo, takže jsem to nesledoval....(16.10.2014)

• civalII

Tak zatím hodně slabé. První díl krize, pak se to malinko zvedlo. Pokud to půjde takhle dál, možná se do dostane na slabší průměr. Blažek jako zchátralý, záletný policajt nefunguje. Zlatá kriminálka Anděl.(18.2.2013)

• zette

Takove typicke klise... Hlavni hrdina, zaneprazdneny policajt se rozchazi s manzelkou, zabijou mu partaka a vetsinu serialu patra na vlastni pest... Urcite je prvni polovina dilu lepsi nez konec, kde uz tvurci vari z vody a zaverecny dil Bratr tomu dal korunu. Ale i "ztrata" tajnych dokumentu ci pripad Ananas byl na hozeni rucniku. Mit to jen deset dilu, dam o hvezdicku vice. Potesil me Alois Svehlik po delsi dobe v nejake vetsi roli. Z postav se mi libil tajemny Vasut. Herecke vykony ale hoodne prumerne, nejvice me stvala ta servirka z baru. Kritizovat a jmenovat chyby bych mohl do rana, me ale tyhle ceske krimi serialy proste bavi.(25.10.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 5