A Trip to Mars

Krátkometrážní / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

USA, 1910, 5 min

Ashley Miller

Zajímavý trikový film. http://www.youtube.com/watch?v=np7VImsSMQM(17.2.2012)

Zjevná inspirace o osm let starší a přesto v každém ohledu lepší Mélièsovou Cestou na Měsíc. Své kouzlo ale přesto má.(10.11.2015)

Krátká hříčka, která nerozvíjí složitější příběh, ale zobrazuje vědce vynaleznuvšího prášek na obrácenou gravitaci. Díky němu doletí na Mars, setká se s tamními obry, kteří z něj udělají sněhovou kouli a pošlou zpět na Zem...Triky obdobné jako u Meliése - hlavně dvojexpozice a stoptrik.(15.4.2012)

Nechápem, čo stále robia amíci cavyky ohľadom cesty na Mars, veď je to predsa tak jednoduché!(14.3.2014)

• corpsy

Len pre hardcore fanúšikov nemých kraťasov.(29.1.2014)

Škoda, že je v tak mizerné kvalitě. Jinak by to bylo celkem zábavné. Ocenit musím nápad, možná jde o první s myšlenkou zrušení gravitace. Provedení není špatné, nicméně se nedá srovnávat s filmy Meliése. Například trik s obří hlavou na Marsu se mi zdál vydařený.(3.4.2014)

Trikovo určite zaujímavý kraťas. Príbeh ujde, ale hudba je otrasná. 60%(15.5.2013)

Borec, borec, borec... ani tohle slovo ale nemůže vystihnout pašáctví muže, který jen tak bez ničeho, pouze ve fráčku a klobouku přeletí vzdálenost mezi Zemí a Marsem, přičemž patrně celou cestu zadržuje dech. A to není všechno, navíc umí perfektně kozáčka, jak ukázal při oslavě nového objevu. Co by člověk od druhého člověka mohl chtít víc.(9.10.2012)

Zajímavá ukázka toho, jak si lidi představovali Mars před sto lety...(30.12.2016)