Sestra (festivalový název)

(festivalový název)

Sister

Drama / Krimi

Francie / Švýcarsko, 2012, 93 min

Švýcarský vyslanec na Oscary, který se dostal do užšího kola 9 finalistů -- pro fanoušky bratří Dardennů a Léy Seydoux povinnost. Patřím do obou skupin.(22.1.2013)

Príliš zjednodušené a povrchné, aby to malo správnu silu. Tvorcovia dávajú mnoho otázok, na ktoré sami nevedia odpovede. Úvodné sekvencie sú príliš zdĺhavé, druhá polovica filmu je dramatická, ale to už nestačí. Zdá sa, že príliš kritizujem, ale ako festivalová záležitosť nesklamala. Hlavne to prekvapivé odhalenie...(5.4.2013)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(14.2.2012)

Snímek, jemuž dominují nádherné, zasněžené hory s nebesky modrou oblohou a příběh bratra a sestry. Jejich charaktery jsou jen lehce načrtnuty, nejdou nijak extra do hloubky, spíše je představují jako obyčejnou dívku a jejího mladšího brášku. V průběhu sledování jsem uvažovala nad tím, jaký vztah k sobě vlastně ti dva mají a jestli nám náhodou nezůstalo něco ukryto. Odkrytí pravdy je přichystáno až v závěru. Nemůžu říct, že by mě nějak šokovala, či snad překvapila. Možná mi přišla natolik věrohodná a dokonale zapadající do celého příběhu, že mi to připadalo vlastně jako docela pravděpodobné vyústění. Z obsazení mě zaujal Kacey Mottet Klein, jeho výkon je úžasně přirozený a v určitých pasážích také silný a role Martina Compstona je také velmi sympatická. Nádherná hudba Johna Parishe je rovněž klenotem.(21.9.2014)

Upřímný film, jehož téma Čechům bude blízké, kdykoliv se nám nějaká naše věc nikoliv vlastním přičiněním ztratí. Není těžké sympatizovat s mladičkým živitelem rodiny Simonem, jehož postava skýtá obrovský prostor pro nadějného herce jménem Kacey Mottet Klein (ročník 1998). Jeden z favoritů v mém programu letošního festivalu nezklamal, a to překvapivé odhalení v ději jako pověstná třešnička… kult pro Cinema Mundi, 2013. Čtyři a půl, ale pět nedám. Kde se Simon a jeho ségra vzali a co budou dělat po sezóně? Odpovědi nežádoucí, zničily by totiž dojem, který se Ursule Meier moc povedl. Když před vás postaví vynalézavého zlodějíčka, který krade aby měl na jídlo, budete mu fandit nebo se za něj upřímně stydět? Tak vidíte, a vítejte ve fanklubu. Agentka Scullyová je pořád ještě kost a Léa Seydoux vypadá na sedmnáct!(6.3.2013)