Sestra (festivalový název)

Sister

Drama / Krimi

Francie / Švýcarsko, 2012, 93 min

• Fr

,,SEŠ HNUSNEJ ZLODĚJ, TY MALEJ ŠMEJDE! PROČ VŮBEC KRADEŠ?“ … ,,NEVÍM. ABYCH SI MOHL KUPOVAT VĚCI. JÍDLO, TOALEŤÁK, MLÍKO, TĚSTOVINY.“...... /// Tam pod kopcem ve věžáku, žije brácha se svou ségrou. A není to vobyčejnej kopec - alpský středisko – zlodějův ráj! Sleduju kluka při ,,práci“. Hmm, jako instruktážní video dobrý. Sledujem ségru při …. hmm, ta vlastně nic nedělá. A tak brácha musí makat jak barevnej. Vztah, ve kterým on dělá to co musí a ona je píča. Sociální drama o složitosti života. Můžu se zamyslet nad tím, za kolik toho si můžou sami a co všechno se dá svést na soukolí osudu. Film nic neřeší. Vzbuzuje emoce nasranosti a navíc nechápu, co jako má tohle spořádanýmu (hmm, ty si fandíš….) člověkovi říct. Chápu, že není šťastnej, chápu, že vona taky ne, ale …..život kurva není jednoduchej! P.S.: Jako víte co, mohl bych fláknout tři. Ale proč? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, kdy si hodnej kluk dává filtry (vod cigár) do uší. 2.) Zjistím, která kurva mi šlohla ve Švajcu prkno. 3.) Thx za titule ,,Playbox Guest“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(7.4.2013)

Silné drama. Není všechno zlato co se třpytí, aneb i zevnějšku bezproblémová švýcarská společnost může skrývat své bubáky. A ten, který odhaluje Sestra, je zatraceně temný a znepokojivý. (Cinema Mundi 2013, Brno)(14.3.2013)

Upřímný film, jehož téma Čechům bude blízké, kdykoliv se nám nějaká naše věc nikoliv vlastním přičiněním ztratí. Není těžké sympatizovat s mladičkým živitelem rodiny Simonem, jehož postava skýtá obrovský prostor pro nadějného herce jménem Kacey Mottet Klein (ročník 1998). Jeden z favoritů v mém programu letošního festivalu nezklamal, a to překvapivé odhalení v ději jako pověstná třešnička… kult pro Cinema Mundi, 2013. Čtyři a půl, ale pět nedám. Kde se Simon a jeho ségra vzali a co budou dělat po sezóně? Odpovědi nežádoucí, zničily by totiž dojem, který se Ursule Meier moc povedl. Když před vás postaví vynalézavého zlodějíčka, který krade aby měl na jídlo, budete mu fandit nebo se za něj upřímně stydět? Tak vidíte, a vítejte ve fanklubu. Agentka Scullyová je pořád ještě kost a Léa Seydoux vypadá na sedmnáct!(6.3.2013)

Krásné hory, ale už vůbec ne krásný život Simona a Louise, který máme možnost sledovat v pomalu plynoucím příběhu a mně bylo smutno, když jsem tak přemýšlela nad jejich vykolejeným životem, nad jejich city, touhami, smutkem a hlavně bojem o své místo v životě. A ač se to může zdát divné, tak ten malý klučina s nevinnýma očima možná cítil větší odpovědnost za ně dva i když to neřešil úplně nejideálnějším způsobem, než starší lehkomyslná Louise. Oba to hráli nesmírně přesvědčivě a Simonovi plačící oči v závěru a nebo jeho až hmatatelná touha po lásce byla velmi emotivní. A tenhle už druhý snímek, který jsem viděla od Ursuly Meier na mě zapůsobil určitě víc než Dům u dálnice, takže jedna hvězda navíc je jasná. .(3.4.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $775,000║ Mierne rozpačitá snímka, ktoré nemá zlé postavy, ten mladý chalan to slušne ťahá ale dosť statický príbeh bez ráznejšieho posunu. /videl v kine: 40%/ (videl na festivale Art Film Fest 2012)(20.6.2012)