poster

Sestra (festivalový název)

 • Francie

  L'Enfant d'en Haut

 • slovenský

  Sestra

  (festivalový název)
 • anglický

  Sister

Drama / Krimi

Francie / Švýcarsko, 2012, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(14.2.2012)

 • FlyBoy
  ****

  [FFF 2013, Sydney] Znepokojujúci portrét pozostalých v najlepšej tradícií bratov Dardennovcov. Pálčivá štúdia nedôstojného života a bipolárnych rodinných väzieb v ktorých dochádza (okrem iného) k stretu ohľaduplnej starostlivosti a zaslepenej "nenávisti". Veľmi citlivé vedenie hercov, pokojná ruka Agnès Godard a vzácna katarzia...(9.4.2013)

 • J*A*S*M
  ****

  Silné drama. Není všechno zlato co se třpytí, aneb i zevnějšku bezproblémová švýcarská společnost může skrývat své bubáky. A ten, který odhaluje Sestra, je zatraceně temný a znepokojivý. (Cinema Mundi 2013, Brno)(14.3.2013)

 • Aluska88
  ****

  Snímek, jemuž dominují nádherné, zasněžené hory s nebesky modrou oblohou a příběh bratra a sestry. Jejich charaktery jsou jen lehce načrtnuty, nejdou nijak extra do hloubky, spíše je představují jako obyčejnou dívku a jejího mladšího brášku. V průběhu sledování jsem uvažovala nad tím, jaký vztah k sobě vlastně ti dva mají a jestli nám náhodou nezůstalo něco ukryto. Odkrytí pravdy je přichystáno až v závěru. Nemůžu říct, že by mě nějak šokovala, či snad překvapila. Možná mi přišla natolik věrohodná a dokonale zapadající do celého příběhu, že mi to připadalo vlastně jako docela pravděpodobné vyústění. Z obsazení mě zaujal Kacey Mottet Klein, jeho výkon je úžasně přirozený a v určitých pasážích také silný a role Martina Compstona je také velmi sympatická. Nádherná hudba Johna Parishe je rovněž klenotem.(21.9.2014)

 • Rob Roy
  ****

  Švýcarský vyslanec na Oscary, který se dostal do užšího kola 9 finalistů -- pro fanoušky bratří Dardennů a Léy Seydoux povinnost. Patřím do obou skupin.(22.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace