Zlatý fond české předválečné komedie.(25.7.2013)

Ja mám dojem, že táto milá komédia musela pôsobiť naivne aj na divákov vo svojej dobe. Ale Haas a Mandlová boli hviezdy a všetko sa im zožralo. Skutočne som sa zabavil až pri záverečnej profesorovej reči, cesta k jasnému cieľu, odhalenia identity, mi pripadala miestami až úmorne naťahovaná. Osobne ma potešilo celkom milé vykreslenie študákov v škole. Vyplazujú na seba jazyk, baby sa šminkujú a je jasné, že ich nič iné, ako zaujatie opačného pohlavia, nezaujíma. Je to krátke, takže zub času až tak nebolí.(13.12.2015)

až překvapivě příjemný a zábavný stařičký film (a že černobílé snímky opravdu moc nemusím), který vykouzlí lehký úsměv na tváři i v jedenadvacátém století. 70%(15.11.2008)

Parádní komede, v níž září Hugo Haas jako pokrytecký profesor a Světla Svozilová s Adinou Mandlovou v kouzelných komických rolích jeho matky a dcery. Kupodivu i Věra Ferbasová se tu rozhoupala k na své poměry nadprůměrnému (čti: o něco méně - leč stále značně - prachmizernému) výkonu.(18.10.2008)

"Můj idole..." Komedie, která si na svoji dobu dovolila opravdu dost. Vesele zesměšnila společenské normy a nepsaná pravidla a krásně ukázala, že pod svícnem většinou bývá ta největší tma. Není to žádná řachanda na pravidelné výbuchy smíchu, ale už dlouho se mi nestalo, že bych se téměř celou dobu nablble usmíval tak jako tady. Hlavními důvody jsou skvěle vypointovaný slovní humor a úžasná kreace Huga Haase.(16.2.2007)