poster

Ona

 • USA

  Her

 • slovenský

  Ona

Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2013, 126 min

 • viperblade
  ****

  Her je jeden z těch filmů, které si musím za nějaký ten čas pustit znovu, abych si ujasnil pár věcí. Do té doby napíšu jen, že po jeho zhlédnutí chápu, že někteří lidé chtěli, aby Scarlett byla nominovaná na nějaké ceny za svůj výkon, byť nebyla ve filmu vidět. Protože ona byla hlavní hvězdou filmu a to není nic proti skvělému Joaquinovi. Vyjádřit takovou škálu emocí a přitom fyzicky ve filmu vůbec nebýt, to je dle mého hodno nějakého ocenění… 80 %.(28.2.2015)

 • verbal
  **

  Jáchym Fénix je zženštilý homoromantik, o kundu tedy zavadí jen stěží, a tak se rozhodne vyprcat svůj operák. Ony ty Vindousy Dvanáct už mluví SEKSY ženským hlasem, i neplatné operace v tom nejlepším přestaly produkovat jako na běžícím pásu, a tak Jáchym nevidí žádnou překážku, proč jim nerušeně virtuálně neolízat klástry. Sajbrmrdanice je z toho řádná, Jáchym a jeho pravačka jsou nadšeni, softvér vrní cyklickými kryptoorgasmy a nezaznamenal kupodivu ani žádné výrazné chyby vnoření. A tak se stane, že se stodvacetiosmibitová platforma a zbuznělý samotář do sebe bezhardiskově zamilují. Algoritmus je něžný, citlivý, má porozumění pro Jáchymovo nitro a ten navěky touží být se svou asemblerovou láskou onlajn a romanticky ji držet za kernel. Ale jak už to ale v opravdovém, reálném životě bývá, po čase se to onehdy náruživé virtuální honění stane sportem, ta kdysi milá, chápavá a skromná bitsamička se změní v panovačného krávoida, a náš ubohý Jáchym zjistí, že zatímco on spí, nevěrný operák někde po internetách oprcává nějakých dalších šest set podobných úchylů. No, v takové situaci by přeci žárlil každý mačo, chytil tu cybernevěrnici za nejcitlivější proceduru a drsně s ní vymetl celé cé plus plus. To Jáchym ale ne. Ten je děsně empatický a senzitivní, místo toho se rozpláče, všechno ji odpustí, ale jeho vindousy se z toho pocitu, že provedly nepovolenou operaci v modulu fuck32.dll už nevzpamatují, ukončí se a zoufalstvím se zformátují. A náš smutný bájný pták se vrátí zpět do šedi popela všedních dní ke své pravici bez hlasové stimulace. Zajímavé, originální, avšak úmorně předlouhé a zoufale ukecané. Spajk by měl zase začít hulit.(2.8.2014)

 • Renton
  *****

  iŠíleně ismutná ibudoucnost. I love HER! Doufám, že také máte na koho ukázat, sáhnout, ... .(27.4.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Nejdříve si měla hlavní roli zahrát Carey Mulligan, ale kvůli přeplněnému diáři odstoupila a byla nahrazena Rooney Marou. (Fevas)

 • - Los Angeles Film Critics Association (LAFCA) vyhlásila Her spolu so snímkou Gravity (2013) za najlepšie filmy v roku 2013. (Majo77)

 • - Herečka Amy Adams (Amy) prezradila, že ju režisér a scenárista Spike Jonze zhruba každé dva dni na hodinu až dve zatváral do jednej miestnosti s hercom Joaquinom Phoenixom (Theodore), aby sa spolu porozprávali. Chcel tým docieliť, aby sa herci navzájom lepšie spoznali. Amy Adams to umožnila vďaka svojim dobrým vzťahom. Vďaka tomu vzniklo medzi ňou a Phoenixom skutočné priateľstvo. (georgieMT82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace