Ona

Her

Ona

Drama / Romantický / Sci-Fi

USA, 2013, 126 min

Někteří odsoudili, že je to hloupost, někteří jako já oceňují originalitu a věrohodnost okolí. Vše bylo uvěřitelné, naprosto přirozené. Joaquin Phoenix jako Theodore naprosto dokonalý. Samanthy hlas v podání Scarlett byl pro mě v některých pasážích opravdu dechberoucí až mě zamrazilo jak může být pouze samotný hlas sexy. Olivia Wilde a Ronney Mara zahráli také skvěle, jen od Amy jsem čekal trošku více, byla zde taková nemastná neslaná. A aby nebylo jen samé chvály, tak film mohl být v klidu o půl hodinky kratší, mohl mít zcela určitě lepší završení, Joaquin Phoenix vypadá na obálce filmu jako "teplouš" což může mnohé odradit a ty hadry ve filmu byly hrozné, hlavně ty kalhoty vytažené až někam na záda. Podle mě do budoucna se tento scénář může stát skutečností, jelikož dneska už jsou mnozí Japonci zamilovaní do svých aplikací, kde mají svojí přítelkyni s kterou chodí do parku atd a případná manželka je moc netankuje, takže porodnost 0.(23.3.2014)

Původně jsem si myslel, že na filmu je originální jeho námět, ale po skočení můžu vydat prohlašení že to originální v něm nejsou sci-fi prvky včetně milování OS, ale s citem znázorněná osamělost člověka. Skvěle napsaný scénář a ještě lepší Joaquinův herecký výkon udělali z filmu magnetku pro mojí pozornost.(3.12.2014)

Mám rád své Windows, ale na Samathu nemají. Poměrně originální počin ztrácí body svou roztahaností (něco se určitě vypustit dalo), ale jinak potěší jak romantickou tak vědátorskou duši. Phoenix hraje skvěle Scarlett Johansson má zajímavý hlas (když divák konečně nečumí na její dokonalé tělo, konečně to vynikne). Vrstevnaté poselství (v obou rovinách) mě potěšilo a po filmu i nutí diváka přemýšlet (nad svým operačním systémem).(6.2.2014)

Black Mirror uvádí ukecaně procítěný melancholický a díky tématu i dosti mrazivý celovečerní speciál Když Teddy potkal Siri, který speciálně mezi epizody The Entire History of You a Be Right Back tématicky i zpracováním sedne jak prdel na hrnec. Každopádně sci-fi je to především tím, že chlápkovi s vizáží Grouncha Marxe nadbíhají (pravda, v různých podobách) Scarlett Johansson, Amy Adams, Rooney Mara, Olivia Wilde či Kristen Wiig. A pak také tím znepokojivým střihem pánských kalhot budoucnosti; brrr... Již jen pro své dobro doufám, že zrovna v tomto bodě se Spikova vize nenaplní.(9.1.2014)

Pokud přijmete základní premisu, čeká vás snímek plný melancholie a správně bolestínského Joaquina Phoenixe o tom, ze mnohdy nás ona zatracovaná technika ve "skutečných" vztazích nebrzdí, ale naopak posouvá vpřed.(14.4.2014)