Extrémní rodiny

Reality-TV
Slovensko, 2012, 60 min

Účinkují:

Michal Hudák

Buďte iní ako iní. Žijú medzi nami, sú však iní než všetci ostatní navôkol. A iní v tom pravom slova zmysle... Nemajú ani farmu, ani mama im nehľadá ženu, no ich život je naozaj extrémny. V 1. epizóde sa predstaví 27-ročný Tonko s mamou Ivetou a nevlastným otcom Antonom. Ich spôsob života, názory na svet a v neposlednom rade ich výzor sú extrémne už zďaleka. Nedajú sa nevšimnúť a nedokážete sa na nich prestať pozerať. Stretnúť ich na ulici je zaujímavé, ale spoznať ich každodenný život bude extrémne aj pre Vás. Predstaví sa Vám aj štvorčlenná rodina zložená zo štyroch mužov – homosexuálov. Svoje úlohy v domácnosti majú rozdelené dokonale. Jeden je unudený a tichý, druhý drží peniaze a je mamou, tretí varí a upratuje a ten štvrtí nerobí nič... Show extrémne rodiny prinášajú tvorcovia najúspešnejších show minulej sezóny – Farmár hľadá ženu a Mama, ožeň ma. (oficiální text distributora)

bubblebobble

Ďalšia z reality show našej TV JOJ. Je vidno, že po úspechu relácie Mama ožeň ma (na ktorú nedám dopustiť) sa tvorcovia rozhodli úplne odhodiť morálne zábrany a klesli až na úplné aleže úplné dno. Zámerne nasadzovať takmer nesvojprávnych (ak nie úplne) ľudí a zámerne ich dostávať do vyhrotených situácií, to už bolo aj na mňa priveľa. Asi najhoršia relácia v tomto žánri v histórii SR vôbec. Za toto nás raz budú budúce generácie nenávidieť a ja sa iba modlím nech to na nás raz v nepeknej chvíli niekto nevytiahne z archívu. ()

dobso odpad!

Robiť si srandu z postihnutia druhého sa mi zdá vážne choré. Čím nájdeme divnejšiu rodinu tým lepšie. Gratulujem televízii Joj. Dokázala s týmto programom predbehnúť aj televíziu Markízu a dokázala tak ukázať nové dno televíznej zábavy. Veľmi ľutujem ľudí, čo sa na to pozerajú, pohoršujú a podobne. Robiť si srandu s takýchto vecí je choré a zvrátené. A ak sa na tom niekto pohoršuje, tak načo to potom pozerá. Ľudia otvorte si oči. Naozaj nemusíte pozerať to, čo vám televízie ponúkajú. Lebo Slovenské televízie išli za posledné roky tak dole, že a tomu ani veriť nechce. Ja dúfam, že STV ich konečne všetky tromfne v sledovanosti a oni budú nútené zmeniť marketing minimálnych nákladov a maximálneho zisku, lebo reklamy, ktoré tvoria gro ich príjmov sa stanú menej cenné. ()

Angelo987 odpad!

A toto je zasa co!!! To uz vazne su ludia taky sprosty, naivny, alebo ja uz vazne neviem, co sa to deje s nasou spolocnostou, ako moze niekto dovolit, aby sa takyto humus dostal do TV?! Ked som to videl, tak ma az bolelo pri srdci, ze ako sa moze niekto tak strasne strapnit a nechat vyuzit nejakou hnusnou JOJ-kou! Ty ludia su zaostaly, socialne slabsi a menej inteligentny, ako nejaky normalny priemerny clovek, preto si ani neuvedomuju ako ich zneuzili. Podla mna tu boli porusene ludske prava a malo by to ist na sud do Haagu!!! ()

MM_Ramone odpad!

Z komerčnej televíznej kultúry, ktorú na Slovensku reprezentujú predovšetkým dve najsilnejšie stanice Markíza a JOJ, sa stala odporne zapáchajúca stoka plná bulváru, nablískanej prázdnoty a primitivity. "Extrémne rodiny" sú jasným predstaviteľom posledne menovanej kategórie. Primitivita. Nič iné sa o tom ani napísať nedá. Je neuveriteľné akí mentálne degenerovaní exoti sa dostávajú na obrazovky. Ale ešte viac je pre mňa nepochopiteľné, že sa nájdu ľudia, ktorí sa na to dokážu pozerať. Mne sa to nedá. Narovnávajú sa mi pri tom mozgové závity. Nevydržím sa dlho pozerať na tento typ úbožiakov. Len z toho, že sa na to dívam je mi trapne. Hanbím sa za nich. A to nie je príjemný pocit. Mimochodom vedenie TV JOJ dostalo od Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) pokutu 25-tisíc eur za porušenie ochrany ľudskej dôstojnosti v súvislosti s odvysielaním epizódy zo dňa 2. marca 2012, o cca 20:23 a 5. marca 2012 o cca 14:52. Program totiž podľa RVR, “svojím obsahom a spôsobom spracovania zasiahol do ľudskej dôstojnosti účinkujúceho Tonka a jeho matky“. Celé je to hnusný extrémny odpad! ()

chaotic

Neřeším, jestli to má, nebo nemá být sliz zábavního průmyslu, příjde mi to jako velmi zajímavý exkurz do rodin s trochu odlišnými parametry. Tonkova rodina je nádherný příklad hodnot a čestnosti jejich protagonistů přestože nejsou bohatí géniové. Televize skrze Tonkovu rodinu ukazuje, že životní hodnoty bývají (jsou/měly by být) někde jinde, než ukazuje trend moderní konzumní společnosti. Snaha udat syna může vypadat úsměvná vzhledem ke zkušenostem a určitému oddálení k okolnímu světu, ale požadavku zabezpečení rodiny a jejího trvání lze porozumět. Fandím jim a přeji hodně štěstí v prokousávání životem. 4 gayové a jejich soužití mi připadá spíš jako kolejní život s přáteli, než "rodina". Bylo by zajímavé vědět jak dlouho spolu mohou vycházet... Poslední (hodně častý) příběh rozvrácené rodiny a potomka s problémy v uplatnění na trhu práce je poněkud smutný ale v této verzi Doda a jeho mamy ještě poměrně schůdný, Dodo matku asi nebije a neobírá o důchod tak, jak často vidíme a slýcháme ze zpravodajství, nedejbože vidíme podobné v okolí. Je to smutné, strašně těžko se z toho leze, opět nezbývá nic jiného než popřát štěstí a vytrvalost. Ad štáb... Nechápu proč se Tonkův rozhovor podkládá titulkama? Rozumím bez problémů a tohle jej dle mne degraduje, stejně jako komentář, který není místy zrovna vybraný... Za interpretaci morálního podtextu a určitého odrazu aktuálního stavu společnosti 4* ()