• Dánsko

Thriller

Dánsko, 2011, 100 min

Jsem rád, že alespoň někdo mému příjmení dává glanc. Tuva Novotny je tady totiž absolutně k zulíbání. Ona je teda pokaždý k zulíbání, ale tady z ní ta neznalost a nejistota spojená se ztrátou paměti dělá naprostý jezulátko. A do toho jí to ještě šíleně sluší. Film samotný je takový, no docela jednoduchý. Začíná tím, že se Tuva probudí na šutru u řeky a nic si nepamatuje. Pak dorazí do první vesnice, celá špinavá, zpocená a od krve, no a nějakej Frantík jí ubytuje, naleje sklenku božolé a vůbec na nic se neptá. Já bych teda volal policajty, ale chápu, že pro potřeby filmu to muselo být jinak. A to není jediná scéna filmu. Přesto se na to pěkně koukalo, i když to nebyl zázrak. Tuva to ale krásně pozvedla.(26.11.2012)

Viděno na Severském filmovém podzimu 2012 v kině Atlas. Až pro mě překvapivě kladný konec filmu, čekala jsem to jako pravé severské drama, ale tím nechci říct, že by to bylo špatné. Od začátku do konce překvapivé a dost dobře koukatelné, nenudila jsem se ani chviličku.(4.12.2012)

Nečakane dobré, veľmi dobré. A Tuva je peknučká :) (btw jej otec je čech). SPOILER -- postupne to nabralo parádny spád. A už som vravel že Tuva je eye candy?:) Aj kôli tomu 5 hviezd.(24.6.2012)

Aliena (Tura Novotny) se probudí v řece kdesi ve Francii. Nic si nepamatuje a u sebe má tašku, ve které jsou 2 milióny euro. Ubytuje se v jediném hotelu v městečku, které je poblíž a přemýšlí co dál. Brzy zjistí, že jí hledají dva muži, kteří by ji ihned zabili a protože rozumí dánsky odjíždí do Kodaně. Zde jí poznává spousta lidí a Aliena zjistí, že je manželkou uznávaného umělce a zpěváka Justa Orra (Flemming Enevold). Aliena je zde však ve velkém nebezpečí, navíc zmizel její bratr, který byl členem extrémistické organizace...Dánové točí thrillery velmi syrově a tak jsem byl na film zvědav. Zde je sice trošku přidána romantika a druhá polovina filmu je skoro celá flashback, ale mě to nevadilo. Alienin příběh mě zaujal, takže jsem se skoro vůbec nenudil. Příjemná oddychovka. 60%(26.5.2013)

To sa tak zobudíte kdesi vo Francúzsku, nepamätáte si, kto ste a máte so sebou úplnou náhodou dva milióny eur. Stáva sa aj v lepších rodinách. Ale nie je to jediná bizarnosť v tomto dánskom filme. Originálny dej trošku zabíja menej pútavý flashback. Nutno ale poznamenať, že za celú dobu som sa ani trochu nenudil a nezíval, zatiaľ čo pred a po projekcii áno. Na druhej strane, nič prevratné a zapamätateľné nečakajte. Príjemný dánsky thriller, v ktorom budete počuť dánštinu, francúzštinu, nemčinu a angličtinu.(9.12.2012)