• Dánsko

Thriller

Dánsko, 2011, 100 min

Nečakane dobré, veľmi dobré. A Tuva je peknučká :) (btw jej otec je čech). SPOILER -- postupne to nabralo parádny spád. A už som vravel že Tuva je eye candy?:) Aj kôli tomu 5 hviezd.(24.6.2012)

• Othello

Jako Bourne, akorát hůř natočený, logikou se nezaobírající (píše člověk, kterýmu přijde jako dobrej nápad sjet padesátimetrový eskalátory po zábradlí) a strašlivě neakční, především v akčních scénách. To vše okořeněný nadlidsky retardovanym scénářem, vraždyhodnou ústřední postavou a rozpočtem nedosahujícím původních ambicí tvůrců. Christiansen se poměrně snaží a některé scény umí poměrně ošperkovat nějakou příjemně invenční vychytávkou. Na druhou stranu to zase vyvažuje zdařile neschopností natočit noční exteriéry tak, aby zmatený divák nezačal přemýšlet, proč se mu znenadání vypíná a zapíná obrazovka. Jak tohle přelezlo hranice Dánska, ví snad jen Film Europe.(29.8.2013)

Aliena (Tura Novotny) se probudí v řece kdesi ve Francii. Nic si nepamatuje a u sebe má tašku, ve které jsou 2 milióny euro. Ubytuje se v jediném hotelu v městečku, které je poblíž a přemýšlí co dál. Brzy zjistí, že jí hledají dva muži, kteří by ji ihned zabili a protože rozumí dánsky odjíždí do Kodaně. Zde jí poznává spousta lidí a Aliena zjistí, že je manželkou uznávaného umělce a zpěváka Justa Orra (Flemming Enevold). Aliena je zde však ve velkém nebezpečí, navíc zmizel její bratr, který byl členem extrémistické organizace...Dánové točí thrillery velmi syrově a tak jsem byl na film zvědav. Zde je sice trošku přidána romantika a druhá polovina filmu je skoro celá flashback, ale mě to nevadilo. Alienin příběh mě zaujal, takže jsem se skoro vůbec nenudil. Příjemná oddychovka. 60%(26.5.2013)

• sochoking

Ústredným motívom filmu je bezpochyby láska. Ako sa vraví, že láska hory prenáša, tak pre zmenu tu by chcela zachrániť dlh krajinám 3. sveta! Kedže začiatok filmu je aj jeho koncom, čakal som netrpezlivo, kedy už príde a po horore je thriller tak druhým žánrom, ktorý nemusím. Inak, Tuva sa mi čím ďalej začína viac a viac podobať na Sarah Michelle Gellar !(21.2.2012)

"ID:A" si zaslouží pozornost coby žánrový hybrid, neboť se jedná o ženský film, skoro až z ranku dámských románků, pojatý jako bourneovka. Hlavní hrdinka se probouzí na břehu řeky, má u sebe tašku plnou peněz a na boku velkou čerstvě zašitou ránu. K dispozici je ještě pár dalších indicií a hlavně tajuplní a evidentně nebezpeční bouchači, kteří po ní z nějakého důvodu jdou. Jenže namísto tajných agentů, spiknutí či národních zájmů se zde postupem času jako centrum celého vyprávění z thrillerových mlh vystupuje jedno manželství, potažmo život ústřední ženy a její vztahy k různým mužům. Z interpretačního hlediska překvapí koncepční důslednost právě v oblasti mužských postav z hlediska ženské optiky. Žárlivý macho se ukazuje jako psychopatický záporák, vyhlídky dobré budoucnosti se upínají k ohleduplnému latin loverovi a jako dobrosrdeční či přímo programově spříznění přátelé se ukazují muži, kteří jsou v ve vztahu k hrdince prosti sexuální roviny, tedy gay a transsexuál.(12.3.2012)