Čtvrtá mocnost

Fourth State, The

Thriller

Německo, 2012, 115 min

• yamk5

Desivý a deravý scenár, neautentické prostredie, niektorí herci jak z telenovely, no však celkom slušná zápletka a občas aj to napätie. Ak by to vyrobili primárne pre TV bolo by to ok, v kine to vypadalo viac než rozpoluplne. A posolstvo, ktoré sa nám asi malo nejako zaryť do pamäte, skôr celý film ešte viac strapnilo.(22.3.2013)

Vídeňské Kinowelt má teď v březnu celkem fajn premiérovou nabídku, tedy alespoň pro fandy balkánské tvorby nebo třeba Radeta, kterému okamžitě patří celé plátno, kdykoliv se objeví na scéně. Platí to jak pro „Zemi krve a medu“ Angeliny Jolie, tak pro tuhle Ganselovu nepříliš objevnou, nadupanou moskevskou akci.(14.3.2012)

60%.(25.5.2014)

Průměrný thriller na téma obyčejný člověk vržený do velkých událostí (jako "Na sever severozápadní linkou" či "Uprchlík"), kterým se němečtí producenti vydávají na širé pole anglicky mluvených projektů, které se snaží skrze mezinárodně známé tváře oslovit publikum i za hranicemi své země. Jen škoda, že film je prostě šedý průměr, a jmenovaným vzorům nesahá ani po kotníky.(19.2.2012)

Klasický zástupce dnešního pojetí thrilleru, ovšem ve velmi zajímavém ruském prostředí. A v Rusku, zemi neomezených možností opravdu není záhodno býti ve špatný čas na špatném místě s "těmi špatnými" Čečenci. Němci natočili film v angličtině a vzhledem k tomu, jak autenticky působí, myslím, že má jistou šanci se prosadit. Alespoň na mě tedy zapůsobil velmi dobře.(19.3.2013)