Empire State

Empire State

Veľká americká lúpež

Akční / Krimi / Drama

USA, 2013, 94 min

Takový nemastný, neslaný, prostě bez chuti. Když máte hlad, tak se najíte, ale určitě si nepochutnáte.(1.9.2013)

Tak co tu máme za dílo ? Empire State. Hmm, no rozhodně to není žádná nudná blbost, to ne. Nejvíce mě zarazilo, že zde má Rock vedlejší roli, ale jako hraje zde celkem dostatečně, ale, že je v traileru a na plakátu často vidět a zde hraje méně, to mě zarazilo, ale nevadí. Rozhodně zde nehraje prá minut jak zde někdo píše. Má prostě takovou vedlejší roli. No a jak vidím tento film já ? Rozhodně nejsem zklamaný, ale ani ne nadšený. Přesto film v rámci možností splnil to své základní. Příběh filmu je celkem zajímavý, sice film začne bavit spíše až tak v 2/2, ale s příběhem problém moc nemám. Mohl být sice lépe zpracován, ale nevadí. Menší problém mám s velmi dlouhým úvodem. No, řekněme, že úvod trvá tak 10 minut, jenže pak do 20 minuty se to táhne dál. No, neříkám, že to bylo peklo, ale celkem nuda, nic nějak neoslnilo, jen kecání atd. Pak dojde k menší akci, kdy Liam přijde o svého partáka v práci. Takže hlavní herec filmu je Liam Hemsworth. Takže se kdyžtak nyní vrhnu na herecké obsazení. Liam mě celkem zaujal - opravdu se snažil. Třeba v Expendables 2 měl sice menší roli, ale též mě tam bavil. Rock ve vedlejší roli policisty hrál jako vždy výborně, sice mě mrzí, že neměl ani jeden fight, ale nevadí. Zbytek herců to jen tak tak táhne. Sice Liamův kámoš Eddie mě věčně otravoval, ale šlo to. No, takže se film po tragickém incidentu, kdy zemře Liamovi parták posouvá už trošku jiným směrem. Směrem takovým, kdy hlavní hrdina Liam už přestává bý hrdinou, jako ne, že by to byl padouch, ale svým nezodpovědným chováním se dostává na šikmou stranu. Jak je pospáno v obsahu, pokusí se ve své práci kde v noci hlídá nějakým způsobem propašovat zabavené peníze ve skladu. No, zbytek dění už nebudu popisovat. Právě 1/2 filmu se mírně rozjížděla, ale ta druhá už je velmi svižná. Co mě dostávalo pak ? Rozhodně fakt, že scénář byl tak přepracovaný jak to jen šlo. Chyby ? Ano a i ne. Rozhodně se alespon něco dělo, z nízkorozpočtového filmu se nešlo na akci, ale na scénář, takže alespon takhle to můžu pozitivně brát. Pokusy o loupež a tohle všechno co se až do konce filmu začalo odehrávat bylo někdy až moc přitažené za uši, ale celkem to fungovalo, aspon se tu furt něco dělo. Liam šel z jednoho průšvihu do druhého. Takže i řetězení postav a několik stran gangsterů mě celkem pobavilo. Pár zabití zde bylo, pár střílení, žádný fight, takže o akci tu moc nešlo. Dramatická stránka ? Ke konci filmu už to působilo víc, ale i tak bych řekl, že byl film místy trochu napínavý. Úplný konec filmu měl celkem dobrý dramatický spád a i nějaké malé zvraty, ale byl moc urychlený a mohl být více vysvětlen. Hudba ? Taková obyčejná, ani zde moc nebyla, ale šlo to. Takže ve výsledku jsem docela spokojený no, mohlo to dopadnou hůře, ale i lépe. Docela jsem dostal i něco málo nového. Divákům se tohle asi bude líbit maximálně tak na těžký průměr. Možná si řeknou, je zde nuda. Jako, první půlka byla méně záživná, to uznávám, ale ta druhá se hezky rozjela a to spíše myslím scénáristicky, kdy byl opravdu různě překombinován scénář. Kdyby byla první půlka taková jako druhá, rychlejší a lepší úvod aby to mělo, nějaký fight, více akce, více dramatičnosti, větší tempo a konec - určitě byl to byl dost dobrý thriller, minimálně na ty 4* hvězdy. Takhel je i potenciál cítit dost nevyužitý. Jak ale říkám, v rámci obyčejných možností, respektive v případě tohoto snímku - všechny aspekty byly dostatečné, takže tu 3* dávám zaslouženě. Furt se něco dělo, byl jsem zvědavý jak vše dopadne. Liam se do toho všeho pěkně zamotával a nakonec je jasný, že vězení neunikne. Takže jsem spokojený s jeho hereckým výkonem. Rock mě zde bavil dost jak už jsem psal - mám pro něj slabost. Celkově je to rozhodně mírný nadprůměrný film, který si už sice nepustítm, ale to 1 shlédnutí mě pobavilo. Jsou filmy, které mě naštvou, nebo hodnotím čistě průměrně, ale na to, že je tohle nadprůměr, tak 1 shlédnutí stálo za to. Liam se jako hlavní herec filmu prostě choval trochu jako trouba, ale aspon to bylo reálné - veškeré jeho chyby atd, nakonec alespon projevil lítost, že ho to mrzí co zapříčinil nakonec. At už vypadá moje komentování jakkoli, určité chyby zde byly, spíše bylo vše takové obyčejné, ale i tak mě to určitým způsobem bavilo. Takže lepší 3* a mé hodnocení je obstojných 65% = ***(24.8.2013)

Když se na plátně potká Dwayne Johnson a Liam Hemsworth, mělo by to bejt příjemný filmový session. No jaký překvapení to je, že to vlastně není. Oba dva kluci se sice snaží, ale není důvod. Celej film je tak prázdnej, tak sterilní, tak uboze vzdušnej, až si po čase začínáš říkat, jestli jako ten film vůbec má nějakou filmovou hodnotu. Ale abych zase nekritizoval moc, feeling osmdesátek je super, a to včetně nikdy nemizijícího slova "fuck". 55%(23.8.2013)

• bourec

The Rock tady moc prostoru nedostal,Hemsworth nemastnej,neslanej,ale ten jeho zakrslej kámoš,tomu bych asi hned utrhnul hlavuJinak slabej průměr.40%.(13.12.2013)

• Wacoslav1

No co k tomu rict je to takovej divnej film kterej jako by nevedel co vlastne chce zacatek mne moc nechytnul hlavni hrdina v podani Hemswortha mi nijak skvelej neprisel dej byl takovej zmatenej postavy se hodne chovaji nelogicky pak se to preci jenom trochu rozjelo ale ten moralistickej konec to zase shodil pokud jste fanousci Rocka tak na ten plakat nedejte je to fake Rock je ve filmu vseho vsudy asi 10 minut takze abych to rozsekl tohle neni film kterej by mne nejak vyrazne iritoval nebo ze bych ho mel problem dokoukat to zase ne ale kdyz se na nej nepodivate taky o nic neprijdete Hemsworthovi jsem nikdy moc na chut neprisel a z jeho herecke kariery mne zatim zaujala jenom jeho kruta smrt v Expendables 2 no a Rock tady predpokladam patrne dela jenom zrejmne za slusnou uplatu reklamu tomuhle filmu aby nalakali nejaky jeho fanousky takze celkove slabsi prumer na jedno zkouknuti za vic to nestoji(25.8.2013)