Veľká americká lúpež

Akční / Krimi / Drama

USA, 2013, 94 min

• Dale

Dosť slabá skutočná udalosť na sfilmovanie. Síce ide o najväčšiu lúpež v histórii, čo sa týka počtu melónov, no nie je to vôbec zaujímavá lúpež (ak nepočítame miesto vniknutia). Plánovanie vpodstate žiadne, asi preto, že ochrana peňazí je prekvapivo nulová, samotná akcia je sfušovaná amatérom a policajtom aj tak chvíľu trvá, kým dolapí zlodeja... Zvláštny film, dokonca aj romantická línia je tu len tak načrtnutá a nič z nej a tak to je skoro so všetkým v tomto filme.(7.9.2014)

Další film na základě skutečné události z 80. let, aniž bych to plánovala. Nenadchne ani neurazí, takový lepší průměr. I když mě dokázal vcucnout do děje, přesto na víc neaspiruje. Kupodivu oba hvězdné herce zastínil pro mě neznámý Michael Angarano. Jak mi byl zpočátku svým floutkovstvím protivný, tak mi nakonec nejvíc utkvěl v paměti. Holt někdy to tak bývá, že překvapí a vyhraje naprostý outsider a navíc, jak je vidno, je dodnes vysmátý...(30.8.2013)

• dee-key

Proč? Protože mě se moc často nestává, že by byl film taková srajda, kterou bych musel v půlce vypnout.(22.9.2013)

Když se na plátně potká Dwayne Johnson a Liam Hemsworth, mělo by to bejt příjemný filmový session. No jaký překvapení to je, že to vlastně není. Oba dva kluci se sice snaží, ale není důvod. Celej film je tak prázdnej, tak sterilní, tak uboze vzdušnej, až si po čase začínáš říkat, jestli jako ten film vůbec má nějakou filmovou hodnotu. Ale abych zase nekritizoval moc, feeling osmdesátek je super, a to včetně nikdy nemizijícího slova "fuck". 55%(23.8.2013)

Jestli je tohle podle skutečné události, tak se ani nedivím, že je USA proprcaný kriminalitou. Jakože vážně, jestli chcete vydělat, běžte tam a stačí jenom krást. A v tomhle filmu máte návod. Debilové. A pokud to dle skutečné události není, tak se to dá jako jednohubka na večer, kdy nevíte jestli jít spát, nebo si ještě vyhonit a až pak jít spát. Z televize na Vás u toho hledí Hemsworth, tudíž Vám zkazí náladu a Vy se tedy věnujete jeho dementním vlasům.(2.1.2017)

• - Prvý film režiséra Dita Montiela, kde si nezahral Channing Tatum. (MikaelSVK)

• - Během rozhovoru Chrise (Liam Hemsworth) s Eddiem (Michael Angarano) v hospodě o koncertu Black Sabbath má Eddie cigaretu v levé ruce, ale hned v dalším záběru je cigareta na popelníku. Peníze ze stolu také zmizely. (Timak)

• - Okrem amerických miest New York a New Orleans prebiehalo natáčanie aj v kanadskom Toronte. (MikaelSVK)