Nádherné bytosti

Nádherné bytosti

Beautiful Creatures

Fantasy / Romantický / Drama

USA, 2013, 123 min

,,ALE JÁ VĚŘÍM, ŽE PRAVÁ OBĚŤ JE VÍTĚZSTVÍ, PROTOŽE VYŽADUJE NAŠI SVOBODNOU VŮLI. VZDÁT SE NĚČEHO, NEBO NĚKOHO, KOHO MILUJEME, PRO NĚCO, NEBO NĚKOHO, KOHO MILUJEME VÍC NEŽ SEBE“...... /// Pohádka pro teenegerky, ve který se bojuje s kletbou a řeší láska ke smrtelníkovi. Škoda, že to neudrželo onu úvodní vodlehčenou a pohodou atmosféru. Sázet ve dvouhodinový stopáži místo na ,,zvláštní bytosti“ na nezvláštní romantiku a ukecaný pátrání, asi zabije i mladší smrtelníky, než su já. Stejně tak nechat hrát tu holku Lenu, byl nápad za starou Bellu (a ten kluk…). Neříkám, že to bylo k zblití… jen nuda. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsaly v roce 2009 Kami Garcia a Margaret Stohl číst nebudu. 2.) Letím na holky, který zaříděj, aby při líbačce sněžilo (,,ty krávo, ty to umíš i s deštěm!“). 3.) Thx za titule ,,arilka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(3.6.2013)

Měl by velké předpoklady stát se výborným Fantasy filmem kdyby nebyl tak zdlouhavělý, chaotický a děj se nevlekl od ničeho k ničemu. Je to ale veliká škoda.(14.5.2013)

Ačkoliv jsem knihu ještě nedočetla, považuji se za fanouška, tudíž jsem byla zvědavá, jak se s tím filmaři poperou. Jen samotné obsazení mi zavánělo průšvihem, protože herci prostě nevypadají jako jejich postavy. Nebo alespoň většina z nich. Navíc většina z nich neznámých, moc zkušeností taky nemohli mít, když přistoupili k projektu. Další věc, která mě slušně vyděsila, byla reklamní kampaň "Twilight sága skončila, ale přichází nová: Nádherné bytosti". Předpokládám, že fanoušci knihy sdílí nebo sdíleli mé zděšení, ale nakonec není čeho se bát. Je sice spousta věcí, které předělali, ale to se stává - přeci jen, kniha má 500 stran, zatímco scénář jen takových 100. Stejně jako u knihy se o romantiku bát nemusíte, ale podanou vcelku svižně a s humorem. Přiznávám, že začátek byl dosti zkratkovitý, pro naprosté neznalce možná až nepochopitelný, ale jsem si jistá, že se za asistence s někým znalým s tímto problémem hravě poperete. Pak mám ještě výtku na hlavního představitele - sice jsem tu četla, že prý byl vážně dobrý, ale mě tam prostě nesedí. Obsadit ho na středoškoláka byl prostě špatný nápad. Zatímco taková Emmy Rossum se podobně jako Emma Thompson ve své roli vyžívala a Thomas Mann nevypadá jako ztracený případ. Podle mě celkově zpracované podobně jako Hunger Games - někteří fanoušci budou nadšení, jiní budou spokojení, ale jen hrstka bude nadávat. Ale narozdíl od Hunger Games, u Nádherných bytostí se po nějaké době znovushlédnutí nebudu bránit :)(14.2.2013)

• snob

Prý bude další díl. Když na sebe první dost vydělá, ovšem. Tady si nikdo neváží příběhu, ale pouze peněz. Pokud jste si Ethana a Leničku oblíbili, tak naražte pípu, ožerte příbuzenstvo a na trakařích je v počtu větším než malém nakulte do sedaček nejbližšího kina. Třeba Ethan díky tomu v druhém dílu zasune, co my víme.(20.4.2013)

• teutates

Když už jsem si pomalu začal zvykat na tu malou ulízlou a afektovanou Bellu, jeb tam Ľena. Ľena není ledajaká, je tajemna jak hrad v Karpatech, umí se točit kolem vlastní osy a nakonec je abnormálně nesympatická. Kdybych psal knihu, také bych opsal Twajlajt, protože to bylo natolik úspěšné a aby to nebylo tak napadne tak bych vyměnil hlavní postavy a místo vampyrizmu bych tam ramcnul magií, yeah. Ale ten zasraný jižanský přízvuk, který mi lámal mé tykadla bych tam opravdu necpal. Co tam děla Irons? jak kdyby už víckrát nevstal do hovna, že? třeba sedlacký Eragon, kde dráček dělal chu chu... je to hrozné "fantasy", kde i ten Twajlajt vypadá jak velkofilm s bomba výpravou. 1/10 Daný snímek by byl krásny po lobotomii na uhlazené staré žluté židlí se slintáčkem na prsou a rukama v rozkroku.(17.2.2013)