Nádherné bytosti

Beautiful Creatures

Fantasy / Romantický / Drama

USA, 2013, 123 min

• Hild

Musím říct, že mě to ze začátku velmi překvapilo, určitě zde není na místě srovnávání s Twilight, první polovina docela fungovala, vypadalo to na pohodovou víkendovou oddechovku se sympatickým hereckým obsazením, kterému samozřejmě vévodí Jeremy Irons a Emma Thompson. Jenže zhruba v půlce se vše zlomí a celý film spadne někam hluboko do podprůměru, najednou vše tak nějak přestane dávat smysl, psychologie postav se zcela vytrácí, emoce nefungují a naprosto chybí jakékoliv napětí, nebo gradace. Jsem přesvědčená, že se mi celý film do pár dnů zcela vytratí z hlavy, druhý díl mě už určitě nezajímá.(11.5.2013)

Jedná se o pěknou pohádku, která nevyžaduje příliš soustředění, ani přemýšlení. Pokud očekáváte náročný film, budete zklamáni, spíše jde o odpočinkový film k shlédnutí po obědě.. I přes to tento film může nabídnout poněkud nečekaný konec. Co se týče efektů, doufal jsem vzhledem k slibnému potenciálu o mnoho víc, než jsem dostal, některé efekty až příliš připomínaly efekty z filmu Chobotnice z II. patra.. Také herecké obsazení do toho mohlo dát víc. Je to film, na který se kouknete jednou, usmějete se a už jej víckráte vidět nepotřebujete, ale pobaví a zabaví...(25.5.2013)

Twilight pro diváky bez prodělané frontální lobotomie. Takhle nějak by měl vypadat nenároční snímek pro mladé vzdychající slečny, z kterých okapávají tekutiny při pohledu na osudovou lásku, jež není ústřední nesourodé dvojici přána. Upíři a vlkodlaci jsou stará veteš, dnes frčí pokolení zaklínačů, kteří vám v létě vykouzlí sníh a zaříkadlem ochrání váš dům před útoky temnější odrůdy příbuzných. Mladé zamilované hrdličky navíc nevypadají jako vysoustružené figuríny z posledního vydání Chvilky pro tebe a spíše připomínají utahané středoškoláky od vedle. Když už některé scény zahnou do slepé uličky zavánějící trapností, vše naštěstí shodí podařeným sebeparodickým vtípkem. Zvládnutý závěr jako absolutní protipól k poslednímu dílu z Twilight ságy je jen pověstnou třešinkou na dortu. Poznámka na závěr: Relativně vysoké hodnocení nemá za cíl ohromit náctileté slečny ani otrávit Bergmanovské onanisty, jen aby bylo jasno(14.2.2013)

Vím, že konec mi přišel odfláknutý. Vím, že hlavní mužská postava není bůhvíjaký herec. Vím, že to nebylo nijak skvěle natočené, takový solidní průměr. A přece....mě to hrozně chytlo. Možná hlavně díky Alice Englert, ta holka mě uhranula.(28.7.2013)

• PinokKio

Jednohubka pro holky, kterým teprv začínají rašit prsa ..(15.6.2013)

• - Natáčení v Louisianě bylo dočasně zastaveno kvůli hrozbě tornáda. (Kritiq)

• - Básně na stěnách a stropu v Lenině (Alice Englert) pokoji pocházejí básníků Williama Blakea, Alfreda Lorda Tennysona, Edna St Vincenta Millaye a Rumiho. (Dr Lizal)

• - Jack O'Connell byl původně obsazen jako postava Ethan Wate, ale těsně před natáčením byl nahrazen Aldenem Ehrenreichem. (Kritiq)