Nádherné bytosti

Beautiful Creatures

Nádherné bytosti

Fantasy / Romantický / Drama

USA, 2013, 123 min

Z filmu, kde postavy citují Charlese Bukowskiho, ujíždějí na Jatkách č. 5 a nemají v lásce hororová pokračování se nakonec vyvrbilo nečekané guilty pleasure. Asi jsem jednodušší, ale vážně to na mě fungovalo!(26.5.2013)

Naprostá pecka. Do poslední chvíle před začátkem projekce jsem neměl tucha, o čem tenhle film je, kdo ho natočil, kdo v něm hraje a o co tam půjde. Přesně jak to mám rád - dostal jsem v práci dva lupeny a vydal se do kina natěšen a nekontaminován cizími názory z vyčtených recenzí odevšad možně. Už po prvních záběrech bylo jasno, že tohle bude můj cup of tea. Supr obsazení, hromada srandy, podařené triky, kamera i celkový vizuál. Film je slabší pouze v takových těch otravných užvaněných sekvencích, kde se vykládá o tom, jak jsou lidi zkažení a kdesi cosi. Nejlepší stránkou filmu je ovšem hudba a obecně nakládání se zvukem - tenhle biják naprosto dokonale pracuje s tím, jaká hudba se kam hodí a hlavně jak má být nahlas (kdy to chce ubrat a kdy naopak přidat). Kupříkladu scéna, v níž Emmy Rossum na hřišti vystoupí z auta a kráčí ke kameře, je díky použité hudbě kurevsky dokonalá a omdléval jsem u ní blahem. Chci soundtrack tohohle báječnýho bijáku a chci ho hned teď!(18.2.2013)

• Meridius

Still better lovestory than twilight...tady byl aspon Jeremy Irons.(18.2.2013)

Jeremy Irons si na chvilku odskočil ze Svatého stolce aby si zahrál malou roli v naprosto neznámém fantasy (navíc s dost pitomým názvem zavánějícím červenou knihovnou) podle naprosto neznámé (alespoň pro mě) literární předlohy. Aniž bych věděl do čeho jdu jsem si film pustil a nakonec musím říct že jsem vcelku překvapený. Technicky, herecky a hudebně je to velice solidně odvedená práce. Ovšem ty čtyři hvězdy jsou trochu na hraně, zejména díky tomu, že fantasy rovina filmu je místy dost šílená a logika občas solidně skřípe. Jenže jakmile se na scéně objeví pěkná a přirozená baba, v tomto případě Alice Englert, jde objektivita tak trochu stranou. A hlavně něco víc v tom nehledat, tenhle film je čistý popcorn.(17.5.2013)

• snob

Prý bude další díl. Když na sebe první dost vydělá, ovšem. Tady si nikdo neváží příběhu, ale pouze peněz. Pokud jste si Ethana a Leničku oblíbili, tak naražte pípu, ožerte příbuzenstvo a na trakařích je v počtu větším než malém nakulte do sedaček nejbližšího kina. Třeba Ethan díky tomu v druhém dílu zasune, co my víme.(20.4.2013)