Nádherné bytosti

Nádherné bytosti

Beautiful Creatures

Fantasy / Romantický / Drama

USA, 2013, 123 min

Panenko skákavá, to už se jako nesmí točit žádné filmy, kde se do sebe "zamilují" smrtelník a nějaká nadpřirozená bytost, aby to všichni nepřirovnávali k Twilight? Už dost jako... nikoho to nezajímá, že jste byli schopni vidět jeden díl Twilight a teď to vytahujete u všech filmů a nejen filmů. No tohle byl snímek poněkud slabší. Především mi byl naprosto nesympatický hlavní hrdina, hlavně jeho neskutečně nepříjemný upištěný hlas. Hlavní hrdinka taky žádná sláva, ale s tou bych se smířila. Zbytek osazenstva byl skvělý (paradox?). Místy tam bylo i pár vtipných hlášek. No stopáž dvou hodin byla až moc dlouhá na takovýto typ filmu. Ta hoďka a půl, co většinou bývá, by bohatě stačila. Jinak nevím, lehce podprůměrný film o čarodějnicích - pardon zaklínačích. A o tom, že láska překoná zase všechno - aka (Spoiler) na konci díky ohořené ceduli se Ethanovi vrátí všechny vzpomínky a můžeme si podle jeho neskutečně nepříjemně uřvaného: "Lena!" domyslet, že se k sobě vrátili. (konec Spoileru) Jinak Emma Thompson tu byla parádní, stejně jako Jeremy Irons, nebo pro mě doteď neznámá Emma Rossum, v poslední době často viděný Thomas Mann - který se doufám bude objevovat častěji a že tato a tyto dvě role nebyly jeho poslední. No a nějak nám v popisku chybí Kyle Gallner, kterého mám hrozně ráda a tady si teda střihl malou roličku. "God, our creator, will condemn you to hellfire along with terrorists, atheists, homosexuals, democrats, liberals, socialists, Greenpeace and all other unnatural abominations."(6.6.2013)

• dr.horrible

Nie tak hrozné ako som čakal.Twiligtovský odkaz už bude pôsobiť navždy a ak sa to dá považovať za subžáner (do ktorého kategoricky spadá napríklad aj Niccolov The Host), Beautiful Creatures patria k tomu lepšiemu.Naivných a hlúpych momentov je dosť, zďaleka najlepšia postava Emmy Rossum (sorry Jeremy) je absolútne nevyužitá a keďže sme pod vplyvom Súmraku, romanci ústrednej dvojice je venovaného desaťnásobne viac priestoru ako neustále spomínanému zlu a záporákom, ale narozdiel od Mayerovej brakov, toto ma aspoň neurazilo.Iba znudilo. 45% Ako rozprávka to celkom funguje.A hudba je tam výborná(8.5.2013)

• snob

Prý bude další díl. Když na sebe první dost vydělá, ovšem. Tady si nikdo neváží příběhu, ale pouze peněz. Pokud jste si Ethana a Leničku oblíbili, tak naražte pípu, ožerte příbuzenstvo a na trakařích je v počtu větším než malém nakulte do sedaček nejbližšího kina. Třeba Ethan díky tomu v druhém dílu zasune, co my víme.(20.4.2013)

• MartinezZ

Twilight trochu jinak ~ Poněkud unylé fantasy s pro mě nesympatickými hlavními představiteli a pár nelogičnostmi, které si divák vysvětlí prostě jako "magie". Má to sem tam ucházející efekty, několik dějově zbytečných postav a scén a poněkud deformovanou hlavu I patu. Prostě další z teen romanci ála Twilight nebo nedávný The Host. Uvidíte, lehce se znudíte a zapomenete.(6.5.2013)

Chvalabohu tam tých špeciálnych efektov nebolo až tak nehorázne veľa, aby sa mi to muselo hnusiť, práve naopak, bolo to pekne doplnené milým príbehom. Jeden z ďalších dôvodov prečo film pozerať, kto by nechcel stretnúť vysnené dievča zo sna, ktoré je k tomu dobrá čarodejnica / teda zaklínačka / a vyčaruje vám sneh ...(7.10.2013)

• - Básně na stěnách a stropu v Lenině (Alice Englert) pokoji pocházejí básníků Williama Blakea, Alfreda Lorda Tennysona, Edna St Vincenta Millaye a Rumiho. (Dr Lizal)

• - Role Ammy (Viola Davis) je kombinací dvou postav z knižní předlohy, a to hospodyně Ammy a knihovnice Marian, nejlepší přítelkyně Ethanovy zesnulé matky. Scenárista a režisér Richard LaGravenese spojil tyto dvě postavy v naději, že tím přitáhne hvězdnou herečku. Nakonec byla Viola Davis první a jedinou volbou. (Dr Lizal)

• - Jack O'Connell byl původně obsazen jako postava Ethan Wate, ale těsně před natáčením byl nahrazen Aldenem Ehrenreichem. (Kritiq)