The First Time

Alec Puro

Martin Shafer

Scénografie:

Keith P. Cunningham

Po delší době skutečně hodě kvalitní teen-age komedie, která byla dělaná skoro jako přímo pro mě. Nutno říct, že si na tento typ romantických dramato-komedií dosti potrpím a líbí se mi v tomhle ohledu i průměrnější snímky, ovšem tohle bylo opravdu dokonalé. Celý film stojí na víceméně takových těch klasických "puberťáckých" záležitostech, či hláškách nebo situacích, kterými si každý jednou musí projít. Myslím, že jakýkoli dospívající divák plně pochopí co se tu snažím říct... Takové ty momenty, u kterých si naprosto přesně vybavím situaci ze svého života a začnu se tomu smát, takže po scénáristické stránce naprostý originální skvost... Příběh je dosti propletený, ale naprosto přímo úměrný propletenosti dnešních vztahů na středních školách... a herecké výkony? Naprosto úchvatné. Britt Robertson jakožto moje oblíbenkyně naprosto dokonalá. Hodně překvapil doposud (mně) neznámý Dylan O'Brien, jehož skvělý výkon mi trošku připomínal Shiu LaBeouf ve filmu Disturbia. No zkrátka dokonalá teen komedie, se skvělými herci, výborným, originálním scénářem a lehkou vážností na závěr. 100% Více takovýchto filmů!(1.6.2015)

Niekto si povie.Ved o nič tu nejde,no pre iného,tu ide predsa o všetko!Taká tá oddychová pohodová a milá vecička pre chvíle romantiky.Snímok,ktorý u mňa udrží pozornosť po celú dobu obdrží hodnotenie 5 a viac hviezd.Jednoducho dokonalá vec.Romantická duša to pochopí a ocení.Je to snímok,ktorý rozhodne chcem vidieť ešte raz.Ukladám do pomyselného ,,depozitu" a odporúčam!(11.10.2014)

Co musím ocenit - drží se to jedné dějové linie, neodbíhá do zbytečných postranních uliček. Co se mi líbilo - Davův monolog o sexu - po sexu. V každém případě tohle není nijak výjimečný film, tak naivní zase nejsem. Zato ale ničím neurazí.(10.3.2013)

Obyčejná romance, která boduje pouze sympatickou dvojicí a od jiných podobných se liší poslední půlhodinou, kde většina podobných žánrovek končí. Ale tak nejmenuje se to "poprvé" náhodou.(29.10.2013)

Jsou mladí, jsou nezkušení, uvažují nad budoucností po maturitě a prožijí spolu jeden neopakovatelný víkend. Přitom se potkají prakticky náhodou, ale kdo něco takového někdy nezažil..? Zamilují se, klábosí, sní. A nakonec zažijí „scénáristicky umělou“ překážku, vyslechnou rady velkého černocha a zjistí, že to spolu jednoduše chtějí zkusit. Lehce naivní, hodně ukecaná a docela milá limonáda o mladých pro mladé. Zatímco ten hošan mi nepřišel nejzajímavější, velesympatická Britt Robertson ve filmovém světě jednou menší rozruch způsobí. Líbivá záležitost, která nechce udělat díru do světa, nechce dávat návody, jak na to, jednoduše nabízí relax a chce pobavit. A to se jí daří. Solidní tři hvězdy..(3.8.2015)