The First Time

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2012, 95 min

Příjemná, nebojím se říci až netypická teen komedie. Možná by filmu prospělo, kdyby se odehrával v nějakém delším časovém rozmezí, protože díky tomu, že děj filmu zahrnuje události pouhých několika dní, na mě vztah hlavních postav a jeho vývoj působil trošičku neuvěřitelně (respektive velmi urychleně). Ale oceňuji, že se film odlišuje od většiny ostatních teen pohádek, ať už svými dialogy, nebo právě nepohádkově-pohádkovým vztahem hlavních postav. Sladké, ale hezky.(20.6.2016)

Už dlho som nenarazila na film s podobnou tématikou, ktorý by nebol úplne stupidný,ale tento snímok ma vcelku prekvapil. Bolo to také milé, úsmevné, zo života...proste svieže...(13.9.2013)

3,5* First time není průměrný romantický fastfood, jak by se mohlo zdát. Je to sympatická, citlivá a téměř výhradně konverzační (byť trochu naivní) povídka.(20.8.2013)

Výborný romantický teenage film, sympatická Britt Robertson, a i když je tu klišé až nad hlavu, každý divák to od tohohle žánru určitě předem očekává. 7/10(22.1.2014)

V jednotlivostiach občas až skvelé, no v celku to pokrivkáva. Pekná a príjemne citlivá teenagerská indie romantika, v ktorej však nefunguje úplne 100% casting. Vedľajšie postavy sú tam iba aby naplnili žánrové klišé a Dylan O´Brien, ktorý ma v Maze Runnerovi prekvapivo bavil je až príliš drevený. Všetko tak drží na pleciach babská časť páru (hlavná postava z Tomorrowlandu) a robí to tak snaživo a sympaticky až som ten film začal mať rád. Žiadny zázrak to síce nie je, ale poteší. Špičky žánru však ostávajú v nedohľadne. 7/10(8.12.2015)